Puertorikiečiai po 20 metų sausros pateko į olimpines žaidynes. Tuo metu lietuviai praleis antrąsias žaidynes paeiliui. Paskutinį kartą Lietuvos rinktinė olimpiadoje žaidė 2016 metais Rio de Žaneire.

Finalas lietuviams prasidėjo sunkiai: Domanas Sabonis suklydo net tris kartus, o Jose Alvarado pataikė praktišką viską – 3:11. Vis dėlto su startiniu jauduliu susitvarkę Rokas Jokubaitis ir Marius Grigonis pažadino mūsiškius – 19:19. Antrame ketvirtyje pasižymėjo Mindaugas Kuzminskas, Donatas Motiejūnas ir Lukas Lekavičius (27:20), tačiau įsimėtė iki tol tik pro šalį šaudęs Tremontas Watersas – 35:39.

Po pertraukos šeimininkai sparčiai tolo ir netrukus įgijo dviženklę persvarą (53:42), kurią sėkmingai išlaikė iki lemiamo kėlinio (50:62).

Lemiamą kėlinį lietuviai pradėjo perimtu kamuoliu, tačiau Mindaugui Kuzminskui nepavyko greitame puolime pelnyti taškus, po užsitęsusios atakos M. Grigonis skirtumą mažino iki 10 taškų (52:62).

Gianas Clavellas smeigė tritaškį, o po netaiklaus M. Grigonio šūvio greitoje atakoje pridėjo dvitaškį ir šeimininkai tolo 67:52.

Puolime E. Ulanovas pataikė 1-ą baudos metimą, Lukas Lekavičius pridėjo tritaškį (56:67). Davonas Reedas atsakė dvitaškiu, „Žalgirio“ kapitonas mažino skirtumą (58:69).

Ypač svarbų tritaškį smeigė J. Howardas ir vėl Puerto Rikas didino pranašumą (72:58). E. Ulanovo ir R. Jokubaičio taškai leido įkvėpti oro ir vilties lietuviams: likus 3:55 min. komandas skyrė 9 taškai (63:72).

Puerto Rikas prašė minutės pertraukėlės, po jos T. Watersas atstatė dviženklę persvarą (74:63). Puolime iš toli prametė L. Lekavičius, D. Sabonis pametė kamuolį, o laikas tiksėjo Puerto Riko naudai. Nors šeimininkai strigo puolime, tik likus 2:18 min. R. Jokubaitis dvitaškiu mažino deficitą (65:74).

Puerto Rikui dviženklę persvarą iškart atstatė Christopheris Ortizas, likus 1:54 min. šeimininkų tribūnose aidėjo pergalės dainos (76:65). Per likusį laiką lietuviams sukurti stebuko nepavyko, Puerto Riko rinktinė pelnytai nugalėjo 79:68 ir iškovojo bilietą į olimpines žaidynes.

Lietuva: Rokas Jokubaitis 16 (3/4 dvit., 2/3 trit., 4/4 baud., 3 rez.p.), Domantas Sabonis 10 (5/8 dvit., 0/1 trit., 0/1 b., 9 atkov. k., 4 rez.p., -7 n.b.), Marius Grigonis (3/11 iš žaidimo), Edgaras Ulanovas ir Donatas Motiejūnas po 8, Arnas Butkevičius 7, Mindaugas Kuzminskas 6, Tadas Sedekerskis (13 min., -20 n.b.), Tomas Dimša (9:30 min.) ir Ąžuolas Tubelis (27 sek.) taškų nepelnė, Deividas Sirvydis nežaidė.

Puerto Rikas: Jose Alvarado 23 (5/8 dvit., 4/6 trit., 6 atkov.k.), Tremontas Watersas 18 (3/8 dvit., 3/9 trit., 3/4 b.), Jordanas Howardas 12 (1/1 dvit., 3/4 trit.), George’as Condittas IV 6, Isaiah Pineiro 4, Ismael Romero 2 taškai.

Statistika (Puerto Rikas – Lietuva):

• Dvitaškiai: 18/33 (55 proc.) – 19/32 (59 proc.)

• Tritaškiai: 12/25 (48 proc.) – 6/28 (21 proc.)

• Baudų metimai: 7/9 (78 proc.) – 12/16 (75 proc.)

• Efektyvumas: 88 – 83

Finalą abi komandos pasiekė be kluptelėjimų: mūsiškiai 96:84 nugalėjo Meksiką, 97:93 palaužė Dramblio Kaulo Kranto atstovus ir 88:64 pranoko italus.

Puertorikiečiai savo ruožtu net 99:56 nepasigailėjo Bahreino, 80:69 parklupdė italus ir 88:64 sutriuškino meksikiečius.

Šeimininkus finale palaikė sausakimšos „El Choliseo“ arenos, kuri, skelbiama, kad talpina net 18,5 tūkst. žiūrovų, tribūnos – visi bilietai į milžinišką ažiotažą keliantį mūšį buvo iššluoti dar išvakarėse.

Karibų atstovai pastarąjį kartą žaidynėse dalyvavo lygiai prieš 20 metų – 2004-aisiais Atėnuose, kur liko šešti.

Lietuvos vyrai iki praėjusių Tokijo žaidynių nebuvo praleidę nė vienos olimpiados nuo nepriklausomybės atkūrimo: 1992-aisiais Barselonoje užėmė 3 vietą, 1996-aisiais Atlantoje – 3, 2000-aisiais Sidnėjuje – 3, 2004-aisiais Atėnuose – 4, 2008-aisiais Pekine – 4, 2012-aisiais Londone – 8, o 2016-aisiais Rio de Žaneire – 7.

Puerto Riko krepšininkai Prancūzijoje startuos C grupėje kartu su keturiskart paeiliui olimpinių aukso medalių savininke JAV komanda, pasaulio vicečempione Serbija ir debiutantu Pietų Sudanu.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (55)