„Ryto“ krepšininkai dvikovos su „Wolves Twinsbet“ kontrolę perėmė po ilgosios pertraukos, kai įsimėtę Marcusas Fosteris, Justinas Gorhamas ir Gytis Radzevičius sukrovė dviženklę persvarą – 64:51. Vis dėlto po kelių sunkiai paaiškinamų klaidų rytiečiai ketvirtame kėlinyje vos neprisižaidė, kai likus minutei varžovus prisileido iki 83:78.

Pergalės „Vilkams“ neatnešė įspūdingas Rasheedo Sulaimono žaidimas – 32 taškai (10/12 dvitaškių, 2/7 tritaškiai, 6/7 baudos), 3 atkovoti kamuoliai, 8 išprovokuotos pražangos ir 30 naudingumo balų.

Nugalėtojų gretose ryškiausias buvo Marcusas Fosteris, sušveitęs 18 taškų (3/5 dvitaškiai, 3/8 tritaškiai, 3/6 baudos) ir sugriebęs 5 atšokusius kamuolius.

15 taškų pridėjo Gytis Radzevičius, po 14 – Justinas Gorhamas ir R. J. Cole’as, 13 – Margiris Normantas.

Ketvirtasis ir galbūt lemiamas susitikimas numatytas ketvirtadienį.

Rungtynių eiga:

Abi komandos rungtynes pradėjo pasiūlydamos kietą kontaktą. Po Kristupo Žemaičio dvitaškio su pražanga – 2:5. „Ryto“ žaidėjai per pusę kėlinio suklydo net 6 kartus ir atsiliko – 7:13. Situaciją keitė puiki Justino Gorhamo atkarpa ir Margirio Normanto tritaškis – 17:16.

Antro ketvirčio pradžioje Marcusas Fosteris prametė abi baudas, o Rasheedas Sulaimonas vedė į priekį „Vilkus“ – 17:21. Aštuonis taškus iš eilės sumetė R. J. Cole’as – 28:27. Christianas Mekowulu ir Eigirdas Žukauskas gražino persvarą „Wolves“ – 30:34. Po dviejų kėlinių – 39:43.

Po ilgosios pertraukos pasižymėjo M. Fosteris ir J. Gorhamas – 44:43. Įkaitęs M. Fosteris smeigė tritaškį greitajame puolime, jo pavyzdžiu netrukus pasekė ir J. Gorhamas: „Rytas“ tolo – 59:47. Prisijungė ir Gytis Radzevičius – 64:51. „Vilkų“ gyvastį palaikyti mėgino R. Sulaimonas. Po trijų kėlinių – 66:58.

Taškus per varžovą įvertęs M. Fosteris demonstravo savo raumenis – 71:60. R. Sulaimonas jam neliko skolingas – 71:65. Technine pražanga dėl necenzūrinės leksikos teisėjų adresu buvo nubaustas Nedas Pacevičius ir „Rytas“ atsitiesė – 74:65. R. J. Cole’as ir M. Normantas artino saviškius prie pergalės – 79:65. Tre’Shawnas Thurmanas įdūrė tritaškį su pražanga, o kamuolį perėmęs Artūras Žagaras realizavo dvi baudas – 79:71.

Nesportinę pražangą lygioje vietoje užsidirbo M. Fosteris ir „Vilkai“ budo – 81:73. Du kartus nesuvokiamai klydęs „Rytas“ suteikė varžovams šansą: po K. Žemaičio tolimo šūvio – 83:78. Rungtynes uždarė G. Radzevičiaus tolimas metimas – 86:78.

„Rytas“: Marcusas Fosteris 18, Gytis Radzevičius 15, R. J. Cole’as ir Justinas Gorhamas po 14, Margiris Normantas 13 (3/5 tritaškiai), Martynas Echodas 7 taškai.

„Wolves Twinsbet“: Rasheedas Sulaimonas 32 (10/12 dvitaškių), Kristupas Žemaitis 12 (3/4 tritaškiai), Tre’Shawnas Thurmanas 10 (7 atk. kam.), Eigirdas Žukauskas 8 taškai (4/4 dvitaškiai, 0/3 tritaškių, 6 atk. kam.).

Po pirmų dviejų karštų susirėmimų serijos rezultatas buvo lygus – 1-1. „Vilkai“ pirmieji sudavė smūgį (96:85), bet rytiečiai atsitiesė ir laimėjo net 113:75.

Giedriaus Žibėno auklėtiniai reguliariajame sezone finišavo antri, tačiau namų aikštės pranašumo pusfinalyje neturi – visi mačai vyks toje pačioje „Twinsbet“ arenoje.

Ketvirtfinalyje „Rytas“ 2-0 susitvarkė su Jonavos „CBet“, o „Wolves“ 2-1 palaužė Klaipėdos „Neptūną“.

Savo varžovo didžiajame LKL finale jau laukia čempiono vardą ginantis Kauno „Žalgiris“, kuris 3-0 pranoko Panevėžio „7bet-Lietkabelį“.

Tiesa, antrąją pergalę serijoje žalgiriečiams padovanojo kritinė teisėjų klaida, o trečiajame mače žalgiriečiai neteko sunkią traumą patyrusio savo lyderio Keenano Evanso.

Pernai „Ryto“ vyrai finale apmaudžiai 2-3 nusileido „Žalgiriui“ ir prarado titulą. Tuo metu lygoje debiutavę „Vilkai“ netikėtai krito dar ketvirtfinalyje, kai 0-2 neatsilaikė prieš „CBet“.