Čia ir tarpusavyje besišnekučiuodamos moterys stumia vaikiškus vežimėlius, ir dviratuku važiuoti pramokę vaikai išdykauja, ir ne vienas pagyvenusio amžiaus žmogus take laiką leidžia – akivaizdu, kad aplinkinių rajonų gyventojams ši vieta tinka ir patinka.
Netruks internete pasklisti informacijai ir be vietinių taką atras pravažiuojantys ar pažintinius takus mėgstantys lietuviai. Aišku, jei jie laukiami, nes dabar šį pažintinį taką nevietiniams surasti tikrai sunku, nes nėra nei vienos rodyklės ar nuorodos, o ir pats takas niekur nėra vadinamas pažintiniu. Take stovi 3 stendai, kuriems informaciją parengė Aleksandro Stulginskio universiteto dėstytojai ir kurie pasakoja apie Kamšos botaninį-zoologinį draustinį, apie Kamšos mišką, kuris patenka į Natura 2000 teritoriją.
Privažiuoti su automobiliu patogiausia per Akademijos gyvenvietę, esančią šalia kelio Kaunas – Šakiai. Nuo Šakių kelio pasukus į Akademiją reikia žiede rinktis antrą išvažiavimą ir važiuoti tiesiai iki pirmo posūkio į dešinę. Automobilį galima palikti prie pagrindinio kelio esančioje aikštelėje arba pasukus į dešinę važiuoti iki galo ir ten jau ieškoti vietos daugiabučio kieme. Vos už keliasdešimties metrų nuo namų prasideda miškas, o jo pakrašty matosi vienas iš 3 informacinių stendų.
Jokių užrašų, kad tai pažintinis takas – nėra, nėra ir kryptį ar maršrutą nurodančių rodyklių, todėl ne kiekvienas suprastų, kad tai Kamšos botaninio-zoologinio draustinio pažintinis takas. Tako pradžia taip pat niekur neparodyta, bet jis yra žiedinis, todėl pradėti pasivaikščiojimą galima bet kur.
Gamtos netausojantiems lankytojams – atskiras stendas
Ne mažiau už informacinį stendą akį traukia šalia stovintis kitas stendas su sarkastiška informacija apie gamtos netausojančius lankytojus, kuriuos vadina marozais. Plakate yra ir apibūdinimas, kas yra marozas: „Tai anatominiu požiūriu panašus individas, kurio smegenyse nevyksta jokie žmonijai žinomi mąstymo procesai“. Taip pat stende raginama nesielgti kaip marozui ir neteršti aplinkos.
Ar šie įspėjimai daro norimą poveikį, ar priešingą – neaišku, bet gal geriau vietoje pastangų tokiu būdu apeliuoti į nedrausmingųjų sąžinę, pastatyti nuorodas ir ženklus, kad šią vietą lengviau rastų gamtą mylintys ir ją tausojantys turistai?
Tako dalis, einanti netoli Kauno aplinkelio, gana triukšminga, tačiau šlaito viršumi einantis takas tolsta nuo kelio ir be intensyvaus transporto garso vis labiau pasigirsta ir garsai iš gamtos. Prie vieno iš informacinių stendų prasideda laiptai žemyn. Ar tai pažintinio tako dalis? Greičiausiai ne, nes šlaitu nuvedę laiptai toliau tęsiasi kaip dviračių ir pėsčiųjų takas, o jokių informacinių stendų apačioje nėra. Patys laiptai įrengti ne tik gražiai, bet ir apgalvotai – kad nuo Kauno atvažiavę dviratininkai nususidurtų su sunkumais nešant dviratį į viršų, specialiai jiems įrengtas siauras takelis laiptuose.
Jei ne žiniasklaida, kuri šią vietą pristato kaip pažintinį taką ir ne tie 3 informaciniai stendai (neskaičiuojant Marozo), šio tako į pažintinių takų sąrašą tikrai negalima būtų traukti, tačiau jei važiuosite pro šalį ir turėsite bent pusvalandį laisvo laiko, užsukite – visada smagu apsilankyti saugomuose gamtos kampeliuose, kuriuose anksčiau dar nebuvai.