Krentantys lapai, vėsūs orai ir mažesni lankytojų srautai sukuria tobulą atmosferą tiems, kurie ieško jaukių bei neperpildytų vietų pasivaikščiojimams ar kultūros pažinimui. Šiandien jums pateikiame 8 vietas, kurios vėsesniu metų laiku tampa ypatingai patrauklios – nuo Telšių miesto lankytinų objektų iki gamtos perliukų rajono apylinkėse, rašoma Žemaitijos turizmo informacijos centro pranešime žiniasklaidai.

Štai objektai, kuriuos verta aplankyti Žemaitijos sostinėje ir Telšių rajone rudenį:

Žemaitijos turizmo informacijos centras

Pats pirmasis objektas, kurį verta aplankyti rudenį užsukus į Telšius – Žemaitijos turizmo informacijos centras. Čia galite gauti profesionalią informaciją, sužinoti apie lankytinas vietas, pramogas ir poilsį, užsisakyti gidą, įsigyti suvenyrų.

Turizmo centre veikia ir meškų muziejus, kuriame galite išvysti įvairias meškų skulptūras, figūras bei kitus eksponatus, susijusius su šiais įspūdingais gyvūnais – Žemaitijos simboliu.

Žemaitijos turizmo informacijos centras

Žemaičių muziejus „Alka“

Muziejus siūlo gausybę ekspozicijų apie Žemaitijos krašto istoriją, kultūrą ir gamtą. Tai vienas didžiausių regioninių muziejų Lietuvoje, turintis archeologijos, etnografijos, meno ir gamtos skyrius. Rudenį, kai oras atvėsta, tai puiki vieta gilintis į unikalią Žemaitijos kultūrą ir istoriją.

Žemaičių muziejus „Alka“

Masčio ežeras ir pėsčiųjų takai

Aplink Masčio ežerą įrengti ilgi pasivaikščiojimo takai yra ypatingai gražūs rudenį, kai medžiai nusidažo įvairiausiomis spalvomis. Pasivaikščiojimas ežero krantine leis pajausti Telšių gamtos grožį, o rudens vėsuma suteiks gaivaus oro. Rekomenduojame stabtelėti prie amfiteatro ar pačiame amfiteatre, pasigrožėti Masčio ežero panorama ir miesto vaizdais nuo Zakso ar Žaliosios kalvų.

Masčio ežeras

Telšių Šv. Antano Paduviečio katedra

Telšių katedra – Žemaitijos vyskupijos širdis ir vienas gražiausių Telšių miesto statinių, akį traukianti savo nepakartojama architektūra bei interjeru.

Rudenį, kai medžiai aplink katedrą pasipuošia įvairiaspalviais lapais, ant Insulos kalvos stovinti katedra tampa dar įspūdingesnė.

Telšių Šv. Antano Paduviečio katedra

Telšių ješiva

Telšių ješiva – garsioji rabinų mokykla, įkurta 1875 m. Telšiuose, tapusi viena svarbiausių žydų religinio švietimo institucijų pasaulyje. Nors Antrojo pasaulinio karo metu ješiva buvo sunaikinta, jos dvasia išliko – šios mokyklos tradicijos ir metodika atgimė JAV bei Izraelyje.

Šiandien Telšių ješivos pastate veikia ekspozicija, primenanti apie žydų gyvenimo, kultūros ir švietimo paveldą Žemaitijos sostinėje ir Lietuvoje bei kviečianti lankytojus pažinti šios unikalios mokyklos istoriją.

Telšių ješiva

Šatrijos kalnas

Šatrija, viena aukščiausių ir mistiškiausių Žemaitijos kalvų, rudenį ypač įspūdinga. Rudeninė nuotaika aplinkui sukuria nostalgišką atmosferą, o kopimas į kalną leidžia pasimėgauti gamtos vaizdais bei pabėgti nuo kasdienybės. Ant kalno viršūnės atsiveria nuostabūs aplinkinių miškų ir laukų vaizdai – juos, nusidažančius įvairiausiomis spalvomis, privalu pamatyti gamtą mėgstančiam turistui.

Šatrijos kalnas

Varnių vyskupystės muziejus

Vyskupystės muziejus – dar vienas puikus pasirinkimas rudens keliautojui. Muziejus įsikūręs Varnių mieste, kuris kadaise buvo Žemaičių vyskupijos centras. Tai vieta, kuri leidžia pasinerti į istorinę ir religinę Žemaitijos praeitį, kai norisi daugiau sužinoti apie regiono dvasingumą ir kultūrą, ypač kai oras nebūtinai kviečia į ilgus pasivaikščiojimus gamtoje.

Varnių vyskupystės muziejus

Biržuvėnų dvaras

Šis restauruotas dvaras, esantis netoli Telšių, yra dar viena išskirtinė vieta. Dvaro parkas ir sodybos aplinka suformuoja ypatingai jaukią atmosferą, o rudeninės spalvos suteikia dar daugiau žavesio. Dvare galima susipažinti su dvarininkų gyvenimu, paklajoti po erdves, menančias praėjusius amžius ir dalyvauti organizuojamuose renginiuose.

Biržuvėnų dvaras

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją