„Tikslas – Amerika 2023“ ekspedicija vyks birželį–rugpjūtį. Kaip ir ankstesnėse ekspedicijose, dalyviai nustatys tikslias lietuviškų vietų koordinates, jas fotografuos, išklausys bei užrašys vietos lietuvių pasakojamas istorijas. Visa tai bus nemokamai internete prieinama visiems lietuvių ir anglų kalbomis interaktyviame lietuviškų vietų Amerikoje žemėlapyje bei internetinėje enciklopedijoje apie lietuvišką paveldą už Lietuvos ribų.

Aistė ir Augustinas Žemaičiai leidžiasi į naują kelionę

Pirmoji „Tikslas – Amerika 2017“ ekspedicija susilaukė didelio Lietuvos ir JAV žiniasklaidos dėmesio, žinia apie sukurtą interaktyvų lietuviškų vietų JAV žemėlapį netruko pasiekti kone viso pasaulio lietuvių. Po kasmet vykdytų ekspedicijų šiuo metu žemėlapyje jau yra per 800 tokių lietuviškų vietų JAV ir Kanadoje.

„Vis tik Kanada – milžiniška šalis, – pranešime žiniasklaidai pasakojo „Tikslas – Amerika“ ekspedicijų vadovas Augustinas Žemaitis. – Nors ir ankstesnių ekspedicijų metu lankėme Kanadą, niekaip negalėjome apžiūrėti visų jos su Lietuva susijusių vietų. Šiemet bandysime tai pakeisti ir, kasdien sukardami kad ir po 1000 km, pasiekti jos tolimiausius lietuviškus objektus – lietuvių architekto Kulpos-Kulpavičiaus projektuotą Šv. Kazimiero lietuvių bažnyčią Vinipege, Kanados imigracijos muziejų su atminimo lenta lietuviams Halifakse Naujojoje Škotijoje ar Thunder Bay lietuvių paminklą.

Kokie ten atstumai, padės suprasti tokie menki pavyzdžiai: nuo Kanados Niufaundlendo provincijos sostinės Sent Džonso yra mažesnis atstumas iki Lietuvos, negu iki Vankuverio miesto vakarų Kanadoje! O nuo Vinipego į vakarus artimiausia kita lietuviška vieta yra Edmontono lietuvių namai – 1300 km atstumu. Į rytus šiek tiek arčiau – beveik 8 valandos vairavimo iki Thunder Bay lietuvių paminklo.“

„Dėmesio vėl skirsime ir jau lankytoms valstijoms JAV, nes pavyko sužinoti apie dar daugiau jose esančių lietuviškų objektų. Planuojame, kad po šios ekspedicijos žemėlapis išsiplės dar apie 40 lietuviškų vietų“, – jam antrino ekspedicijos savanorė Aistė Žemaitienė.

„Šiuo metu žemėlapyje jų jau yra per 800, žemėlapis yra gyvas, nuolat pildomas, lietuviai, aptikę įdomią lietuvišką vietą, siunčia nuotraukas ir taip žemėlapis nuolat plečiamas. Vis tik, lankydamiesi JAV ir Kanadoje, kaip ekspedicijos dalyviai šias vietas aplankome patys tam, kad užfiksuotume tikslias jų GPS koordinates, nufilmuotume, kur įmanoma, pakeltume virš jų droną“, – pasakojo Augustinas Žemaitis.

Vaizdo įrašais keliautojai dalijasi „Youtube“ kanale „Gabalėliai Lietuvos“ ir „True Lithuania“, o naujienas galima rasti feisbuke „Gabalėliai Lietuvos“.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją