Rungtynių, kurios prasidės 18:50 val., eigą kviečiame sekti kartu su portalu Delfi.

Rungtynių eiga:

„Rytas“: Margiris Normantas 26, Martynas Echodas 18, R.J. Cole’as 16, Marcusas Fosteris 12, Gytis Masiulis 9, Gytis Radzevičius 8, Justinas Gorhamas 7.

„Žalgiris“: Laurynas Birutis 24, Edgaras Ulanovas 18, Lukas Lekavičius 17, Rolandas Šmitas 8, Demetre Riversas ir Dovydas Giedraitis po 6.

45 min. Ulanovas sumeta baudas, Normantas tritaškiu tvirtina šeimininkų persvarą – 101:93.

44 min. Fosterio dvitaškis, Cole’as baudų metimais artina „Rytą“ prie pergalės – 98:91

43 min. Lekavičius ir Echodas keičiasi taikliais metimais, Birutis prideda baudos metimus – 94:91.

42 min. „Rytas“ pratęsimą pradeda trimis taikliais baudų metimais, Cole’o reidas link krepšio ir vilniečiai susikrauna pranašumą – 92:87.

Pratęsimas. „Rytas“ 87:87 „Žalgiris“.

40 min. Echodas lygina rezultatą, lemiama ataka priklauso „Žalgiriui“, bet Ulanovas netikslus. Komandos keliasi į pratęsimą – 87:87.

38 min. Ulanovo dvitaškis, „Žalgiris“ išlaiko pranašumą – 83:86.

36 min. Lekavičiaus dvitaškis, Šmito tolimas metimas ir kauniečiai veržiasi į priekį – 79:82.

35 min. Ulanovo taškai su pražanga, Biručio dvitaškis, žalgiriečiai nesitraukia – 78:77.

34 min. Radzevičiaus blokas, Normanto tritaškis iš kampo – 78:72.

33 min. Klampi kova, Birutis pataikė baudos metimą, ekipos keičiasi nesėkmingomis atakomis – 75:70.

Ketvirtasis kėlinys. „Rytas“ 71:67 „Žalgiris“.

30 min. Masiulio tritaškis, Fosteris užbaigia kėlinį dvitaškiu, „Rytas“ pirmauja – 71:67.

29 min. „Twinsbet“ arena užsikuria. Echodo sėkmingas epizodas gynyboje, Fosteris tritaškiu mažina svečių persvarą iki minimalios – 64:65.

28 min. Trys iš eilės nesėkmingi Šmito epizodai, Normantas toliau traukia „Ryto“ puolimą – 59:65.

25 min. Normantas verčia taškus iš po krepšio, vėliau seka pavyzdinė „Žalgirio“ ataka, kuri baigėsi Hayeso dėjimu – 54:64.

23 min. Sėkminga kauniečių trečiojo kėlinio pradžia. Birutis renka du taškus iš po krepšio ir čempionų pranašumas – dviženklis – 46:57.

Vilniaus „Twinsbet“ arenoje surinko 8296 žiūrovai – šio sezono LKL atkrintamųjų rekordas.

Trečiasis kėlinys. „Rytas“ 44:50 „Žalgiris“.

20 min. Radzevičius ir Lekavičius keičiasi sėkmingais išpuoliais, ketvirtį užbaigia Echodo baudų metimai – 44:50.

19 min. Riverso tritaškis, Giedraičio taškai po prasiveržimo ir „Žalgiris“ vel atitolsta – 39:47.

18 min. Komandos keičiasi sėkmingomis atakomis, o Lekavičiaus tritaškis leidžia žalgiriečiams įkvėpti gryno oro – 38:42.

15 min. Normantas pelno šešis taškus, DeLaurier krauna kamuolį iš viršaus, o komandas skiria vos 2 taškai – 34:36.

12 min. Sėkminga „Ryto“ atkarpa kėlinio pradžioje, R.J. Cole’as smeigia tolimą metimą ir mažina sostinės klubo deficitą iki 6 taškų – 26:32.

Antrasis kėlinys. „Rytas“ 19:30 „Žalgiris“.

10 min. Uleckas smeigia tritaškį, Lekavičius kėlinį užbaigia savo firminiu dvitaškiu – 19:30.

9 min. Svečiai iš Kauno toliau spindi puolime, bet vilniečiai taip pat pradėjo rengti rezultatyvias atakas – 16:26.

7 min. „Žalgiris“ po Riverso tritaškio įgijo dviženklę persvarą, vilniečių deficitą baudų metimais švelnina Normantas – 11:20.

5 min. Sumnerio keturi taškai, sunkus Dimšos tritaškis ir žalgiriečiai atitrūksta – 7:14.

3 min. Kauniečiams taškus renka Birutis, Fosteris pataikė dvitaškį, „Rytas“ prametė jau du baudos metimus – 4:5.

Pirmasis kėlinys

Pirmąsias finalo rungtynes po pratęsimo dramatiškai 89:88 laimėjo vilniečiai.

Žalgiriečiai savo reikalus pusfinalio serijoje sutvarkė dar gegužės 26-ąją (3-0 prieš Panevėžio „7bet-Lietkabelį“), o „Rytas“ į finalą pateko birželio 1-ąją po 5-erių rungtynių permainingos serijos su „Wolves Twinsbet“: sostinės derbyje Giedriaus Žibėno auklėtiniai triumfavo 3-2.

Ketvirtfinalyje kauniečiai 2-0 susitvarkė su Mažeikių „M Basket-Delamode“, o vilniečiai taip pat 2-0 pranoko Jonavos „Cbet“.

Mažojo finalo seriją dėl bronzos pergalingai pradėjo „Lietkabelis“, kuris sostinėje 86:84 prigavo „Vilkus“, tiesa, Panevėžyje vilniečiai reabilitavosi ir iškovojo pirmąją pergalę serijoje (81:73).

Primename, kad pernai žaliai-balti finale rytiečius įveikė tik po dramatiško finišo – 3-2. Tuomet visus susitikimus laimėjo aikščių šeimininkai.