Knygoje pavadinimu „Aš stebuklas, Jūs nepastebėjote?“ bus papasakotos garsių Lietuvos krepšininkų, trenerių ir kitų žmonių istorijos iš Kauno komandos gyvenimo. Artėjant knygos pristatymui, mintimis apie minėtuosius „Žalgirio“ ekipos laikus pasidalino knygos autorius Jonas Miklovas, komandos vadovas Paulius Motiejūnas ir kapitonas Paulius Jankūnas.
„Visai atsitiktinai idėją pametėjo P. Jankūnas, sakydamas, kad istorijų prie V. Romanovo buvo tiek daug, kad būtų galima parašyti knygą. Pamąsčiau, kodėl apie tai nepagalvojau anksčiau? Tų diskusijų su savimi viduryje sulaukiau skambučio iš „Žalgirio“ su pasiūlymu parašyti knygą. Gavosi gražus sutapimas“, – pasakojo J. Miklovas.
2009 m. pavasarį kontrolinį klubo akcijų paketą įsigijęs V. Romanovas į komandą atėjo sunkiu metu – „Žalgiris“ balansavo ties bankroto riba, o sunki ir neaiški klubo finansinė padėtis maišė kortas siekiant ilgalaikės Eurolygos „A“ licencijos. Dabartinis komandos vadovas P. Motiejūnas, dirbęs šioje pozicijoje ir V. Romanovo atėjimu metu, prisiminė, jog verslininko atėjimas tuomet tapo „Žalgirio“ išsigelbėjimu.
„Romanovo laikais“ kauniečiai susigrąžino Lietuvos krepšinio lygos čempionų vardus ir tapo stipriausiais Lietuvos krepšinio federacijos taurės turnyre ir Baltijos krepšinio lygoje. Tačiau komandą lydėdavo trenerių keitimo skandalai ir kiti ne visiems žinomi dalykai, apie kuriuos rašoma knygoje „Aš stebuklas, Jūs nepastebėjote?“.
„Komandoje turėjome tikrai puikius lietuvius krepšininkus, kurie padėdavo. Būdavo, kad ir aš jais naudodavausi, būdamas tuo vadinamuoju „buferiu“ tarp V. Romanovo ir žaidėjų. V. Romanovui tai nepatikdavo, bet jis per daug dėl to neišgyvendavo, nes komanda „staiga“ pradėdavo žaisti geriau ar problemos savaime išsispręsdavo. Galiausiai viskas kaupėsi, kol tas pūlinys turėjo sprogti“, – kalbėjo dabartinis „Žalgirio“ vadovas.
P. Jankūnas atsiminė, jog didelių pykčių ar problemų su šiuo metu Rusijoje gyvenančiu V. Romanovu žaidėjai daug neturėjo. Verslininkas labai stengėsi palaikyti gerus ryšius su žalgiriečiais.
„Su žaidėjais jis gerai sutardavo ir elgdavosi. Manau, kad sunkiausia būdavo visiems administracijos darbuotojams ir treneriams, nes jie turėjo jausti nuolatinį spaudimą. Treneriams tikrai būdavo sudėtinga, o su žaidėjais jis ateidavo pajuokauti. Aišku, būdavo momentų, kuomet ir ant žaidėjų supykdavo“, – teigė „Žalgirio“ kapitonas.
Žinoma, tuo metu Kauno ekipos žaidėjams nepavykdavo išvengti ir keistesnių praktikų. Viena tokių – krepšininkų „auros“ tikrinimas.
„Vienas labiausiai V. Romanovo paplitusių metodų – pirštų tikrinimas su kažkokiu aparatu. Net nežinau, kaip ta sistema vadinosi. Vėliau pagal dangaus kūnų išsidėstymą buvo „ištiriama“, kurio žaidėjo geresnė aura. Nesu toks išsilavinęs, matyt, kad tai suprasčiau“, – juokavo P.Jankūnas.
Knygos autorius J. Miklovas specialiai rašomam kūriniui pakalbino ir patį daugelio istorijų herojų – V. Romanovą. Tiesa, susitikimas su Maskvoje gyvenančiu verslininku nebuvo pats lengviausias – V. Romanovas nesivargindavo žurnalistui pateikti aiškios informacijos.
„Praėjusių metų rugsėjį nuvažiavau pas jį Maskvą, ten kartu praleidome tris dienas. Bendravimas su juo asmeniškai buvo nemažas iššūkis, nes suprasti jį buvo gana sunku. V.Romanovas nesivargina visko paaiškinti iki detalių – jis pasako tam tikrą sakinio frazę ir iš to turi suprasti, kas buvo pasakyta. Jis stengėsi padaryti man įspūdį, visgi knyga buvo rašoma apie jį, apie jo laikotarpį „Žalgiryje“, – teigė J. Miklovas.
Oficialus knygos pristatymas įvyks balandžio 7-ąją iškart po žalgiriečių rungtynių su „Šiaulių“ ekipa. Tai bus pirmasis šansas ne tik įsigyti istorinę knygą, bet ir papuošti ją istorijos dalyvių autografais. Moderuojamame pokalbyje dalyvaus J. Miklovas, P. Motiejūnas, P. Jankūnas ir komandos treneris Darius Maskoliūnas.