Andrea Trinchieri auklėtiniai viešėjo pas Ettore Messinos treniruojamą Milano „Olimpią“ (1-3) ir triumfavo 85:82 (17:24, 14:25, 17:17, 37:16), nors startavo itin slogiai ir trečiame kėlinyje kelis kartus atsiliko net 27 taškų skirtumu.

Pirmus du kėlinius madas ant parketo diktavo milaniečiai, kurie įpusėjus dvikovai buvo priekyje 31:49. Po ilgosios pertraukos skirtumas tarp komandų išaugo net iki 27 taškų – 33:60.

Talžomus žalgiriečius visgi pažadino nuostabi Dovydo Giedraičio, Deivido Sirvydžio, Edgaro Ulanovo ir Sylvaino Francisco atkarpa – 76:79. Užsikūrę kauniečiai galiausiai ne tik pasivijo pakrikusius varžovus (81:81), bet ir persvėrė rezultatą savo naudai (83:81) bei išplėšė pergalę, nepaisant to, kad finišavo be traumą patyrusio S. Francisco. Tai – rekordinis žaliai-baltų sugrįžimas turnyre.

„Žalgirio“ gretose vėl pasirodė Brady Manekas, bet susitikimui nebuvo registruotas Tyrone’as Wallace’as.

Dovydas Giedraitis surinko 21 (5/7 dvitaškiai, 3/4 tritaškiai, 2/2 baudos, 4 rez. perd., 23 naud. balai), Sylvainas Francisco – 17 (2/3 dvitaškiai, 2/4 tritaškiai, 7/8 baudos, 6 rez. perd., 23 naud. balai), Deividas Sirvydis – 11, Laurynas Birutis – 9, Alenas Smailagičius – 7, Edgaras Ulanovas – 6 (5 atk. kam., 5 rez. perd.), Bryantas Dunstonas, Mattas Mitchellas 4 (5 atk. kam.) ir Lukas Lekavičius – po 4, Arnas Butkevičius – 2 taškus (6 atk. kam.). Ignas Brazdeikis ir Brady Manekas taškais nepasižymėjo.

Nikola Mirotičius atsakė 17, Shavonas Shieldsas – 14, Zachas LeDay’us – 13, o Leandro Bolmaro – 12 taškų.

Pernai kauniečiai milaniečius pamokė abu kartus (83:70 ir 87:73), o prieš abu Italijos atstovus – „Olimpia“ ir „Virtus“ – fiksuoja net 9 pergalių iš eilės seriją.

Šį sekmadienį LKL čempionate „Žalgiris“ savo arenoje priims Panevėžio „7bet-Lietkabelį“, o kitą ketvirtadienį namuose pasitiks Tel Avivo „Maccabi“ klubą.

Rungtynių eiga:

„Olimpia“ starto penketas: Nenadas Dimitrijevičius, Shavonas Shieldsas, Nikola Mirotičius, Zachas LeDay’us ir Giampaolo Ricci.

„Žalgirio“ starto penketas: Dovydas Giedraitis, Deividas Sirvydis, Mattas Mitchellas, Edgaras Ulanovas ir Bryantas Dunstonas.

Mačą ryžtingai atidarė B. Dunstonas ir M. Mitchellas – 0:5. Šeimininkus budino N. Mirotičius, Sh. Shieldsas ir Z. LeDay’us – 8:8. Į G. Ricci tritaškį tuo pačiu atsakė D. Sirvydis – 11:11. Sunkų tolimą metimą smeigė ir D. Giedraitis – 13:14. Žalgiriečius ir toliau baudė itin aktyviai startavęs Z. LeDay’us – 21:16. Pirmą ketvirtį tritaškiu šūviu uždarė Leandro Bolmaro ir „Olimpia“ pirmavo 24:17.

Metimą pajutęs L. Bolmaro vertė A. Trinchieri stabdyti rungtynių laiką – 26:17. Tačiau ir po minutės pertraukėlės vaizdas aikštėje nesikeitė: įspūdingą atkarpą sužaidęs Armoni Brooksas didino skirtumą net iki 15 taškų – 34:19. Taškus rinkę L. Bolmaro ir Sh. Shieldsas nepaliko A. Trinchieri nieko kito, kaip dar kartą prašyti pasitarimo – 38:21. Tai nepadėjo – 44:24. Įpusėjus dvikovai Milano komanda dominavo – 49:31.

Po ilgosios pertraukos „Olimpia“ neatsipalaidavo – 54:31. Po dar vienos minutės pertraukėlės N. Mirotičius ramiai realizavo baudas – 56:31. Dėjimu smaginosi Sh. Shieldas – 60:33. Charakterį rodė D. Sirvydis ir D. Giedraitis – 64:42. Po Deivido tritaškio su pražanga – 64:46. Likus paskutiniam kėliniui – 66:48.

Sužaidus vos 16 sekundžių A. Trinchieri po saviškių klaidos paėmė dar vieną minutės pertraukėlę – 68:48. Kauniečių gretose išsiskyrė D. Giedraitis ir D. Sirvydis – 71:60. Aistras ramino Sh. Shieldsas – 75:60. Po Aleno Smailagičiaus, E. Ulanovo ir S. Francisco tritaškių skirtumas tapo vienženkliu – 79:76. Baudas sumetęs prancūzas varžovams paliko tik minimalų pranašumą – 79:78.

S. Francisco įmetė dvitaškį su pražanga, tačiau susižeidė ir pats nebegalėjo mesti baudos – 81:81. Netrukus Arnas Butkevičius ir persvėrė rezultatą – 81:83. Kinkų nedrebino ir D. Giedraitis – 82:85. Stebuklą sukūręs „Žalgiris“ pergalės iš savo rankų nebepaleido – 82:85.

Dizaineriai prieš porą dienų neturėjo šansų Pirėjuje prieš „Olympiakos“ (68:89), sezono starte neprilygo ir „Monaco“ (80:93), o antrame ture palaužė Paryžiaus „Basketball“ (79:74).

Savo ruožtu antradienį rungtynių pabaigoje vos neprisižaidę žalgiriečiai vis tik atsilaikė prieš Bolonijos „Virtus“ – 71:68. Prieš tai šiemet žaliai-balti nugalėjo „Barceloną“ (74:67), bet nusileido tam pačiam „Olympiakos“ (68:74).

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (18)