Įveiktus varžovus A grupėje pasiviję Alessandro Magro auklėtiniai vos nepakartojo Europos taurės turnyro tritaškių rekordo, pataikę 19 tolimų metimų (53 proc. tikslumas).

Tiesą sakant, trumpam net buvo tai padarę – bet paskutinis Andrew Andrewso šūvis po vaizdo peržiūros perkvalifikuotas į dvitaškį.

Skolingi stengėsi nelikti ir svečiai, įsūdę 11 tritaškių (61 proc.). Tačiau glostyti saviškių Dimitris Itoudis nebuvo nusiteikęs.

Tituluotas graikas Tel Avivo klubą treniruoja nuo lapkričio vidurio, pastūmęs į asistento poziciją savo tautietį, Vilniaus „Ryto“ trenerių štabui priklausančio Georgo Dedo brolį Stefaną Dedą.

Dukart Eurolygos čempionas pripažino, kad „Wolves“ sužaidė geriau ir nusipelnė pergalės.

„Mes gerai pradėjome rungtynes, bet tuomet pagalvojome, kad taip lengvai eisis iki pat pabaigos. Nebuvome stabilūs gindamiesi bei kovodami dėl atšokusių kamuolių, o varžovai puikiai pataikė, įskaitant ir metimus per rankas. Retai taip pamatysi... Tai ir buvo nesėkmės priežastis“, – komentavo 54-erių specialistas.

„Wolves“ vertėsi be nugaros skausmų kamuojamo Jeffery Tayloro, „Hapoel“ trūko didžiausios žvaigždės – iš NBA tarpsezoniu atvykusio veterano Patricko Beverley, kuris susižeidė praėjusią savaitę.

Tačiau rungtyniavo tokie Eurolygoje užsigrūdinę žaidėjai kaip Bruno Caboclo, Johnathanas Motley, Yamas Madaras, o taip pat Vilnių kaip savo penkis pirštus pažįstantis buvęs „Ryto“ lyderis Marcusas Fosteris.

„Tas garsias pavardes aš norėčiau matyti ir aikštėje, ne tik popieriuje. Ten viskas atrodo labai gražiai, bet svarbiau yra vaizdas aikštėje. O prasčiausias jis būna mums ginantis. Kaip komanda, turime pasidaryti bjauresni, žaisti kiečiau. Ir būti vieningesni“, – kritiškas buvo D. Itoudis.

Tiesa, jis nepraleido progos priminti, jog tai padaryti trukdo ir pašalinės kliūtys.

D. Itoudžio žodžiais, „Hapoel“ visos tarptautinės rungtynės – kaip išvykos, kadangi komanda negali žaisti namuose dėl karo.

Jis veikia ir žaidėjus.

Pavyzdžiui, Vilniuje dėl traumos nepasirodęs P. Beverley, iš kurio D. Itoudis tikisi pavyzdžio likusiems krepšininkams, trečiadienį viešai pareiškė, kad neketina niekur kraustytis iš Izraelio.

Tačiau D. Itoudžiui atrodo, kad žalinga vien jau kelti tokį klausimą, kuris pasėja abejonių.

Ambicingasis specialistas Vilniuje taip pat pasisakė dėl Eurolygos formato, plėtros, sulaukė klausimo ir apie ankstesnį savo darbą Rusijoje.

– P. Beverley kaip tik vienoje tinklalaidėje pasakė, kad liks „Hapoel“ iki sezono pabaigos bet kokiomis aplinkybėmis. Ar turėjote dėl to kokių nors nuogąstavimų?„Delfi“ pasiteiravo D. Itoudžio

– Matote, šitai mus irgi žeidžia. Aš nežinau, ką jis kur pasakė – girdžiu tik tai, ką sako man į akis. Bet aplink vis tiek nuolat skamba visokie klausimai – tai kažkas atvyksta, tai kažkas iškeliauja... Kaip mums tokiomis sąlygomis virsti tikra komanda? To ir trūksta – visi turi būti absoliučiai pasišventę komandai ir negalvoti apie jokias alternatyvas.

– Treniruojate klubą iš Artimųjų Rytų, į kuriuos Eurolyga žengs dar giliau. Ar finalo ketvertas Abu Dabyje – geras pasirinkimas?

– Na, lyga turi teisę pasirinkti. Man labiau rūpi kitkas: pasisakau už normalias atkrintamąsias varžybas, už turnyro plėtrą. Eurolygai reikia daugiau finansiškai stabilių komandų. Tie, kas turi resursų ir vizijų, turi prisidėti.

O apie formato keistenybes aš kalbu dešimt metų – nuo tada, kai su Maskvos CSKA šešis kartus iš eilės žaidėme finalo ketverte. Eurolyga dabar susideda iš trijų skirtingų sistemų: pirma – reguliarusis sezonas kaip visose sporto šakose, tada – atkrintamosios kaip NBA lygoje, galiausiai – finalo ketvertas kaip NCAA. Kaip tai suprasti?

Nebešneku jau apie NBA, NCAA, FIBA ir Eurolygos taisyklių, jų traktavimo skirtumus. Galima sakyti, kad tai – keturios skirtingos sporto šakos. O juk, pavyzdžiui, futbolas žaidžiamas vienodai ir Artimuosiuose Rytuose, ir Afrikoje, ir JAV.

– Ar tikite Europos taurės varžybų, kurios neša nuostolių Eurolygai, ateitimi?

– Nežinau. Mano tikslas – vienyti krepšinį apskritai. Noriu, kad jame išliktų tokie žmonės kaip „Hapoel“ ar „Wolves“ klubų savininkai ir daugelis kitų. Tam mums reikia plano, kaip paversti krepšinį pelningesniu, patrauklesniu publikai. Krepšinis jau dabar sulaukia labai daug dėmesio, bet jo reikia dar daugiau. Ir tai galima pasiekti.

Pateiksiu akivaizdų pavyzdį. Per Eurolygos rungtynes salės būna pilnos, o kai žaidžiamos nacionalinių pirmenybių dvikovos, pusės žiūrovų nelieka. Čia nereikia jokių rinkos tyrimų, atsakymas – prieš akis. Taigi, žmonės nori daugiau Eurolygos rungtynių, o mes turime jų norus išpildyti.

Esu Eurolygos trenerių asociacijos prezidentas – tai mūsų organizacija praeityje paprašė rengti preliminarų atkrintamųjų varžybų etapą. Pažiūrėkite, kiek daug spalvų jis pridėjo visam turnyrui. Esame čia tam, kad padarytume jį dar įdomesniu ir įtraukiančiu.

– Kaip jūs dabar jaučiatės dėl fakto, kad ilgai dirbote šalyje, kuri užpuolė Ukrainą?

– Ar jūs rimtai? Rimtai tai sakote? Klauskite ko nors kito, aš esu treneris, ne politikas. Sportas vienija. Mano komandoje – daugybės tautybių krepšininkai. Sportas vienija! Sportas vienija! Tai turite pateikti savo auditorijoms. Sportas vienija!

****

Pirmąją komandų tarpusavio akistatą, praėjusį spalį dėl karo Izraelyje perkeltą į Bulgariją, formalūs aikštės šeimininkai laimėjo 89:84.

Per ligšiolinius keturis susitikimus ant parketo „Wolves“ pavyko palaužti „Hapoel“ pirmą sykį.

Po savaitės „vilkai“ aplankys Ulmo „Ratiopharm“ (Vokietija) ekipą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (5)