Garsioji Sakyklos uola
„Kelionės datą žinojome labai ilgą laiką, tačiau ypatingo pasiruošimo jai nebuvo. Išsiaiškinome, jog šalia miesto Stavangerio, į kurį vykome, yra garsiai visų vadinama viena iš įspūdingiausių pasaulio vietų – stati uola Preikestolen arba Sakyklos uola, esanti virš fjordo Lysefjorden. Būtent šio slėnio vaizdas ir atsiveria esant viršuje, maždaug 600 metrų aukštyje“, – pasakoja S. Versockienė.
Nors pora laikėsi rekomendacijų ir leidosi į žygį šiltuoju sezono metu, nemalonių netikėtumų išvengti nepavyko.
„Turiu pripažinti, kad perskaičiau bent kelis straipsnius internete, kaip pasiruošti būtent šiam žygiui. Teorija sakė, jog svarbiausia apsirūpinti vandeniu ir neperšlampama avalyne, o vėliau praktika tai tikrai patvirtino. Buvau pasiruošusi vidutinio sunkumo žygiui, bet situaciją labai apsunkino prasidėjęs lietus, tad sakyčiau, kad šlapi akmenys, kuriais reikėjo lipti, buvo vienas didžiausių iššūkių“, – patirtimi dalijasi S. Versockienė.
Kaip sako pašnekovė, kelionė į Preikestoleną pirmyn ir atgal užtrunka apie 4-5 valandas, ir čia laukia nemenki iššūkiai.
„Kitas dalykas – oro kaita. Viename kilometre švietė saulė, kitame pylė lietus, trečiame prisidėjo dar ir stiprus vėjas. Bet psichologiniam iššūkiui, kurį patyriau viršuje, neprilygo niekas. Turiu gan didelę aukščio baimę. Žinau, galbūt tokiu atveju nereikėtų lipti ant uolų, bet tai buvo iššūkis. Stiprus vėjas, slidi danga ir žvilgsnis žemyn truputį išmušė iš vėžių, bet susitarus su savimi, pavyko pasigrožėti tikrai nuostabiais vaizdais“, – prisimena ji.
Teks paploninti piniginę
Likusią kelionės dalį pora praleido Stavangerio mieste. Gyveno miesto centre esančiame bute, kuriame dvi nakvynės kainavo beveik 300 eurų.
„Tiek maistas, tiek viešasis transportas – brangesnis, nei pas mus Lietuvoje. Esu gan daug keliavusi ir galiu drąsiai teigti, kad Norvegija yra viena brangiausių mano aplankytų šalių. Net norint prasimaitinti tik prekybos centro maistu, jūsų kišenė tikrai tą pajaus“, – kalba S. Versockienė.
Ne paslaptis, kad Norvegija garsėja aukštu pragyvenimo lygiu. Internete gausu patarimų, kaip sutaupyti esant šioje šalyje: vengti benzininių automobilių, pamiršti viešbučius, netgi pasislėpti transporto priemonėje, kad nereikėtų mokėti už bilietą.
Tiesa, pašnekovė priduria, kad skrydžių bilietų kainos į šią šalį išties padorios. Dviem žmonėms bilietai į abi puses kainavo vos 100 eurų. Ir tai nebuvo atsitiktinumas: kitomis datomis kainos nesikeičia.
Būtina pasivaikščioti ir mieste
Turintiems vos kelias dienas kelionei po Norvegiją, mergina pataria būtinai aplankyti norvegišką senamiestį. Jo išskirtinumas – mediniai namai ir siauros gatvelės.
Stavangerio mieste stovi seniausia šalies katedra, taip pat trys kardai – įspūdingo dydžio atminimo paminklas.
„Be viso to, patariu tiesiog vaikščioti gatvėmis nors ir be tikslo, apžiūrėti architektūrą, skirtingus norvegiškus namus, pasigrožėti uostu ar tolimais fiordų vaizdais“, – dalijasi mergina.
Į šalį dar sugrįš
„Prieš vykdama neturėjau jokių lūkesčių nei šaliai, nei žmonėms, tik visuomet įsivaizdavau kaip tvarkingą ir ramų kraštą. Tad mano vaizduotė pasitvirtino, atmintyje tai man tikrai išliks kaip ramių, atsipalaidavusių, lėtą gyvenimo būdą propaguojančių žmonių šalis, į kurią tikrai grįšiu dar ne kartą“, – sėkminga kelione džiaugiasi S. Versockienė.