Šalies vicečempionai „Ryto“ krepšininkai įrodė savo pranašumą rezultatu 92:86 (23:28, 25:17, 27:19, 17:22), triumfavo serijoje 3-2 ir eilinį kartą žengė į finalą.

Lemiamą persvarą Giedriaus Žibėno auklėtiniai susikrovė trečiame kėlinyje, kai atitrūko dviženkliu atstumu – 68:55, kuris nors ketvirtame kėlinyje ir sumažėjo, bet vis tiek tapo pergalingu.

Galutinai „Vilkus“ paskandino netaiklūs tolimi metimai, kurių jie pataikė tik kone kas septintą – 4 iš 27 bandymų (14,8 proc.).

Savo varžovo didžiajame LKL finale jau beveik savaitę laukė čempiono vardą ginantis Kauno „Žalgiris“, kuris kitame pusfinalyje 3-0 pranoko Panevėžio „7bet-Lietkabelį“.

Mažasis ir didysis LKL finalai startuos atitinkamai birželio 4 ir 5 d. (antradienį ir trečiadienį).

Serija dėl bronzos vyks birželio 4, 6, 9 ir 11, 13 (jei prireiktų) dienomis, o auksinio finalo mūšiai – birželio 5, 7, 10 ir 12, 14 (jei prireiktų) dienomis.

Tiek didžiojo, tiek mažojo finalų serijose bus kaunamasi iki trijų pergalių.

„Rytą“ į pergalę tempė Marcuso Fosterio ir Martyno Echodo tandemas. Pirmasis sušveiė 27 taškus, antrasis – 20 ir dar atkovojo 13 kamuolių bei surinko 35 naudingumo balus. Tai – efektyviausios aukštaūgio sezono rungtynės.

„Wolves“ gretose išsiskyrė Regimantas Miniotas, kuris suvertė 25 taškus, sugriebė 9 atšokusius kamuolius ir sukaupė 36 naudingumo balus bei pagerino asmeninį sezono rekordą.

„Rytas“: Marcusas Fosteris 27 (8/10 dvitaškiai, 2/6 tritaškiai, 5/6 baudos), Martynas Echodas 20 (9/10 dvitaškiai, 2/4 baudos, 13 atk. kam.), Justinas Gorhamas ir Gytis Radzevičius – po 11, R. J. Cole’as 7 taškai.

„Wolves Twinsbet“: Regimantas Miniotas 25 (9/9 dvitaškiai, 7/7 baudos, 9 atk. kam.), Artūras Žagaras 14 (0/5 tritaškių), Tre’Shawnas Thurmanas 13 (1/6 tritaškis), Eigirdas Žukauskas 9 (1/7 tritaškis), Rasheedas Sulaimonas 8 taškai.

Primename, kad po pirmų keturių karštų ir labai skirtingų sostinės derbio susirėmimų serijos rezultatas buvo lygus – 2-2. „Vilkai“ pirmieji sudavė smūgį (96:85), bet rytiečiai atsitiesė ir laimėjo net 113:75 bei 86:78, tačiau ketvirtajame mače vėl pajėgesni buvo „Wolves“ – 97:86.

Rungtynių eiga gyvai:

Prieš rungtynes tylos minute buvo pagerbtas avarijoje JAV žuvusio buvusio „Ryto“ legionieriaus Drew Gordono atminimas.

Susitikimą pakiliau pradėjo „Wolves“ – 2:5. Tuomet iniciatyvos ėmėsi Marcusas Fosteris, sumetęs šešis taškus iš eilės – 8:5. „Vilkų“ gretose aktyvumu išsiskyrė Artūras Žagaras – 8:8. M. Fosteris tęsė solo šou – 17:16. Rasheedas Sulaimonas ir Eigirdas Žukauskas timptelėjo „Wolves“ – 17:24. Po pirmojo kėlinio – 23:28 „Vilkų“ naudai.

„Rytas“ lygino rezultatą po R. J. Cole’o tritaškio ir M. Fosterio dėjimo greitajame puolime – 30:30. Su status quo nesutiko Arnas Beručka – 31:35. Dviem tolimais šūviais Arnas Velička vėl panaikino varžovų pranašumą – 37:37. Po minutės pertraukėlės krepšį drebino Martynas Echodas – 46:39. Tačiau prieš ilgąją pertrauką „Vilkai“ kiek pataisė savo popierius – 48:45.

Iš toli pataikęs Justinas Gorhamas išlaikė „Rytą“ priekyje – 55:50. Ir toliau po krepšiais dominavo M. Echodas, po kurio dvitaškio su pražanga – 61:52. Gytis Radzevičius, M. Fosteris ir tas pats M. Echodas pirmą kartą sukrovė rytiečiams dviženklę persvarą – 68:55. „Vilkams“ pasiduoti neleido Vaidas Kariniauskas, bet šeimininkų fanus vėl ant kojų kilstelėjo Lukas Uleckas – 75:64.

Lemiamą ketvirtį įspūdingu skrydžiu ir dėjimu pradėjo M. Echodas – 77:64. Saviškius prie tikslo artino M. Fosteris – 79:65. „Wolves“ nesutiko kapituliuoti: po akrobatiško Regimanto Minioto dvitaškio su pražanga ir Eigirdo Žukausko tritaškio – 79:75. Situaciją stabilizavo M. Fosteris – 83:75. „Rytas“ laikėsi – 86:79. Itin svarbų tritaškį smeigė Margiris Normantas – 89:81. Paskutinę minutę „Wolves“ dar desperatiškai griebėsi šiaudo, bet laiko jau buvo likę per mažai – 92:86.

Ketvirtfinalyje „Rytas“ 2-0 susitvarkė su Jonavos „CBet“, o „Wolves“ 2-1 palaužė Klaipėdos „Neptūną“.

Pernai „Ryto“ vyrai finale apmaudžiai 2-3 nusileido „Žalgiriui“ ir prarado titulą. Tuo metu lygoje debiutavę „Vilkai“ netikėtai krito dar ketvirtfinalyje, kai 0-2 neatsilaikė prieš „CBet“.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (16)