Ataturko oro uostas Š. Vasiliauskui buvo tik tarpinė kelionės stotelė. Su drauge jis skrido iš Maldyvų į Vilnių.
„Šįryt vykdami į oro uostą didelio nerimo nejautėme, gal kiek ir buvo nejauku, tačiau dar tarpusavyje kalbėjome, kad gal du kartus iš eilės ten pat neatakuos“, – optimistiškai į situaciją bandė žiūrėti jis.
Krepšininkas pripažino Turkijoje lankęsis ne kartą, viešėjęs ir pačiame Stambule, tačiau tokioje situacijoje atsidūręs pirmąjį kartą.
Paprašytas palyginti, gal šįryt oro uoste jautė didesnį susirūpinimą saugumu ar matė daugiau pareigūnų, Š. Vasiliauskas pripažino, kad padėtis čia tikrai kiek kitokia.
„Ataturko oro uoste ir taip būdavo daug apsaugos pareigūnų, bet ketvirtadienį jaučiasi didesnis nerimas. Daug policijos, kitų pareigūnų, žurnalistų“, – pasakojo jis.
Tiesa, pripažino artimiausiu metu kelionių nei per, nei į Turkiją greičiausiai neplanuosiantis.
„Grįžome ramiai, likimas jei baus, tai baus, matyt, kažkur kitur. Tačiau, planavome kažkur keliauti, tai gal kažkur per kitur“, – šyptelėjo jis.
Oro uoste griaudėjo sprogimai, aidėjo šūviai
Krepšinis.lt primena, kad vėlų antradienio vakarą Stambulo „Atatiurko“ oro uoste nugriaudėjo sprogimai, aidėjo šūviai. Pranešama, kad naujausiais duomenimis teroro išpuolio metu žuvo 42 žmonės, dar 239 sužeisti.
Trečiadienį skelbta, kad oro uostas jau atidarytas. „Atatiurko“ oro uostas yra vienas užimčiausių Europoje. Pagal keleivių srautą jis nusileidžia tik Londono „Heathrow“ ir Paryžiaus „Charlio de Golio“ oro uostams. Pernai jis aptarnavo 61 milijoną žmonių, praneša BBC.
Trys užpuolikai praėjo šaudyti į žmones prie oro uosto terminalo įėjimo, o vėliau policijai pradėjus į juos šaudyti, susisprogdino. Turkijos premjeras Binalis Yildirimas teigė, kad visi ženklai rodo, kad teroro aktą surengė „Islamo valstybės“ teroristinė organizacija, tačiau informacija dar nėra oficialiai patvirtinta.
Pastaraisiais mėnesiais Turkiją sukrėtė virtinė teroro išpuolių, už kuriuos atsakomybę prisiėmė tiek „Islamo valstybė“, tiek ir Kurdistano darbininkų partija.