„Jei per atostogas nesilepinote saulės spinduliais prie baseino, ar tai buvo tikros atostogos? Geriausi pasaulio viešbučiai seniai suprato įspūdingo baseino vertę siekdami sukurti neprilygstamą maudynių patirtį, nesvarbu, ar baseinas būtų miesto danguje, ar pasislėpęs oazėje tropikuose.
Vaizdas iš įspūdingo baseino socialiniuose tinkluose – puiki reklama ir pačiam viešbučiui“, – sako kelionių dizainerė, „ELLE Lithuania“ kelionių redaktorė Aja.
Pasak kelionių dizainerės, retas prabangus viešbutis dabar neturi vadinamųjų infinity (liet. begalybės) baseinų, kurie sukuria optinę iliuziją – baseinas tarsi dingsta horizonte sudarydamas įspūdį, kad vanduo neturi ribų. Jie įrengti vietose su vaizdais į jūrą, kalnus ar miesto panoramą.
„Baseinai ant stogų leidžia svečiams mėgautis panoraminiais vaizdais ir yra ypač populiarūs miestuose, kur trūksta erdvės. Swim-up baseinai sujungti tiesiai su kambariais ar apartamentais, leidžiantys svečiams tiesiog įšokti į jį iš savo kambario. Tokie baseinai suteikia papildomo privatumo ir yra dažni prabangiuose kurortuose.
Kai kurie viešbučiai turi ilgus ir siaurus sportinius baseinus profesionalioms treniruotėms atostogų metu. Pagal temperatūrą būna šalti nedideli baseinėliai trumpai įšokti atsigaivinti, šildomo vandens – šaltoms dienoms. Pagal vandens kilmę galima išskirti druskingus baseinus su natūraliu, pavyzdžiui, Negyvosios jūros vandeniu, skirtus sveikatinimuisi.
Kai kurie viešbučiai įrengia natūraliai atrodančius baseinus sukurdami tvenkinius ar ežerėlius ir dažnai naudoja biologinius filtravimo metodus vietoje cheminių, jie yra populiarūs ekoviešbučiuose. Man pačiai labiausiai patinka privatūs baseinai, paprastai nedideli, bet skirti tik apartamentų gyventojams, kuriuose gali mėgautis ramybe“, – sako Aja.
„Voavah“, Maldyvai
Mažytė, vos dviejų hektarų ploto privati salytė „Voavah“, priklausanti „Four Seasons“ viešbučių grupei, yra pirmoji ir vienintelė privati sala Maldyvų UNESCO Biosferos rezervate. Joje siūlomas ne tik prabangus poilsis, bet ir ypatinga galimybė būti unikalios, saugomos ekosistemos dalimi.
Rezervatas, esantis Baa atole, garsėja turtinga biologine įvairove – koralų rifais, jūrų vėžliais, delfinais ir rajomis. Privati „Voavah“ sala, nuomojama nedidelėms žmonių kompanijoms, išsiskiria ne tik prabanga, bet ir baseinu, kuris yra tikras dizaino šedevras.
Suprojektuotas salos širdyje, šis infinity baseinas sukuria iliuziją, kad jo vanduo tarsi susilieja su žydru Indijos vandenynu. Baseinas švelniai įsiterpia į jį supantį smėlio paplūdimį, todėl jausmas toks, kad maudaisi vandenyne. O išvis pribloškia, kai maudydamasis jame gali stebėti rytinius delfinų šuolius arba jūrų vėžlius, kurie atplaukia netoli kranto.
„Cap Juluca“, Karibai
Prabangos koncernui LVMH priklausantis viešbutis „Cap Juluca“ įsikūręs Maundays Bay paplūdimyje, viename gražiausių ir ramiausių Angilijos pakrantės ruožų. Angilija – tai nedidelė sala Karibų jūroje, priklausanti Jungtinės Karalystės užjūrio teritorijoms, šalia garsiausios Karibų Šv. Bartalomėjaus salos, garsėja balto smėlio paplūdimiais, skaidria turkio spalvos jūra ir ramia atmosfera.
Autentišku Karibų stiliumi įrengtas „Cap Juluca“ yra atokioje vietoje, toliau nuo masinio turizmo šurmulio ir garsėja savo nepakartojamais saulėlydžiais. Viešbučio baseinas buvo ne kartą apdovanotas už savo dizaino eleganciją ir pripažintas vienu romantiškiausių Karibuose. Viešbučio filosofija atspindi ir baseino dizainą – tai ramybė ir prabanga, deranti su gamtos didybe.
„The Silo“, Pietų Afrika
„The Silo Hotel“ Keiptaune, Pietų Afrikoje, garsėja savo įspūdingu baseinu, kuris yra įrengtas ant viešbučio stogo. Šis baseinas, esantis virš „V&A Waterfront“ pakrantės, turi stulbinantį vaizdą į Keiptauno miestą, Stalo kalną, Atlanto vandenyną ir leidžia svečiams mėgautis įstabiais vaizdais, kurie ypač keri saulėlydžio metu.
Viešbutis garsus ne tik savo baseinu, bet ir išskirtine architektūra bei dizainu, modernų stilių derindamas su industriniu paveldu, – jis įsikūręs buvusiame grūdų saugyklos pastate. Šis pastatas buvo pastatytas 1920-aisiais ir daugiau nei 80 metų buvo naudojamas grūdams laikyti bei eksportuoti.
Pastato viršutinius aukštus užima viešbutis, o apačioje, net devyniuose aukštuose, veikia MOCAA – vienas didžiausių šiuolaikinio Afrikos meno muziejų pasaulyje. Jame yra daugiau nei 100 galerijų, kuriose eksponuojami šiuolaikiniai Afrikos meno kūriniai.
