Geriau susitikimą pradėjo svečiai, kurie po Gedimino Oreliko tritaškio pirmavo 7:1. Nors Tre’Shawnas Thurmanas stumtelėjo į priekį „Wolves Twinsbet“, atsaką turėjo ir varžovai – 13:6. Galiausiai rezultatas tapo lygus (15:15), tačiau po pirmojo kėlinio trapią persvarą turėjo svečiai – 24:21.

Tiesa, netrukus vilniečiai išsiveržė į priekį (27:26), o Arnas Beručka, Eigirdas Žukauskas ir Regimantas Miniotas skirtumą augino – 40:33. Nenadas Čanakas paprašė pertraukėlės, bet po jos svečių deficitas tik didėjo – 33:42. Panevėžio komanda galiausiai rengė gerą atkarpą ir skirtumą rėžė iki minimalaus, kokiu ir baigėsi antras ketvirtis – 45:46.

Džordže Gagičius rezultatą persvėrė svečių naudai (47:46), o Deividas Sirvydis bei G.Orelikas toliau pildė taškų kraitį – 52:46. Šeimininkai priartėjo, tačiau persverti rezultato nepajėgė – 61:63.

Ketvirto kėlinio pradžioje lygybę grąžino R.Miniotas (63:63), o atkakli kova tęsėsi. Svarbius taškus rinko Džiugas Slavinskas, stumtelėjęs į priekį „7bet-Lietkabelį“ (75:70), spurtą tęsė G.Maldūnas, kurio dėka skirtumas augo iki dviženklio – 84:74.

Laikas seko, jis buvo panevėžiečių sąjungininkas – 88:79. Per kiek daugiau nei minutę šeimininkai nebeišsigelbėjo, nors sušvelninti rezultatą dar pavyko – 81:88.

Pirmąsias rungtynes antradienį Vilniuje dramatiškai 86:84 laimėjo Nenado Čanako vyrai, o ketvirtadienį „Kalnapilio“ arenoje atsitiesti pavyko „Vilkams“, kurie 81:73 patiesė šeimininkus.

Jeffas Tayloras ir Christianas Mekowulu nepadėjo vilniečiams, Nikola Popovičius – panevėžiečiams.

„Wolves Twinsbet“: Regimantas Miniotas ir Tre’Shawnas Thurmanas (9 atk. kam.) – po 16, Rasheedas Sulaimonas 13, Eigirdas Žukauskas 12.

„7bet-Lietkabelis“: Gediminas Orelikas 20, Deividas Sirvydis 18 (1/9 trit., 5 rez. perd.), Džordže Gagičius 14 (7 atk. kam.), Vytenis Lipkevičius ir Gabrielius Maldūnas – po 10.

Rungtynių eiga:

Ketvirtas kėlinys. „Wolves“ 84:91 „Lietkabelis“

40 min. Paskutinės minutės buvo įtemptos, tačiau svečiai pajėgė išlaikyti savo pranašumą ir galiausiai triumfavo 84:91.

37 min. G. Orelikas pataikė labai sunkų tritaškį ir kitos atakos metu pasiuntė puikų perdavimą G. Maldūnui, kuris pasižymėjo iš po krepšio ir „Vilkai“ dabar atsilieka dviženkliu pranašumu. Rezultatas 74:84.

35 min. Rungtynių tempas nemažėja, o įtampa siekia viršūnę. Puikią atkarpą svečių gretose žaidžia Džiugas Slavinskas, kuris įspūdingu bloku apgynė savo krepšį, o kitoje pusėje smeigė labai svarbų tritaškį ir sumetė 2 baudos metimus, kurie sugrąžino persvarą „Lietkabeliui“ – 70:75.

Trečias kėlinys. „Wolves“ 61:63 „Lietkabelis“

30 min. Komandos darkart kėlinio pabaigoje apsikeičia dvitaškiais, tačiau „Vilkų“ gretose visiškai laisvas iš po krepšio pasižymėjo R. Miniotas, o tai kaipmat įsiutino N. Čanaką, kuris it patrakęs šokinėjo pagal šoninę liniją. Žengiant į lemiamą ketvirtį, „Lietkabelis“ priekyje 61:63.

