Praėjusiais metais analogiško turnyro finale susitikusios komandos (tada 77:68 triumfavo mūsiškiai) užtikrintai žygiavo ir šiemet – iki šeštadienio abi nebuvo suklupusios ir pasiekusios po penkias pergales iš eilės.

Šį kartą Lietuvos komandai skaudžiai kirto 23 klaidos, po kurių priešininkai pelnė 26 taškus. Taip pat net 18 puolime atkovotų kamuolių ispanai pavertė 17 taškų, suverstų antraisiais šansais.

Sėkmingiau mačą pradėję lietuviai pirmavo 6:2, 15:12, tačiau įkrito į duobę ir pralaimėjo atkarpą net 2:15 bei prarado iniciatyvą – 17:27. Visgi nepaisant dažnai prarastų kamuolių, po Artūro Butajevo bei Roko Noručio tritaškių pavyko vėl persvėrti rezultatą savo naudai – 36:35.

Kova ir toliau virė taškas į tašką: po rezultatyvių Eriko Sirgedo ir R. Noručio atakų – 53:49. Tuomet ispanai pusantros minutės atkarpą laimėjo net 11:0 ir perėmė kontrolę į savo rankas – 53:60. Lietuviai nepasidavė ir paskutiniame kėlinyje priartėjo iki 60:62.

Vis dėlto ispanų gretose nesulaikomai žaidęs Gildasas Gimenezas, iš viso sušveitęs net 29 taškus, išsprendė visus klausimus – 63:75. Finalinė sirena paskelbė Ispanijos jaunuolių pergalę 63:80.

Lietuviams A. Butajevas parūpino 15, Dovydas Buika – 11 (7 rez. perd.), R. Norutis ir Ernas Pakamanis po 10, o E. Sirgedas – 8 taškus.

Pirmoje pusfinalio poroje Italijos šešiolikmečiai 77:63 nurungė Prancūzijos talentus.

Tomo Urbelionio auklėtiniai aštuntfinalyje 73:66 įveikė Turkijos bendraamžius, o ketvirtfinalyje 66:63 palaužė Serbijos vaikinus.

Lietuvos atstovai jau užsitikrino vietą 2024-ųjų U17 pasaulio čempionate Turkijoje, kur žais penkios stipriausios Senojo žemyno rinktinės.

Čempionato finalai numatyti sekmadienį: mažasis – nuo 19 val. 30 min., o didysis nuo 22 val.