A. Sabonis tapo Lietuvos krepšinio ir visos valstybės simboliu. Jį sutikę žmonės vėliau apie tai pasakoja draugams ir bičiuliams. Filmo kūrėjai teigia, kad kurdami filmą apie legendinį Sabą, jo šeimą, aplinką, bičiulius, krepšininko kasdienybę pamatė visiškai naujai.

Itin atviri ir nuotaikingi šeimos, draugų, kolegų, priešininkų aikštelėje pasakojimai – naujame dokumentiniame režisieriaus Rimvydo Čekavičiaus filme „Arvydas Sabonis. 11 – mano gyvenimas“.

Filmo premjera numatoma šių metų gruodžio 19 dieną, kuomet A. Sabonis minės savo 50–ą gimtadienį.

Filmo kūrėjams sunkiausia buvo prieiti prie krepšinio legendos

Metų pabaigoje filmą apie A. Sabonį pristatysiantis režisierius Rimvydas Čekavičius teigia, kad sunkiausia buvo prieiti prie legendinio krepšininko ir pristatyti šią idėją.

„Sunkiausia buvo prieiti prie Arvydo. Pamenu, Kaune, krepšinio federacijoje stovi jis, ir galvoju: arba dabar, arba niekados. Ir galvoju, kad jeigu bus baisu prieiti ir pasakyti tą idėją dabar, kas bus po to. Ir išdrįsome. Po to viskas yra paprasčiau, nes tai A. Sabonis, ir visame pasaulyje ištarus šią pavardę, atsidaro visos durys ir visi geranoriškai sutinka kalbėti“, – trečiadienį per spaudos konferenciją Kaune kalbėjo R. Čekavičius.

Jis pristatė gruodžio 19 dieną kino teatruose pasirodysiantį filmą „11 – mano gyvenimas“, skirtą A. Sabonio penkiasdešimtmečiui.

Pasak kūrėjų, Europoje ir Amerikoje jie padarė per 40 interviu.

Idėja tokį filmą sukurti gimė prieš kelerius metus.

„Pati mintis gimė gan seniai, prieš penkeris metus. Pas mus Lietuvoje žmonės, kurie garsina šalį, reikalingi tol, kol kažką daro. Kai jie baigia karjerą, jie tampa niekam nereikalingi, todėl šita mintis gimė gan senai ir po truputį brendo. (...) Tai bus tiesiog mūsų tokia dovana Arvydui – niekam nekyla klausimų, kad tai Lietuvos vardas numeris vienas“, – kalbėjo R. Čekavičius.

Paklaustas apie filmo biudžetą režisierius sakė, kad jis siekė kelis šimtus tūkstančių litų.

Anot jo, didžiausias išbandymas buvo Jungtinės Amerikos Valstijos, kurias filmo kūrėjai teigia apvažiavę visą.

Kūrybinė grupė kalbėjo, kad vos išgirdę, jog filmas bus kuriamas apie A. Sabonį, juos šiltai priėmė visi pašnekovai: prieš tai netikėję, kad pavyks pakalbinti tokias žvaigždes, jie teigia padarę ne vieną puikų interviu.

„Žinote mane... Bet vyrukai įtikino, įrodė, kad reikia. Aišku, aš irgi vis galvodavau, kad kada nors vis tiek tai bus. Ir atėjo ta diena. Ir gerai, ateity bus ramu“, – nedaugžodžiavo pats A. Sabonis.

Pasak krepšininko trenerio Vlado Garasto, šį filmą privalu pamatyti kiekvienam lietuviui.

„Pirmiausia reikia pasveikinti, kad jūs sukursite tą filmą. Tą reikėjo ir be jubiliejaus, kadangi Arvydas yra labai nusipelnęs krepšiniui visą Lietuvą garsindamas. (...) Jau šitą seniai sakiau: yra žaidėjas, kuris yra šimtmečio žaidėjas. XX amžiuje to nebuvo ir aš asmeniškai jau nesulauksiu XXI amžiuje, kas jį pakeistų. Aš tokio kandidato nematau“, – kalbėjo Vladas Garastas.

Filme įspūdžiais apie A. Sabonį dalijasi buvęs stipriausios pasaulio krepšinio lygos NBA vadovas Davidas Sternas, NBA legendos, buvę treneriai, vadybininkai, pagrindiniai priešininkai iš Serbijos – Aleksandras Djordževičius, Dejanas Bodiroga ir Vlade Divacas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (15)