„Amangiri“, JAV
„Amangiri“ viešbučio baseinas Jutoje yra tikras dizaino ir gamtos harmonijos šedevras. Įsikūręs tarp uolų, jis subtiliai įsilieja į dykumos kraštovaizdį sukurdamas iliuziją, kad yra natūrali uolų dalis. Tai prabangos ir privatumo oazė, pagrindinė viešbučio traukos vieta, leidžianti svečiams plaukioti tiesiog po atviru dangumi su įspūdingais vaizdais į Kolorado plokščiakalnio kraštovaizdį.
Čia ramybė ir intymumas susilieja su gamtos didybe. Baseinas yra ideali vieta stebėti saulėlydžius, kai dykumos peizažas įgauna auksinius ir oranžinius atspalvius. Vakarais baseinas tampa jaukia vieta poilsiui su žvaigždėtu dykumos dangumi.
„The Maybourne Riviera“, Žydroji pakrantė
Pakibęs aukštai ant kalno „The Maybourne Riviera“ žvelgia į apačioje esantį Monaką ir už jo esantį Rivjeros perlą Rokbriun Kap Marteną. Visa šia panorama galima grožėtis tiesiog pliuškenantis begalybės baseine, kuris tarsi pakibęs danguje. „The Maybourne Riviera“ baseinas yra tarsi levituojanti oazė virš Prancūzijos Rivjeros, suteikianti įspūdį, kad plaukiate tiesiai į Viduržemio jūrą, kad esate pakibęs tarp dangaus ir vandens.
Iš jo atsiveria vieni įspūdingiausių vaizdų ne tik į Monaką, bet net ir Korsikos salą giedromis dienomis. Viešbučio vieta išties idiliška – ramus Rokbriun Kap Marteno kaimas prieš beveik šimtą metų tapo madinga vieta, kai joje Coco Chanel pasistatė „Villa Pausa“, kurioje linksmino Winstoną Churchillį, Pablo Picasso ir Salvadorą Dali. Dabar kalne aplink viešbutį privačiose vilose kuriasi patys turtingiausi Monako gyventojai.
„Ubud Capella“, Balis
Tikra „Instagram“ žvaigždė yra „Capella Ubud“ viešbutis, įsikūręs džiunglių viduryje, su vaizdu į slėnį, apsuptas atogrąžų miškų, nuolat pripažįstamas turintis vieną įspūdingiausių vaizdų pasaulyje. Tai – prabangių palapinių tipo viešbutis kalno šlaite. Jo baseinai, čiurlenantys virš medžių lajų, atrodo, nepaiso visų gravitacijos dėsnių.
Tai tarsi plaukiojančios platformos, kurios suteikia jausmą, kad esate atitrūkęs nuo žemės ir tiesiog plūduriuojate virš tankių medžių lajų, o iš visų pusių jus supa gamtos garsai – čiulbantys paukščiai, lapų ošimas ir vandens garsai. Baseinai buvo sukurti taip, kad svečiai galėtų pajusti laukinę Balio gamtą ir mėgautis prabanga.
Pats „Capella Ubud“ viešbutis prieš kelerius metus buvo paskelbtas geriausiu viešbučiu pasaulyje, o šiemet to paties tinklo viešbutis Bankoke triumfavo su pirmąja vieta prestižiniuose „50 geriausių viešbučių“ rinkimuose.
„AlilaVillas Uluwatu“, Balis
Viešbučio „Alila Villas Uluwatu“ baseinas, pakibęs ant įspūdingos uolos virš Indijos vandenyno, yra vienas labiausiai pripažintų ir įvertintų pasaulyje dėl savo unikalaus dizaino ir stulbinančių vaizdų. Tai ideali vieta mėgautis saulėlydžiais, kai dangus nusidažo ryškiais oranžiniais ir rožiniais atspalviais.
„Alila Uluwatu“ baseinas buvo ne kartą įvertintas tarptautiniuose dizaino ir kelionių apdovanojimuose, įskaitant „World Travel Awards“, kuriuose jis buvo pripažintas vienu geriausių viešbučių baseinų Azijoje.
Baseino koncepcija grindžiama harmonija su gamta, jis suprojektuotas taip, kad minimaliai paveiktų aplinką. Jo statybai buvo naudojamos natūralios medžiagos, o baseinas energiją gauna iš saulės baterijų. Be įspūdingo dizaino, baseinas siūlo visišką privatumą ir ramybę, kuria svečiai gali mėgautis pasinėrę į natūralią Uluvatu grožio aurą.
„Habitas AlUla“, Saudo Arabija
Į Saudo Arabiją įžengęs itin originalus „Habitas“ viešbučių tinklas skirtas aukščiausios klasės hipsteriams. Uoloje įrengtas didysis begalybės baseinas, apsuptas smiltainio kalnų, mirga kaip miražas ir puošia ne vieną pasaulinį architektūros žurnalą. Krištolinio skaidrumo vandenys atspindi beribį dykumos dangų, suteikdami svečiams galimybę mėgautis nuostabiais Al-Ula uolų vaizdais ir yra puiki vieta pasilepinti šilta Arabijos saule.
„Tai vieta, kurioje galima pamaitinti sielą, jūs esate visiškoje bendrystėje su gamta, apsupti didžiulių kanjonų, uolų ir smėlio slėnių labirinto, – sako Aja. – Bet kartu „Habitas AlUla“ yra nauja traukos vieta, kurią renkasi visko matę keliautojai, čia atvyksta daug menininkų, kurie savo kūrinius eksponuoja dykumoje, rengiami retritai (liet. atsitraukimas, laiko leidimas atokiai), sutraukiantys patirčių ir kelionių kolekcionierius.“