Prieš keletą mėnesių 56-ąjį gimtadienį paminėjęs A. Džordževičius pripažįsta – nors per ilgą ir titulais nusėtą karjerą ant parketo jam pavyko surengti ne vieną įspūdingą pasirodymą, vėlus 1995-ųjų liepos 2-osios vakaras OAKA arenoje buvo ypatingas.
Karas Balkanuose dar nebuvo pasibaigęs, tačiau Jugoslavijos krepšinis po kelių metų diskvalifikacijos sugrįžo į tarptautinę areną. Ir istorijos metraščiuose vėl sugebėjo įsirašyti aukso raidėmis.
Pasibaigus turnyrui naudingiausio čempionato žaidėjo (MVP) prizas atsidūrė tuomet 31-erių Š. Marčiulionio rankose, bet iš džiaugsmo arenoje šokinėjo ne jis. Šlovės spinduliuose maudėsi 27-erių metų 188 cm ūgio gynėjas A. Džordževičius. Be keitimų žaidęs serbas į lietuvių krepšį įskraidino 9 tritaškius iš 12 ir iš viso pelnė 41 tašką, taip Jugoslavijos rinktinę atvesdamas į pergalę 96:90.
Visgi plačiausiai aptarinėta tema po rungtynių tapo ne fenomenalus A. Džordževičiaus pasirodymas, o daug abiejų rinktinių pasipiktinimo sukėlęs arbitrų darbas. Mačui teisėjavo graikas Nikolaos Pitsilkas ir amerikietis George'as Toliveris. Būtent link šio – ilgus metus NBA lygoje dirbusio arbitro – ir skriejo daugiausia kritikos strėlių.
Oras tiesiog kibirkščiavo, kai aršiai į G. Toliverio sprendimus jau anksčiau reagavęs Arvydas Sabonis išsibaudavo ir paliko aikštę ironiškai mojuodamas rankomis. O galutinai emocijos sprogo likus žaisti kiek daugiau nei 2 minutes iki finalinės sirenos, G. Toliveriui užfiksavus kamuolį į krepšį pasiuntusio Sauliaus Štombergo pražangą puolime.Taškai nebuvo įskaityti, o 83:87 tuo metu atsilikę lietuviai nebesivaldė.
Techninę pražangą užsidirbo atsarginių suolelis, o Š. Marčiulionis į įvykius sureagavo savaip – protestuodamas išvedė komandą ir aikštės. Tuomet vaizdo kameros ir užfiksavo į krepšinio istoriją patekusį epizodą – arenoje griaudint kurtinančiam triukšmui, prie Lietuvos rinktinės lyderio priėjo A. Džordževičius.