Renginys buvo skirtas pasaulio čempionatui besirengiančiai Lietuvos rinktinei ir kilniai Rimanto Kaukėno paramos grupės veiklai – palaikyti ir paremti su vėžiu kovojančius Lietuvos vaikus.

Renginio metu su sunkiomis ligomis kovojantys vaikai ir jų tėveliai bei kiti svečiai turėjo progą pabendrauti su iš JAV atvykusiu filmo režisieriumi ir Lietuvos krepšinio atstovais, pamatyti dar kartą atgimusią „Kitą svajonių komandą“.

Jau tradicija tapę Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės ir Rimanto Kaukėno paramos grupės vaikų vasaros susitikimai šį kartą keliasi už ligoninės ribų. Fondo atstovai teigia, kad tokios patirtys ir pramogos, ištrūkimas iš ligoninių ir namų, leidžia pacientams ir jų tėveliams atsipalaiduoti, bent trumpam pamiršti apie visas esamas bėdas.

Kita svajonių komanda – 2012 m. JAV sukurtas dokumentinis filmas apie Lietuvos nacionalinės vyrų krepšinio rinktinės 1992 m. Barselonoje iškovotą bronzos medalį, šalies viltis ir istorinį kontekstą.

Filmo režisierius – Marius Markevičius, išaugęs lietuvių išeivių šeimoje Los Andžele. Filmas sulaukė didelio teigiamo dėmesio ir Lietuvoje, ir JAV, kur buvo pristatytas ne viename festivalyje.

Tai filmas apie Lietuvos kelią į nepriklausomybės atgavimą ir krepšinį, kaip šio reiškinio dalį. Pasakojama apie rinktinės kelią į 1992 m. olimpines žaidynes Barselonoje, kur rinktinė pirmą kartą žaidė už nepriklausomą Lietuvą.

Barselonoje pasaulis išvydo, kad ne tik JAV turi savo svajonių komandą. Buvo ir kita, apie kurią lietuviai svajojo 50 okupacijos metų. Lietuva, dalyvavusi jau kaip nepriklausoma valstybė, mažajame finale pranoko Sovietų Sąjungos krepšininkus. Filme pasakojama ne tik apie sportą, jame netrūksta ir politinių motyvų – kalbama, kokios svarbios lietuviams buvo olimpinės žaidynės, simbolizavusios išsilaisvinimą iš okupacijos.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)