Panevėžiečiai ketvirtą kartą per pastaruosius penkerius metus iškovoja „Betsafe-LKL“ bronzą.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė D.Sirvydis, pelnęs 20 taškų. Galingą dvigubą dublį fiksavo prieš buvusią ekipą žaidęs Dž. Gagičius – jis įmetė 19 taškų, atkovojo 15 kamuolių bei rinko 31 naudingumo balą.

Vilniečių gretose labiausiai išsiskyrė A. Žagaras (20 tšk., 6 rez. perd.) ir R. Miniotas (22 tšk., 9 atk. kam., 27 n.b.).

„7bet-Lietkabelis“: Deividas Sirvydis 20 (1/8 trit., 11/14 baud.), Džordže Gagičius 19 (15 atk. kam., 31 n.b.), Martynas Varnas 14 (6 rez. perd.), Dovis Bičkauskis ir Diante Baldwinas – po 10.

„Wolves Twinsbet“: Regimantas Miniotas 22 (9 atk. kam.), Artūras Žagaras 20 (6 rez. perd.), Tre’Shawnas Thurmanas ir Eigirdas Žukauskas – po 14, Rasheedas Sulaimonas 7.

Iki ketvirtojo mačo, šioje serijoje visas rungtynes laimėjo svečiuose žaidusi komanda. Birželio 4 d. pergale 86:84 seriją pradėjo panevėžiečiai, birželio 6-ąją seriją Panevėžyje lygino „Vilkai“ – 81:73. Trečią kartą komandos susitiko birželio 9 d., Vilniuje, kur 91:84 pranašesnis buvo „Lietkabelis“.

Rungtynių eiga:

Rungtynių pabaiga – „Lietkabelis“ 98:87 „Wolves“

Liko 48 sek. Abiejose pusėse pasipylė klaidos, bet galiausiai prie baudų metimų linijos stoja D. Sirvydis, o rezultatas tampa 97:84.

37 min. D. Sirvydis agresyviai provokuoja pražangas (9/12 baud. met.), o D. Baldwinas greitą ataką užbaigia dvižingsniu, bet gyvybiškai svarbų tritaškį kitoje pusėje pataikė A. Žagaras. Šeimininkai pirmauja 95:80.

33 min. Dž. Gagičius – nesustabdomas, 5 taškai paeiliui ir įspūdinga kova dėl kamuolių po varžovų krepšiu. Eigirdas Žukauskas atsakė tritaškiu, tačiau tokį pat kitoje pusėje pataikė Džiugas Slavinskas, dar vieną pridėjo M. Varnas – 83:69.

Trečias kėlinys. „Lietkabelis“ 72:66 „Wolves“ (kėlinio rezultatas – 24:15)

30 min. „Vilkus“ įkvėpinėjo ilgas minutes žaidžiantis Regimantas Miniotas, kuris sušveitė jau 19 taškų, tačiau kitoje pusėje pirmą savo tritaškį pataikė D. Sirvydis (1 iš 7, 13 tšk.), iš vidutinio nuotolio pasižymėjo D. Baldwinas ir persvarą dar vienu tritaškiu padidino Vytenis Lipkevičius – „Lietkabelis“ priekyje 72:66.

25 min. Taškai antroje rungtynių pusėje ir toliau liejasi laisvai. T. Thurmanas pataikė ketvirtą tolimą metimą iš 4. Kitoje pusėje 5 taškus pelnė Martynas Varnas (iš viso 11), toliau dominuoja Dž. Gagičius (14 tšk. ir 10 atkv. kam.). Rezultatas lygus – 62:62.

Antras kėlinys. „Lietkabelis“ 48:51 „Wolves“ (kėlinio rezultatas – 25:21)

20 min. Įspūdingą bloką Serbijos milžinui išrašė Vaidas Kariniauskas, kitoje pusėje – atletiškas Rasheedo Sulaimono dvitaškis su pražanga, o paskutinėmis ketvirčio sekundėmis A. Žagaro metimą pataisė T. Thurmanas. Į rūbinę „Vilkai“ žengia atkūrę pranašumą – 48:51.

18 min. Puikią energiją demonstravęs G. Maldūnas nepataikė 3 baudos metimų paeiliui, tačiau tritaškiu panevėžiečius į priekį išvedė Diante Baldwinas ir triuškinančiu dėjimu prisidėjo Dž. Gagičius – 48:46.

16 min. Aikštėje vyrauja itin atviras krepšinis, bet šįkart tai į naudą panevėžiečiams, kurie spurtavo 10:2. Aukštos trajektorijos tritaškiu spurtą pradėjo Gediminas Orelikas, o galingu dėjimu užbaigė Gabrielius Maldūnas. „Lietkabelis“ priartėjo – 38:43.

14 min. „Vilkai“ toliau įspūdingai meta tritaškius – 6 iš 10, o paskutiniu iš jų pasižymėjo Tre’Shawnas Thurmanas. Iškart po to sekė Džiugo Slavinsko taškai, kurie po teisėjo peržiūros nebuvo įskaityti dėl smūgio alkūne Arnui Beručkai. Aukštaūgiui skirta nesportinė pražanga, po kurios krenta dar vienas T. Thurmano tritaškis. Šeimininkai atsilieka 28:39.

Pirmo kėlinio rezultatas – „Lietkabelis“ 23:30 „Wolves“

10 min. A. Žagaras toliau dominuoja – neprametė dar nė vieno metimo ir sąskaitoje turi jau 13 taškų ir 3 rezultatyvius perdavimus. Kitoje pusėje ritmą pajautė Deividas Sirvydis, kuris pelnė 7 taškus paeiliui. Tiesa, su padidėjusia persvara priekyje lieka vilniečiai – 23:30.

5 min. Abiejose pusėse kol kas laisvai liejasi tritaškiai ir ypač tvirtai rungtynes pradėjo Artūras Žagaras – ankstyvas tikslus tolimas metimas ir realizuota „2+1“ situacija. Kitoje aikštės pusėje dominuojantis Džordže Gagičius (7 tšk.) neleidžia vilniečiams atsiplėšti – 12:16.

0 min. Rungtynės prasideda!

Vilniečiai bronzinę seriją pasitiko po įnirtingos bei principinės akistatos prieš „Rytą“. Ten Nedo Pacevičiaus auklėtiniai kitai Vilniaus komandai nusileido 2-3.

Tuo metu panevėžiečiai pusfinalyje bandė mesti iššūkių čempionui Kauno „Žalgiriui“, kuriam pralaimėjo 0-3. Tiesa, serija buvo atkaklesnė nei parodo rezultatas. Antrąsias pusfinalio rungtynes Nenado Čanako auklėtiniai pralaimėjo paskutinę sekundę (89:90), bet lemiami Kevarriuso Hayeso taškai buvo pelnyti po teisėjo klaidos.

Reguliariajame sezone mažojo finalo dalyvės susitiko tris kartus. Du sykius laimėjo „Lietkabelis“, kartą triumfavo „Wolves“.

Pirmasis šių ekipų susidūrimas buvo itin dramatiškas, kuomet po dviejų pratęsimų dramos panevėžiečiai 108:105 pranoko savo varžovus.

Vilniečiams nepavyko pasiekti revanšo sekančiose rungtynėse, kurios jau vyko jų namų tvirtovėje (73:78). Visgi trečias kartas nemelavo ir „Wolves“ tiesiog be gailesčio sutriuškino panevėžiečius (109:72).