Prokuratūra praėjusią savaitę K. Marčiulionio pareiškimą persiuntė Kauno Centro policijos komisariatui, nurodydama patikslinti duomenis ir apsispręsti, ar pradėti ikiteisminį tyrimą.
„Dabar K. Marčiulionio pareiškimas yra informacijos patikslinimo fazėje, kuri paprastai užtrunka apie 20 dienų. Kol kas tikrai negaliu pasakyti, ar yra pagrindo pradėti ikiteisminį tyrimą“, – DELFI teigė Kauno Centro PK kriminalinės policijos skyriaus viršininkas Nerijus Černiauskas.
Primename, kad K. Marčiulionis mėgina atgauti iš „Žalgirio“ 700 tūkst. litų kompensaciją, kuri buvusiam laikinosios sostinės klubo įžaidėjui buvo priteista 2010 metais. Vienašališkai kontraktą su K. Marčiulioniui prieš dešimtmetį nutraukęs „Žalgiris“ skolos nepripažįsta, klubo vadovai kol kas nuo platesnių komentarų susilaiko.
Klubo vadovai jau susilaukė piniginių baudų
Savo pareiškime prokuratūrai K. Marčiulionis nurodo, kad UAB „A. Sabonio Žalgirio krepšinio centras“ ir VšĮ Kauno „Žalgirio“ rėmėjas piktybiškai nevykdo antstolės Jurgitos Žilinskaitės patvarkymų, juos ignoruoja ir taip trukdo antstolei atlikti jai teisės aktų priskirtas funkcijas. Esą „Žalgirio“ klubą valdantys juridiniai asmenys laiku neįvykdė ar pažeidė septynis antstolės patvarkymus, susijusius su informacijos apie turimą turtą pateikimu ir jo areštu.
Be to, UAB „A. Sabonio Žalgirio krepšinio centrui“, VšĮ Kauno „Žalgirio“ rėmėjui ir Ūkio bankui metami kaltinimai neteisėtu disponavimu areštuotomis piniginėmis lėšomis.
Nurodoma, jog iš „Žalgirio“ sąskaitų Ūkio banke, pažeidžiant turto areštą, buvo atliekami pervedimai Valstybinei mokesčių inspekcijai, „Sodrai“, buvusiam „Žalgirio“ klubo generaliniam direktoriui Pauliui Motiejūnui ir kitiems fiziniams asmenims. Iš viso įvairiems subjektams buvo pervesta maždaug 35 tūkst. litų.
„Susidaro įspūdis, kad „Žalgiriui“ viskas galima ir leidžiama, kad jis yra neliečiamas ir nebaudžiamas. Mes tokios situacijos netoleruosime ir imsimės visų reikiamų veiksmų, kad „Žalgirio“ klubas ar atsakingi asmenys būtų atitinkamai nubausti, o arbitražo sprendimas – gerbiamas ir vykdomas“, – DELFI sakė K. Marčiulioniui atstovaujantis advokatas Linas Jakas.
Beje, „Žalgirio“ atstovų neveiklumas užrūstino ir antstolę J. Žilinskaitę, kuri kreipėsi į teismą, reikalaudama nubausti klubo vadovus. Teismas skyrė pinigines baudas buvusiems „Žalgirio“ generaliniams direktoriams P. Motiejūnui ir Vitoldui Masalskiui bei dabartiniam ekipos vadovui Jonui Stadalninkui. Jiems teks paploninti kišenę atitinkamai 400 Lt, 200 Lt ir 100 Lt.
DELFI jau rašė, kad dėl nepadengiamų įsiskolinimų K. Marčiulioniui buvo apribotos „A. Sabonio Žalgirio krepšinio centro“ teisės į du prekinius ženklus (rašytinį ir grafinį) „BC Žalgiris“, areštuota banko sąskaita ir trys automobiliai.
Primename, kad K. Marčiulionis trejų metų kontraktą su „Žalgiriu“ pasirašė 2000-ais. Vos pradėjęs antrą sezoną gimtojo miesto ekipoje gynėjas buvo priverstas atsisveikinti su klubu, kuris jo paslaugų atsisakė motyvuodamas prastu žaidimu.
2006-ais K. Marčiulionis kreipėsi į Šveicarijoje įsikūrusį Lugano Prekybos, Pramonės ir Amatų rūmų arbitražą, kuris po ketverius metus trukusio proceso krepšininkui iš „A. Sabonio Žalgirio krepšinio centro“ priteisė 233 tūkst. JAV dolerių kompensaciją bei 25 tūkst. Šveicarijos frankų bylinėjimosi išlaidų.
Praėjusį lapkritį Lietuvos Aukščiausiasis Teismas galutine ir neskundžiama nutartimi leido vykdyti arbitražo sprendimą Lietuvoje, taip įpareigodamas „Žalgirio“ klubą išmokėti K. Marčiulioniui šimtatūkstantinę kompensaciją.