Namelyje medyje. Praleidę dieną „Taurų nuotykių parke“ Tauragėje, jėgas atgauti gali...namelyje medyje. Į pačioje parko teritorijoje medžiuose 8 m aukštyje kabančius geltonšonius namukus galima užkopti aukštais stačiais laiptais. Tiesa, viduje tik lova, o per vidury kambariuko – medžio kamienas. Daugiau informacijos ČIA.

Nakvynė namelyje medyje su daugiau patogumų (dušu, virtuvėle ir net TV) siūloma ir Anykščiuose. Daugiau informacijos apie jį ČIA

Tūkstančio žvaigždučių viešbutyje. Į patraukliausios Lietuvos kultūrinio turizmo traukos vietovės EDEN 2017 titulą pretendavęs Adomynės dvaras (Kupiškio r.) garsėja ne tik mediniais bajoriškais statiniais, samdinių kastuvėliais iškastu didžiuliu šautuvo formos tvenkiniu, ypatingo skonio sertifikuotu Lietuvos kulinarinio paveldo produktu „Pagrabinėmis“ bandelėmis, bet ir galimybe įsikurti „1000 žvaigždučių viešbutyje“: senajame Adomynės dvaro parke yra aikštelė, kurioje galima įsikurti palapinių miestelį ar tiesiog praleisti naktį miegmaišyje po atviru dangumi. Daugiau – ČIA.

Konteineryje su vaizdu už milijoną. Jėgos aitvarų ir buriavimo centre Svencelėje (Klaipėdos r.) galima apsistoti su kemperiais ar palapinėmis, bet išskirtinis pasiūlymas – nakvoti konteineriuose ant Kuršių marių kranto. Konteineriai dviejų tipų – surf ir pimp. Pimp konteineris – antrame aukšte – sakoma, su vaizdu už milijoną per langą. Daugiau – ČIA

Svencelėje būstai ekstramalaus sporto mėgėjams pastatyti iš jūrinių konteinerių

Indėnų palapinėje. Šiaurės Amerikos indėnų kaime „Vinetu kaimas“ (Klaipėdos r.) nakvynė galima mistinėje, tikroje indėnų palapinėje Tipi. Tipi palapinės yra gražiai dekoruotos iš vidaus ir iš išorės. Viduje yra staliukai, krėslai, suolai, taip pat vieta laužui kurti. Nakvoti draugų tipi gali net 10 asmenų. Daugiau – ČIA

Vinetu indėnų miestelis

Vienuolio celėje arba bibliotekoje. Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centro nuomojamuose poilsio kambariuose – galimybė praleisti naktį miegant celėse dideliame pastate su vaiduokliais, buvusiame vienuolyne. Čia suteikiama galimybė atitrūkti nuo miesto šurmulio, pasilepinti ramybe didingame Kražių kolegijos pastate. Daugiau – ČIA

Basųjų Karmelitų vienuolyną Antalieptės miestelyje, Zarasų r. šiuo metu taip pat bando atgaivinti socialinio verslo šalininkai – jie kuria co-living’o erdvę, kur žmonės gali atvažiuoti kurti, gyventi ir dirbti kartu. Čia laukiami ir turistai.

Marijampolėje galima ne tik pernakvoti Palaimintojo Jurgio Matulaičio piligrimų centre, buvusioje marijonų vienuolyno spaustuvėje, bet ir pasinaudoti turtinga vienuolių biblioteka. Daugiau – ČIA

Ant šieno. Kaimo turizmo sodyba Zervynų kaime (Varėnos r.), šalia Ūlos, siūlo nakvynę ne tik pirkioje ar svirne, bet ir kluone ant šieno – ČIA su miegmaišiais gali tilpti 20 žmonių.

Netradicinėse palapinėse. Norint išsitiesti palapinėje, nebūtina jos tempti ant kupros ir vargti surenkant. Štai, Dzūkijoje keliautojų laukia romantiška bungalo tipo šildoma palapinė ant privataus liepto. Daugiau – ČIA; kaimo turizmo sodyboje Molėtų r. – medinės palapinės (ČIA) arba įrengtos jaukiai kaip namai (ČIA); Karklės kaime (Klaipėdos r.) prie jūros – Balio salos įkvėptos gazebos (ČIA), o Palūšėje, pačioje Aukštaitijos nacionalinio parko širdyje – tarp medžių pakelti hamakai-palapinės (ČIA).

