Tik šį kartą namų aikštės pranašumą turės „Spurs“, kurie bandys jį paversti saldžiu revanšu už itin apmaudžiai pralaimėtą 2013 metų finalą (3:4), kuriame „Heat“ krepšininkus galėjusioje jiems pražūtinga tapti šeštoje dvikovoje ištraukė Ray'aus Alleno tritaškis paskutinę ketvirto kėlinio sekundę.
„Juk prireikė septintų rungtynių ir jie nepirmavo 3:0. Serija buvo labai lygi, todėl tikrai nėra taip, kad mums titulas nukrito tarsi iš dangaus. Mes jo nusipelnėme. Bet kokiu atveju tai – jau praėjęs sezonas. Šių metų trofėjus kol kas dar nepriklauso niekam. Ar jie dabar bus labiau motyvuoti? Nežinau, kiek toli ta motyvacija gali nuvesti. Juk viską vis tiek galiausiai sprendžia 10 žaidėjų, trys teisėjai ir vienas kamuolys“, – nesureikšmino „Spurs“ džiaugsmo dėl to, kad finale jie žais būtent su „Heat“, L. Jamesas.
Jam tai bus jau penktas NBA finalas jo karjeroje ir galimybė laimėti trečią aukso žiedą iš eilės. L. Jamesas teigia, kad jam labai malonu girdėti vis dažniau girdimus jo palyginimus su legendiniu Michaelu Jordanu.
„Kiekvieną kartą, kai išgirstu tokias kalbas, jaučiuosi pagerbtas. Tai tarsi – aš net nežinau... Užaugau žiūrėdamas Čikagos „Bulls“ ir M. Jordano žaidimą. Pasiekti tokį lygį yra visos mūsų komandos siekiamybė“, – pareiškė jis.
„Nuodėminga“ „Spurs“ ir T. Duncano istorija
Nors kitų NBA ekipų fanai nemėgsta „Heat“ klubo dėl to, kad 2010 metais į jo gretas šalia Dwyane'o Wade'o įsiliejo dar dvi superžvaigždės – LeBronas Jamesas ir Chrisas Boshas, o 2012 m. prisijungė dar ir Ray'us Allenas, Majamio komandos gerbėjai taip pat atkapstė vieną nemalonią šlovingos „Spurs“ sudėties susikūrimo istoriją.
Jie teigia, kad „Spurs“ tyčia palaidojo 1996 m. sezoną tam, kad 1997 m. naujokų biržoje pirmu numeriu pašauktų Timą Duncaną.
Iš tiesų San Antonijaus atstovų rezultatai tą sezoną buvo kontroversiški: jie startavo 3 pergalėmis ir 15 nesėkmių, o finišavo pralaimėdami 17-a iš paskutinių 20 mačų ir sezoną baigė vos su 20 pergalių iš 82-ejų galimų. Tai – visiška priešingybė tam, kas buvo prieš metus, kai „Spurs“ iškovojo 59 pergales ir buvo ketvirta geriausia komanda visoje lygoje bei antra Vakaruose.
Tiesa, minėtame itin nesėkmingame 1996-tųjų sezone „Spurs“, kuriems vadovavo naujas treneris Greggas Popovichius, teko verstis be traumą patyrusio savo lyderio aukštaūgio Davido Robinsono. O likę be jo, Avery Johnsonas, Vinny Del Negro, Dominique'as Wilkinsas, Seanas Elliottas ir kiti Teksaso vyrukai nerado savojo žaidimo.
Nors prieš naujokų biržą „Spurs“ galimybės gauti teisę į pirmą šaukimą nebuvo pačios didžiausios (trečios lygoje – DELFI), viskas susiklostė taip, kad T. Duncanas šiuo metu yra jau keturiskart NBA čempionas ir šiąnakt pradeda kovą dėl penkto bei galbūt jau paskutinio savo karjeroje žiedo.
38-erių metų T. Duncano, po mėnesio 37-erių metų sulauksiančio Manu Ginobilio ir 32-ejų metų Tony Parkerio talentas bei susižaidimas ar „Heat“ žvaigždžių trio, atletiškumas ir čempioniškas mentalitetas? Tai klausimas, į kurį bus atsakyta per, galima nė neabejoti, pašėlusias artimiausias dvi savaites.