Po Domanto Sabonio trijų iš eilės pelnytų taškų lietuviai dar buvo priekyje (6:2) ir kurį laiką išlaikė nedidelę persvarą, tačiau vėliau italai, daugiausiai tolimais metimais pabėgo į priekį. Po 10 minučių varžovų pranašumas jau buvo dviženklis (21:10).

Antrajame ketvirtyje Lietuvos krepšininkai sunkiai rinko taškus, o įsismaginę italai vis tolo (26:10, 8min.). Po T. Paliukėno tolimo šūvio lietuviai turėjo 13 taškų deficitą (15:28,5min.), Lauryno Biručio baudos metimas sumažino skirtumą iki 12 taškų (16:28) ir tai buvo mažiausias skirtumas, kokiu atsiliko Lietuvos rinktinė. Iki didžiosios pertraukos varžovai išnaudojo pagrindinį savo ginklą tolimus metimus ir jau pirmavo daugiau nei užtikrintai – 41:20.

Trečiajame kėlinyje lietuviai nebeleido varžovams dominuoti, tačiau ir priartėti Lietuvos krepšininkams nepavyko. Italijos rinktinė kontroliavo žaidimą (56:27) ir išnaudojo menkiausias lietuvių spragas gynyboje. Lietuvos komanda dažnai, bet netiksliai atakas užbaiginėdavo tolimais metimais, todėl pasibaigus ketvirčiui italai buvo saugūs – 58:36.

Paskutinė mačo dalis buvo daugiau formalumas. Nors sužaidus 4 minutes lietuvių deficitas sumenko iki 12 taškų (48:60), tačiau vilties akimirka buvo trumpa. Italai neleido įsibėgėti varžovams ir netrukus vėl susigrąžino solidžią persvarą (69:52). Per likusį laiką Italijos komanda savo padėties nesukomplikavo.

Lietuvių varžovais bus Latvijos krepšininkai, 78:83 pralaimėję ispanams.

Pergalę iškovojusios Italijos ir Ispanijos rinktinėms atiteko ir kelialapiai į 2015 metų FIBA jaunių (iki 19 metų) pasaulio krepšinio čempionatą. Nors Europai skiriamos 5 vietos, bet būsimųjų pirmenybių šeimininkai graikai pateko į pusfinalį, todėl jų vieta automatiškai atiteks 6-ą vietą užėmusiai ekipai.

Lietuva: Domantas Sabonis 23 (9/17 dvit., 0/1 trit., 5/10 baud. met., 10 atk. kam.), Tautvydas Paliukėnas 11 (3/6 trit.), Martynas Varnas 8, Regimantas Miniotas 4, Kristupas Žemaitis ir Justas Vazalis po 3, Mantas Montvila ir Tomas Zdanavičius po 2, Laurynas Birutis 1 taškas. Jokūbas Švambaris ir Raimundas Žuklevičius taškų nepelnė, o Mangiris Normantas nežaidė.

Italija: Diego Flaccadori 27 (11/14 dvit., 1/3 trit., 2/3 baud. met., 6 atk. kam., 6 rez. perd., 5 per. kam., 6 kld.), Federico Mussini 21 (3/7 dvit., 4/9 trit., 3/3 baud. met.), Alberto Cacace 18 (1/4 dvit., 5/6 trit., 1/2 baud. met., 7 atk. kam.).

Komandų statistika: Lietuva - Italija

Dvitaškiai: 16/38 (42.1 %) – 19/46 (41.3 %)
Tritaškiai: 5/24 (20.8 %) - 12/23 (52.2 %)
Baudų metimai: 10/20 (50 %) - 6/8 (75 %)
Atkovoti kamuoliai: 40 – 42
Rezultatyvūs perdavimai: 11 – 16
Klaidos: 20 – 16
Perimti kamuoliai: 5 – 12
Blokai: 3 – 2
Pražangos: 14 – 19

Sauliaus Štombergo auklėtiniai turnyro ketvirtfinalyje 67:83 nusileido serbams, o italai 68:85 pralaimėjo Graikijos rinktinei.

Senojo žemyno pirmenybių antro etapo E grupė rungtynėse lietuviai pralaimėjo Latvijai (76:78) ir Italijai (61:64), bet įveikė bendraamžius iš Lenkijos (82:71).

Pirmame čempionato etape Lietuva 75:72 nugalėjo Prancūziją, 66:89 nusileido Kroatijai ir 77:61 laimėjo prieš Angliją.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (30)