Molėtų rajone pasklidusios kultūros įstaigos, bendruomenės dalinasis šventiniais skoniais ir jaukiomis patirtimis – meduolių ar kalėdaičių kepimo, žvakių liejimo edukacijos, kalėdiniai koncertai, rašoma miesto TIC pranešime žiniasklaidai. Kad šviesos ir buvimo kartu būtų dar daugiau.

Miestą papuoš keturios stichijos

Jau gruodžio 9 d. 17 val. Molėtų rajono savivaldybės aikštėje bus įžiebtas Kalėdų laukimo džiaugsmas ir pagrindinis šio laikotarpio simbolis – pagrindinė miesto Kalėdų eglė, apipinta keturiomis stichijomis – ugningos šviesos, vandens veržlumo, žemiško paprastumo, ir lengvumo, kaip oras... Tądien pagrindinę miesto – Vilniaus gatvę jau tradiciškai papuoš eglučių alėja, o šventiniame koncerte visus pasitiks nuotaikingi personažai – kometa, keturios stichijos ir, žinoma, Kalėdų senelis.

Šventinį laukimą muzika pripildys ir daugiau Molėtų kultūros centro renginių. Gruodžio 15 d. laukia jaukus akustinis koncertas su kalėdinėmis dainomis Molėtų Atvirame jaunimo centre, gruodžio 21-22 d. vyks net trys kalėdinės-muzikinės pasakos „Nuotykiai stebuklų šalyje“ kultūros centro salėje, o naujųjų metų išvakarėje – gruodžio 31 d. 17.00 val. – šventinis naujametinis koncertas „O buvo taip...“, kuriame pasirodys gausus būrys gerai žinomų atlikėjų (Gintarė Skerytė, Kęstutis Alčiauskas, Dainius Puišys, Povilas Jarminas, Jaroslavas Cechanovičius, Eugenijus Kanevičius, šokėjai Katerina Voropaj ir Deividas Meškauskas, koncerto konferansje Viktoras Gerulaitis).

Kalėdų skonis – susikurti gali kiekvienas

Kalėdaičiai, kūčiukai, meduoliai... Daugeliui atpažįstami šv. Kalėdų simboliai, be kurių neįsivaizduojame Kūčių vakarienės ar šv. Kalėdų stalo. Molėtų krašto muziejus kaip ir kasmet kviečia dalyvauti edukacijose ir susipažinti su tikraisiais kalėdiniais skoniais. Videniškių vienuolyno muziejuje atskleidžiamas Kalėdinis stebuklas – kepamas baltas lyg sniegas kalėdaitis – plotkelė, Dievo pyragas. Akivaizdu, susipažinti su kalėdaičių kūrimu nori daugelis – laisvų vietų į šią edukaciją likę nedaug. Tuo metu Mindūnuose veikiančiame Tradicinių amatų centre laukiami visi norintys išbandyti edukaciją „Meduolis garduolis“. Čia galima pasigaminti XVII-XVIII amžiaus meduolių tešlą bei suformuoti meduolius naudojant senovines formeles. Kaip atsirado meduoliai pasaulyje ir Europoje, kas ir kur užrašė pirmąjį jų receptą, kodėl šie kepiniai buvo tokie populiarūs prieš Kalėdas? Atsakymai į klausimus ir istorijos apie netikėtus meduolių panaudojimo būdus istorinėje virtuvėje – kartu su edukatore Anželika Laužikiene. O kokia Kūčių vakarienė be kūčiukų – mažų stebuklų, papuošiančių daugelio šventinius stalus. Etnografinėje sodyboje ir dangaus šviesulių stebykloje bei Tradicinių amatų centre kūčiukų kepimo edukaciją lydi edukatorių pasakojimai apie Kūčias ir Kalėdas.

Kitose rajono erdvėse benduomenių centrų šeimininkės taip pat laukia svečių, kuriems žada kalėdinę nuotaiką ir ne vieną istoriją. Inturkės bendrystės centre atgimsta Kalėdų meduolio pasaka – edukatoriai kviečia susikurti meduolius ir išsivežti dalelę šilumos į savo namus, o Balninkų kaimynystės namuose iki gruodžio 13 d. vyks edukacijos „Magiškieji kūčiukai“ bei degustacijos „Aukštaičių Kūčios“. Čia bus galima patiems pasigaminti kūčiukų – tokie patys skaniausi, arba paragauti tris autentiškus aukštaičių Kūčių patiekalus.

Šventiniai papuošimai iš Molėtų

Šventės – tai ne tik skanus maistas, kurio tuomet tikrai netrūksta. Šventės taip pat daugeliui pasijunta vos pasipuošus namus, darbo, poilsio erdves. Kaip susikurti kalėdinį jaukumą – idėjų pasisemti galima ne viename Molėtų krašto muziejaus padalinyje. Tradicinių amatų centre Mindūnuose sertifikuota žvakių liejimo meistrė Nijolė Aleinikovienė dalinasi istorijomis apie žvakes, kurios buvo vienintelis šviesos šaltinis mūsų senolių trobose. Tikro vaško – tikro gyvenimo simbolis.

Norintys žvakių liejimo pasimokyti Videniškių vienuolyne ir išbandyti naujesnių žvakių liejimo būdų (silikoninėse formelėse) – taip pat laukiami. Čia, autentiškoje baltųjų Augustinų vienolyno aplinkoje, galima dalyvauti bičių vaško lydymo procese, pasiruošti formą žvakės gamybai, susipakuoti ir pažymėti specialiu Vienuolyno muziejaus antspaudu. Taip pat ir „Kalėdinių dekoracijų dirbtuvės“ Videniškių vienuolyno muziejuje. Tereikės išsirinkti ekologiškas medžiagas, kurias dekoruosite pasirinktu būdu: spalvinsite dažais, vašku ar kitomis priemonėmis.

Molėtų rajono kalėdines edukacijas galite rasti ČIA.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją