„Bent pagal egzotinių kelionių pardavimus galima spręsti, kad vis daugiau keliautojų tai, ką mato per „National Geographic“ televiziją, nori pamatyti gyvai ir renkasi keliones į egzotiškus kraštus, kur galima pasivaikščioti po beždžionėmis aplipusias senovines šventyklas, pasivažinėti visureigiais tarp liūtų ir dramblių, susipažinti su tolimų tautų papročiais, apie kuriuos vaikystėje skaitė knygose“, - sako Linas Aldonis.

Nors ir brangesnės nei įprastos poilsinės ar pažintinės kelionės, bet daug daugiau pojūčių suteikiančios egzotinės kelionės po Vietnamą, Šri Lanką, Maldyvus, Tailandą, Indiją bei kitas šalis sulaukia vis daugiau keliautojų dėmesio, teigiama pranešime spaudai.

„Prieš porą metų pagrindinė egzotiškų kelionių kryptis buvo Tailandas, kitais metais atsirado Šri Lanka, o šiemet siūlome jau penkias poilsines kryptis ir tikrai ties tuo nesustosime. Akivaizdu, kad žmonėms nebeužtenka pailsėti jaukiame paplūdimyje ir pasivaikščioti po senamiestį. Norisi pajoti drambliu ar kupranugariu, pasivažinėti visureigiais po laukine gyvūnija knibždančius nacionalinius parkus, patirti įspūdžių, kurie lydės visą gyvenimą“, - tvirtina L. Aldonis.

Kaip nutildyti keliautoją?

Viena populiariausių egzotinių kelionių - Šri Lanka. „Gidai juokauja: jei nori, kad žmogus, pasakojantis įspūdžius iš Šri Lankos, bent trumpam nutiltų, paklausk, kas patiko labiausiai. Nes tokią vietą ten įvardyti tikrai sunku, kiekviena diena skirtinga su vis kitokiais potyriais“, - pasakoja L. Aldonis.

Bent keliolikai sekundžių visi šioje šalyje sustingsta sustoję ant „Pasaulio galo“ - įspūdingo beveik 900 metrų aukščio skardžio Hortono nacionaliniame parke. Bet tai tikrai nėra vienintelė priežastis aplankyti šią Indijos vandenyno salą.

Penkiasdešimt dramblių apgyvendinusi dramblių prieglauda, didžiulė urvų išvagota Dambulos uola, prieš porą tūkstantmečių paversta 150 Budų statulų ir puošniomis freskomis papuošta budistų šventykla, kelionės jaučiu kinkytais vežimais ir katamaranais, nacionalinių patiekalų degustacijos, jodinėjimas drambliais - čia kiekvieną dieną keliautojams pateikiamas naujas siurprizas ir dažnai net nebežinai, kas gražiau: ar senovės civilizacijos paminklai, ar laukinė gamta.

Lėktuvai leidžiasi į vandenyną

Ne mažiau populiarūs netoliese esantys Maldyvai, į kuriuos vien atvykimas ganėtinai egzotiškas: lėktuvas leidžiasi ant specialiai oro uostui vandenyne supiltos žemės juostos, tad pradžioje atrodo, kad leidiesi į vandenyną ir tik lėktuvui beveik pasiekus vandenį išnyra nusileidimo takas. O iš oro uosto į viešbutį keliausite, vargu ar dar kur taip yra – laiveliu ar lėktuvu.

Apskritai Maldyvuose laiveliai yra pagrindinė transporto priemonė, nes tai salų (iš viso beveik 1200!) respublika, kurios 99,5 proc. teritorijos sudaro vanduo. Natūralu, kad viena populiariausių pramogų čia - nardymas. Net nesiryžtantys nerti giliau su nardymo įranga, čia galės pasigrožėti povandeniniu pasauliu, kuris Maldyvuose prasideda pačiame vandens paviršiuje.

„Jei manęs kas paprašytų rekomenduoti egzotinę kelionę, prisipažinsiu, būtų labai sunku tai padaryti. Visose šalyse gamta ir pramogos tokios skirtingos, kad jas palyginti sunku, o vienintelis bendrasis vardiklis - visur yra tikrai įspūdinga. Tad aš, greičiausiai, rekomenduočiau susidaryti planą ir išbandyti viską“, - prisipažįsta „Novaturas“ vadovas L. Aldonis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (9)