Slovėnas fiksavo 60-ą trigubą dviženklį karjeroje ir pagal jų skaičių aplenkė legendinį Larry Birdą.

„Tai nuostabu. Atvirai, nežinau nė ką pasakyti. Visi žinome, kas buvo toks Larry Birdas, tad tai yra ypatinga“, – kalbėjo vos prieš kelias dienas tėvu tapęs L. Dončičius, pirmą kartą NBA istorijoje trigubą dublį surinkęs dar per pirmą dvikovos pusę.

Jis žaidė 32 minutes, pataikė 14 metimų iš žaidimo (14/25), iš jų – 6 tritaškiai (6/12).

„Luka suteikė toną rungtynėms, pataikydamas metimą po metimo. Maniau, jis pasieks 50 (taškų)-20 (atkovt. k.)-20 (rez. p.) statistiką“, – teigė komandos draugas T. Hardaway.

Tai buvo rezultatyviausias „Mavs“ šio sezono mačas, o iki visų laikų rezultatyviausių reguliariojo sezono komandos rungtynių pritrūko 2 taškų.

Savo ruožtu Jutos klubui tai buvo antras blogiausias pasirodymas klubo istorijoje. 1979 m. kovą „Jazz“ patyrė nesėkmę 56 taškais (102:158).

„Tai visiškai siaubingas pasirodymas“, – kalbėjo „Jazz“ strategas Willas Hardy.

„Mavericks“: Luka Dončičius 40, Kyrie Irvingas 26, Timas Hardaway 17.

„Jazz“: Ochai Agbaji 21, Talenas Horton-Tuckeris 11, Johnas Collinsas ir Tayloras Hendrickas po 10.

Pergalingame „76ers“ mače – 50 Embiido taškų

Filadelfijos „76ers“ (13/7) svečiuose 131:126 (25:29, 35:33, 39:33, 32:31) pranoko Vašingtono „Wizards“ (3/17) pajėgas.

Svečių komandoje nesulaikomai žaidė Joelis Embiidas: aukštaūgis per 38 minutes pelnė 50 taškų (18/27 dvit., 1/2 trit., 11/13 b.), atkovojo 13 kamuolių ir atliko 7 reziltatyvius perdavimus.

Prie pergalės 26 taškais prisidėjo Tyrese Maxey.

Priešpaskutinę vietą Rytuose užimančiai sostinės ekipai 23 taškus pelnė Jordanas Poole'as, 20 taškų Tyuso Jonese sąskaitoje.

Nikola Jokičius rinko trigubą dviženklį – 22 taškai, 15 atkovotų kamuolių ir 10 rezultatyvių perdavimų, tačiau titulą ginanti Denverio „Nuggets“ (14/8) svečiuose 102:111 (36:21, 21:40, 25:18, 20:32) nusileido Los Andželo „Clippers“ (10/10) ekipai.