Po kelių taiklių tritaškių lemiamame ketvirtyje lietuviai išlygino rezultatą (61:61, 64:64). Tačiau likus 15,3 sek. pražiopsojo turko reidą po krepšiu (64:66). Mūsiškiai suklydo puolime, prasižengė ir likus 9,3 sek. varžovai bauda dar labiau atitrūko (64:67). Paskutinė ataka Lietuvos rinktinei nepavyko.

Gedimino Petrausko auklėtiniai jau prieš tai buvo užsitikrinę vietą ketvirtfinalyje, tačiau pergalės atveju būtų užėmę pirmą vietą E grupėje.

Pirmas penkias minutes abiem komandoms sunkiai sekėsi rinkti taškus, o rezultatas pirmo ketvirčio viduryje buvo lygus (4:4), tačiau septynis taškus be atsako pelnę turkai šovė į priekį ir netrukus įgijo dviženklį pranašumą – 19:7.

Su Turkijos spaudimu nesusitvarkiusių ir kamuolio nebranginusių Lietuvos krepšininkų deficitas antrame kėlinyje buvo išaugęs iki 13 taškų, tačiau prieš ilgąją pertrauką skirtumą pavyko sumažinti iki septynių taškų.

Tragiškai iš tolimų distancijų krepšį atakavę lietuviai trečiame kėlinyje buvo priartėję iki penkių taškų (40:45), bet galingiau ketvirčio pabaigą sužaidę turkai vėl susigrąžino dviženklę persvarą.

Krepšys lietuviams pagaliau atsirišo ketvirtame ketvirtyje. Iki tol pataikę vos vieną tritaškį iš 23, mūsiškiai smeigė tris tolimus šūvius ir daugiausiai Arno Veličkos ir Tado Vaičiūno pastangomis rezultatą išlygino – 61:61.

Vis dėlto, užtikrinčiau paskutines rungtynių minutes sužaidę turkai sustabdė šeimininkų spurtą ir susigrąžino persvarą. Paskutinis A. Veličkos metimas, galėjęs išplėšti pratęsimą, skriejo pro šalį.

Ketvirtfinalio rungtynes prieš suomius Lietuvos jaunučių rinktinė Kauno sporto halėje žais penktadienį 19 valandą.

Lietuvos rinktinė pirmoje čempionato dvikovoje iškovojo pergalę prieš ispanus 66:61, po to 69:51 įveikė graikus, 96:70 sutriuškino Izraelį, lengvai laimėjo prieš anglus 102:67, bet 70:77 pralaimėjo Vokietijai.

Rezultatas:

Lietuva - Turkija - 64:67 (7:19, 22:17, 12:15, 23:16).

Lietuva: Arnas Velička 17 (5 rez. perdav.), Tadas Vaičiūnas 16 (5 atk. kam.), Ignas Sargiūnas 7 (5 atk. kam.), Lukas Uleckas (5 atk. kam.), Lukas Kišūnas ir Grantas Vasiliauskas po 5, Vitalijus Kozys 4, Tomas Balčiūnas 3, Aidas Bakutis 2, Elvis Juozaitis taškų nesurinko. Danielius Lavrinovičius ir Aidas Žitkus nežaidė.

Turkija: Onuralpas Bitimas 15 (11 atk. kam.), Ahmetas Duranas 13 (15 atk. kam.), Muhayminas Mustafa 11, Burakas Tuersenas 8, Eray Akyuzas 7, Servetas Kurnazas 5, Ragipas Ataras 3, Cagatay Afsaras 2 taškai.

Kiti E grupės rezultatai:

Vokietija - Graikija - 77:59 (17:21, 16:13, 22:5, 22:20).
Ispanija - Anglija - 75:64 (19:7, 21:18, 20:21, 15:18).

Trenerio G. Petrausko komentaras

Po pralaimėjimo Lietuvos jaunučių vyriausiasis treneris G. Petraukas džiaugėsi, kad pavyko prisivyti ilgą laiką pirmavusius turkus, tačiau vėl turėjo priekaištų savo auklėtiniams dėl pralaimėtos kovos dėl atšokusių kamuolių.

„Vaizdas geresnis negu vakar, tačiau pasikartojo pagrindinė mūsų bėda – tai neatsitverti žaidėjai. Priešininkai atkovojo 20 kamuolių po mūsų krepšiu, mūsų treneriai skaičiavo, kad antrais šansais turkai pelnė 16 taškų. Pagalvokite, kaip sunkiai mums tuos taškus reikėjo atlošti“, - kalbėjo G. Petraukas.

Ketvirtfinalyje lietuviai penktadienį susitiks su suomiais. Treneris tikisi, kad pasiruošti laiko užteks.

„Suomių žaidimo mačiau labai nedaug, dabar turime pusantros dienos pasiruošti. Privalome perlipti ketvirtfinalio barjerą, kitaip būti negali. Po vakar nesusikaupimo rungtynių gavome pamoką. Privalėjome susiimti ir susigrąžinti tai, ką vakar praradome. Turime šiek tiek laiko, turime pasiruošti 100 proc. rungtynėms su suomiais“, - optimistiškai kalbėjo G. Petrauskas.

F grupės rezultatai:

Serbija - Juodkalnija - 78:64 (13:23, 22:16, 15:18, 28:7);
Bosnija ir Hercegovina - Kroatija - 86:59 (22:11, 22:17, 24:13, 18:18);
Prancūzija - Suomija - 57:38 (16:4, 20:11, 5:12, 16:11).

Bosnija ir Hercegovina - Vokietija.

Autsaiderių ekipų G grupėje, kurioje komandos kovojo dėl geresnių pozicijų prieš atkrintamas varžybas dėl išlikimo, Izraelio rinktinei įskaityta pergalė techniniu rezultatu 20:0 prieš pirmenybėse nedalyvaujančią Rusijos ekipą, o kitame susitikime trečiadienį Italija 58:49 (17:9, 17:9, 15:18, 9:13) įveikė Latviją.