Žalgiriečiai varžovų krepšį atakavo tiesiog fantastiškai ir pataikė net 80 procentų dvitaškių (24/30) bei 65 procentus (13/20) tritaškių, o 100-tąjį tašką pelnė tada, kai ketvirtame kėlinyje dar buvo likę žaisti net 7 min. 20 sek.

Antrame pusfinalyje, kuris prasidės 20 val., ginklus surems Vilniaus „Lietuvos ryto“ ir Ramūno Butauto treniruojamo Rygos VEF atstovai.

Primename, kad 2010-2011 metų sezono BBL finale „Žalgiris“ 75:67 įveikė VEF komandą ir tapo čempionu, o „Lietuvos rytas“ mažajame finale 84:80 palaužė „Ventspils“ klubo pasipriešinimą ir tenkinosi tik trečiąja vieta.

Rungtynių eiga:

Rungtynes daug užtikrinčiau pradėjo „Žalgiris“, kuris po Pauliaus Jankūno ir Tomo Delininkaičio tritaškių bei Roberto Javtoko bei Vytenio Lipkevičiaus taškų šovė į priekį 12:0. Šiauliečiams pirmąjį dvitaškį sužaidus daugiau nei 4 min. pelnė Raitis Grafas, tačiau žalgiriečiai į jį atsakė savo septyniais taškais be atsako ir pirmavo jau 19:2. Jau ir taip grėsmingas skirtumas iki kėlinio pabaigos tik dar labiau padidėjo - 31:12.

Ne ką sėkmingiau šeimininkams prasidėjo ir antras ketvirtis: po dviejų iš eilės Tado Klimavičiaus dvitaškių ir Mindaugo Kuzminsko baudų - jau 45:21. Antano Sireikos auklėtiniams ir toliau nepavyko nieko priešpastatyti prieš puikiai veikusį varžovų puolimą: po Žygimanto Janavičiaus dvitaškio su pražanga „Žalgirio“ persvara siekė 27 taškus (57:30), o po M. Kuzminsko tritaškio - 28 taškus (60:32). Tiesa, iki didžiosios pertraukos „Šiauliams“ pavyko kiek sušvelninti situaciją - 37:62.

Trečio kėlinio pradžioje nesustabdomas buvo P. Jankūnas: puolėjas pelnė devynis taškus iš eilės ir žalgiriečių pranašumas pirmą kartą perkopė 30 taškų ribą - 71:40. Fantastiškai tiek iš toli, tiek iš arti atakavę svečiai netrukus galėjo pasigirti net 43 taškų atsarga - 85:42. Nors tada šiauliečiai kiek atkuto ir simboliškai priartėjo (48:87), iniciatyvos ėmėsi Milovanas Rakovičius ir vėl viskas stojo į savo vietas - 93:50. „Žalgirio“ taiklumas per nepilnus pirmus tris kėlinius buvo tiesiog neįtikėtinas: dvitaškiai - 84,2 proc. (16/19), tritaškiai - 76,5 proc. (13/17).

Paskutinė 10 min. atkarpa prasidėjo dar keturiais „Žalgirio“ žaidėjų taškais - 97:50. 100-tąjį tašką žalgiriečiams baudos metimu pelnė Ž. Janavičius, o dar buvo likę žaisti net 7 min. 20 sek - 100:52. Aleksandro Trifunovičiaus auklėtiniai ir toliau nemažino savo apsukų: po M. Kalniečio dvitaškio jie turėjo jau net 51 taško persvarą - 110:59, o nuaidėjusi finalinė rungtynių sirena užfiksavo dar didesnį skirtumą - 117:64.

Rungtynės:

Šiaulių „Šiauliai“ - Kauno „Žalgiris“ 64:117 (12:31, 25:31, 13:31, 14:24).

„Šiauliai“: Rashaunas Broadusas 14, Cameronas Longas 10 (2/2 tritaškiai), Valdas Vasylius 8, Julius Jucikas 9 (3/8 baudos), Edvinas Ruzgas ir Marius Prekevičius po 7, Darius Gvezdauskas 4, Vytautas Šarakauskas ir Raitis Grafas po 2, Vitalijus Liutyčius 1 taškas. Mindaugas Žukauskas (5 pražangos) ir Arvydas Šikšnius taškų nepelnė.

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas 21 (5/5 dvitaškiai, 3/4 tritaškiai), Tadas Klimavičius 19 (7/9 dvitaškiai, 10 atk. kam.), Milovanas Rakovičius 13 (5/6 dvitaškiai), Marko Popovičius (3/3 tritaškiai, 6 rez. perd.) ir Tomas Delininkaitis (3/4 tritaškiai, 5 rez. perd.) po 11, Vytenis Lipkevičius 10, Mindaugas Kuzminskas 8, Dainius Šalenga 7, Mantas Kalnietis (6 rez. perd.) ir Žygimantas Janavičius po 6, Robertas Javtokas 5 taškai.

* * *

BBL finalo rungtynės vyks sekmadienį 18 val., o mačas dėl trečios vietos - 15 val.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (222)