28 min. Šeimininkai neleidžia panevėžiečiams atsiplėšti. Taškai didžiuliu greičiu krenta abiejose aikštės pusėje, tačiau tai labiau į naudą išėjo „Vilkams“, kurie dabar vos vienu metimu atsilieka nuo varžovų – 59:61.

24 min. Svečiai trečią ketvirtį pradėjo su trenksmu – 7 taškai be atsako. Dvitaškiais „Vilkus“ baudė Džordže Gagičius, D. Sirvydis (2+1) ir Gediminas Orelikas, o rezultatas tampa 46:52.

Antras kėlinys. „Wolves“ 46:45 „Lietkabelis“

20 min. Dvitaškiais apsikeitė R. Miniotas ir G. Maldūnas, o minimalų pranašumą į antrą rungtynių pusę nešasi aikštės šeimininkai. 46:45.

19 min. Po puikios atkarpos „Vilkų“ puolimas klimpo į duobę, o svečiai pasinaudojo proga neatsilikti. 3 taškus per minutę pelnė ir rezultatyvų perdavimą G. Maldūnui prakišo Dovis Bičkauskis, o rezultatas beveik sugrįžo į pusiausvyrą – 44:43.

15 min. Šaltakraujiškas Eigirdo Žukausko tritaškis besibaigiant atakos laikui ir galingas Arno Beručkos dėjimas po klaidos. Nedo Pacevičiaus vyrai „ant bangos“ ir priekyje 40:33.

12 min. Kapitono Regimanto Minioto įkvėpti „Vilkai“ antrą kėlinį pradeda 6:2 spurtu ir pirmą kartą šį vakarą išsiveržia į priekį – 27:26.

Pirmas kėlinys. „Wolves“ 21:24 „Lietkabelis“

10 min. 5 panevėžiečių taškai be atsako – Gabrieliaus Maldūno dvitaškis ir Vytenio Lipkevičiaus tolima bomba. Individualiu reidu link krepšio atsakė R. Sulaimonas, tačiau po pirmo kėlinio priekyje svečiai, 21:24.

8 min. Jau 6 taškus pelnęs Deividas Sirvydis krisdamas ant kamuolio prasiskelia alkūnę, o jį keičia traumą išsigydęs Liutauras Lelevičius, kuris iškart provokuoja pražangą ir realizuoja 2 baudos metimus. Iškart po to puikų Kristupo Žemaičio perdavimą išnaudojo Rasheedas Sulaimonas, o rezultatas tampa lygus – 19:19.

5 min. Kertines serijos rungtynes užtikrinčiau pradėjo panevėžiečiai, kurie pasiekė greitą 7:1 pranašumą. Tiesa, svečiai per mažiau nei pusę ketvirčio susirinko visas komandines pražangas, o tuo pasinaudodami „Vilkai“ atsilikimą po truputį švelnina – 11:15.

0 min. Mačas prasideda!

Vilniečiai bronzinę seriją pasitiko po įnirtingos bei principinės akistatos prieš „Rytą“. Ten Nedo Pacevičiaus auklėtiniai kitai Vilniaus komandai nusileido 2-3.

Tuo metu panevėžiečiai pusfinalyje bandė mesti iššūkių čempionui Kauno „Žalgiriui“, kuriam pralaimėjo 0-3. Tiesa, serija buvo atkaklesnė nei parodo rezultatas. Antrąsias pusfinalio rungtynes Nenado Čanako auklėtiniai pralaimėjo paskutinę sekundę (89:90), bet lemiami Kevarriuso Hayeso taškai buvo pelnyti po teisėjo klaidos.

Reguliariajame sezone mažojo finalo dalyvės susitiko tris kartus. Du sykius laimėjo „Lietkabelis“, kartą triumfavo „Wolves“.

Pirmasis šių ekipų susidūrimas buvo itin dramatiškas, kuomet po dviejų pratęsimų dramos panevėžiečiai 108:105 pranoko savo varžovus.

Vilniečiams nepavyko pasiekti revanšo sekančiose rungtynėse, kurios jau vyko jų namų tvirtovėje (73:78). Visgi trečias kartas nemelavo ir „Wolves“ tiesiog be gailesčio sutriuškino panevėžiečius (109:72).

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)