Su malūno velniukais. Nuo seno malūnai laikomi mistiškomis vietomis, kur vyksta stebuklai, įvairūs neįprasti dalykai. Kasdienis miltuotas malūno gyvenimas, jo tamsios, paslaptingos naktys įkūnytos mituose, legendose, pasakose, patarlėse, mįslėse ir padavimuose. Kėdainių r. galima apsistoti sename, dar 1881 metais statytame vandens malūne ČIA.

O garsiajame Ginučių malūne (Ignalinos r.) nakvojančius žmones, sakoma, kibina ten gyvenantis velnias – kutena papades, aplieja vandeniu. (Daugiau – ČIA).

Ginučių vandens malūnas

Japoniško stiliaus nameliuose. Ar žinojote, kad Žemaitijoje (Kretingos r.) yra didžiausias japoniškas sodas visoje Europoje? Žmonės, norintys pabėgti nuo didmiesčio šurmulio ir trokšta atsidurti ramios gamtos prieglobstyje gali apsistoti vieno aukšto su mansarda japoniško sodo nameliuose su japoniško stiliaus lovomis, ant kurių patiesti tradiciniai japoniški žolės čiužiniai Tatami. Vakaroti ir gėrėtis besileidžiančia saule poilsiautojai galės erdvioje namelio terasoje, nuo kurios atsiveria kerintis vaizdas į žydintį japonišką sodą. Japoniškame sode pailsėti galima ir žiemą – nameliuose įrengtas šildymas, o mėgstantys liepsnos šilumą gali užsikurti svetainėje esantį židinį. Daugiau – ČIA

Sapnai ant vandens. Neringa – smėlio kraštas tarp dviejų vandenų – kviečia nakvynei ant vandens. Nepakartojami įspūdžiai ir romantika – nakvynė jachtoje su vaizdu į kopas. Jachtoje-viešbutyje yra dvi kajutės, kambuzas (laivo virtuvė), valgomasis, galjunas (tualetas). Jachtoje gali atostogauti ne daugiau penkių asmenų. (Daugiau – ČIA).

Kaimo turizmo sodyboje Plungės rajone siūloma neįprasta nakvynė namelyje ant vandens (ČIA). Palūšės kaime siūloma valties su čiužiniu nuomos nakčiai paslauga, t.y. žmones gali tiesiog stebėti žvaigždes arba ilsėtis valtyje ežero viduryje (ČIA).

Grafo miegamajame. Kadaise kai grafas Stanislovas Kosakovskis savo Vaitkuškio dvare (Ukmergės r.) sulaukdavo svečių, suskubdavo nutapyti jų portretą, kurį paskui kabindavo ant dvaro sienos. Nuo šių metų pavasario grafo palikuonys tęsia svetingumo tradiciją ir svečiams siūlo ne tik apsilankyti dvare, bet ir likti nakvoti paties grafo miegamajame arba prie dvaro įrengtose palapinėse (Daugiau –ČIA)

Tarp vilkų. Žvėrinčiaus, esančio netoli Telšių, įkūrėjas visiems, kam gyvenimas nemielas ir vargina bėdos, siūlo praleisti naktį vienam specialiame narve vilkų apsuptyje. Sakoma, po tokios nakties be telefono ir klausant vilkų staugimo, visos problemos kaipmat išgaruoja. Žvėrinčiuje galima susipažinti ir su kitais miškų gyvūnais – meška, šernais, lūšimis, šeškais, kt. (Daugiau – ČIA)

Pelkėje su laume. Ar išdrįstumėte miegoti Laumės palėpėje, kuri yra netoli Mūšos tyrelio pelkės (Joniškio r.)? Seni medžiai čia ošia piktai ir laumių vietovės aprašytos plačiai. Naktimis čia užklysta elniai, lapės, vilkai, o iš miško aimanuoja negirdėti balsai. Girdisi Laumių šnabždėjimas tvenkinio pusėj ir pirtelėje juokas duslus.Tik rytais čia gervės perspėja, kad jau laikas pabusti iš košmaro baisaus. Laumė Mūšos tyrelio pažintiniame take supažindina su unikalia, civilizacijos nepaliesta gamta, o turistus mielai priima Laumės sodyboje. Daugiau – ČIA

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (17)