Kroatija Pirėjuje (Graikija) vykstančio turnyro pusfinalyje palaužė Dominikos Respubliką – 80:77 (16:15, 21:17, 16:21, 27:24).

Sekmadienį finale Kroatija susikaus su šeimininke Graikija, kuri kiek anksčiau nepaliko jokių vilčių Slovėnijai su Luka Dončičiumi.

Įpusėjus trečiam kėliniui kroatai sugebėjo atitrūkti dviženkliu skirtumu – 50:40, bet varžovai kėlinį uždarė 13:3 ir sugebėjo išlyginti rezultatą – 53:53.

Lemiamo ketvirčio pradžioje Dominikos Respublika tęsė gerą atkarpą ir bandė pavojingai nutolti – 60:55. Kroatų kailį ėmė traukti natūralizuotas gynėjas Jaleenas Smithas, įsmeigęs du tritaškius iš eilės ir sugrąžinęs kroatams pranašumą 68:67.

Galiausiai mačą kroatų naudai persvėrė keturi iš eilės Ivica Zubaco taškai ir patikima centro kova dėl kamuolių. Visus dešimt dvitaškių realizavęs I. Zubacas mačą baigė su 25 taškais, 9 atkovotais kamuoliais ir 37 naudingumo balais.

Kroatija: I. Zubacas 25 (9 atk. kam.), J. Smithas ir D. Šaričius po 14, M. Hezonja 12.

Dominikos Respublika: Ch. Duarte 17, A. Felizas ir J. Montero po 13, E. Vargasas 11, A. Nunezas 10.

Valensijoje vykstančiame turnyre šeimininkė Ispanija 81:74 (17:20, 21:10, 18:29, 25:15) dramatiškai palaužė Suomiją. Finale ji susitiks su Bahamais, kurie susitvarkė su Libanu.

Nors ispanai ir buvo laikomi akivaizdžiais favoritais, tačiau to įrodyti aikštėje nesugebėjo. Įpusėjus mačui Sergio Scariolo auklėtiniai turėjo 8 taškų persvarą, bet trečią kėlinį pralaimėjo 18:29 ir atsidūrė besivejančių vaidmenyje – 56:61.

Ispanai į tai atsakė penkiais taškais be atsako ir nuo šios akimirkos kova taškas į tašką vyko iki susitikimo pabaigos.

Prasidėjus lemiamoms akimirkoms ispanus į priekį truktelėjo Willy Hernangomezas, pelnęs keturis taškus iš eilės. Suomių metimai skriejo pro šalį, o šeimininkų pergalę baudų metimais įtvirtino Lorenzo Brownas – 78:72.

Įspūdingai žaidęs W. Hernangomezas pelnė 28 taškus (8/12 dvit., 12/15 baud.) ir sugriebė 5 kamuolius.

Ispanija: W. Hernangomezas 28, L. Brownas ir S. Aldama po 15.

Suomija: A. Gustavsonas 15, M. Jantunenas 13, E. Maxhuni 11.