Kauno derbyje - sunki VDU pergalė

Daugkartiniai Lietuvos ir Europos studentų krepšinio čempionai VDU krepšininkai savo arenoje tik po permainingos ir įtemptos kovos rezultatu 89:84 (15:32, 23:13, 28:19, 23:20) įveikė Kauno technologijos universiteto (KTU) studentus.

Pirmą kėlinį KTU pradėjo itin užsivedę ir susikrovė net 17 taškų persvarą - 32:15. Tuomet lyg po šalto dušo sukruto ir čempionai - dar iki didžiosios pertraukos atsilikimą sumažino iki vienženklio - 38:45.

VDU, vedini itin galingai nusiteikusio Rolando Jakšto, trečiame kėlinyje persvėrė rezultatą savo naudai - 66:64 ir nuo to laiko virė itin atkakli ir įtempta kova.

Iki rungtynių pabaigos likus 37 sekundėms VDU pranašumas buvo vos vienas taškas - 85:84 ir tuomet KTU laiką stabdė pražangomis. Visgi, VDU žaidėjai R. Jakštas ir Karolis Pupinis šaltakraujiškai įmetė po du metimus ir išplėšė savo komandai pergalę.

VDU gretose nesustabdomas buvo R. Jakštas, pelnęs 31 tašką (8/12 dvitaškiai, 3/3 tritaškiai, 6/9 baudos, 13 atk. kam., 2 rez. perd.), 14 taškų prie pergalės prisidėjo Vaidas Karinauskas, 10 - Marijus Užupis.

KTU ekipą nuolat tempė 28 taškus pelnęs Edgaras Stanionis, 20 taškų įmetė Lukas Lekavičius, 12 - Nerijus Barauskas.

Po šių rungtynių (6 pergalės, 4 pralaimėjimai) kilstelėjo į trečią LSKL turnyro lentelės vietą, KTU su 5 pergalėmis ir 6 pralaimėjimais žengia penkti.

„Žaidėjai išėjo nusiteikę nesiginti, tad man šįkart reikėjo ir šiek tiek parėkti bei juos sugėdinti. Vėliau žaidėjai suprato, kad kito kelio nebus - reikia varžovus spausti ir siekti tik pergalės“, - kalbėjo VDU treneris Arūnas Juknevičius.

Jis šįkart išreiškė kritikos ir vienam iš teisėjų.

„Kai teisėjas tendencingai švilpia į vieną pusę, tuomet pradedi mąstyti, kad jis reiškia simpatijas vienai komandai. Tai tiek mane, tiek žaidėjus šiek tiek išmušė iš vėžių“, - pridūrė VDU strategas.

KTU treneris Vytautas Pliauga apgailestavo, kad nepavyko išlaikyti susikrautos persvaros.

„Antroje rungtynių pusėje mano komandos krepšininkai daugiau žaidė ne komandinį, o individualų krepšinį ir tai mus pražudė. Varžovai ėmė agresyviau gintis ir atakuoti, o mes tam tikrose situacijose priėmėme ne tuos sprendimus, kurių reikėjo“, - sakė V. Pliauga.

MRU atsirevanšavo VU ekipai

Vilniaus komandų derbyje tarp Mykolo Romerio universiteto (MRU) ir Vilniaus universiteto (VU) krepšininkų pajėgesni buvo ir dar labiau lyderio pozicijas sutvirtino MRU. Pastarieji, rungtyniavę savoje arenoje, pergalę šventė 17 taškų skirtumu - 88:71 (13:19, 25:13, 22:11, 28:28).

VU atstovai pirmą kėlinį sužaidė kiek geriau - 19:13, tačiau MRU dar iki didžiosios pertraukos perėmė vadžias į savo rankas - 38:32, o trečiame kėlinyje susikrovė ir dviženklę taškų persvarą - 60:43, kurią išsaugojo iki rungtynių pabaigos.

MRU gretose išsiskyrė Osvaldas Olisevičius, pelnęs 20 taškų (10 atk. kam.), Arvydas Gydra - 16 taškų, Antanas Udras - 14, Rokas Jukonis ir Paulius Semaška - po 11 taškų.

VU komandai Kostas Jonuška pelnė 19 taškų, Karolis Brusokas - 18 (14 atk. kam.), Simonas Lekys - 13, Tautvydas Pipiras - 10 taškų.

MRU komanda po šio susitikimo dar labiau įtvirtino lyderio pozicijas - savo sąskaitoje turi 22 taškus (10 pergalių ir 2 pralaimėjimai) bei artimiausius persekiotojus ŠU (8 pergalės, 3 pralaimėjimai) atstovus lenkia trimis taškais.

VU komanda (5 pergalės, 6 pralaimėjimai) su 16 taškų atsidūrė šeštoje turnyro lentelės vietoje.

„Pirmame čempionato rate varžovams paskutinėmis sekundėmis nusileidome vieno taško skirtumu - 77:78, tad šįkart jau nesiruošėme kartoti panašių klaidų. VU ekipa žaidė be kelių savo lyderių, tad iš pradžių savus vyrus buvo sunku nuteikti. Laimė, antroje rungtynių dalyje radome optimalų penketuką, ėmėme geriau gintis ir jau užtikrintai kontroliavome žaidimą“, - iškart po dvikovos kalbėjo MRU treneris Vytautas Poteliūnas.

Anot VU trenerio Rimanto Kaminsko, norint nugalėti MRU, reikia ne tik suburti savo pajėgiausius žaidėjus, bet ir 110 procentų sėkmės.

„Šįkart negalėjo mums padėti lyderiai ir nesišypsojo sėkmė - pramesdavome metimus net iš po krepšio. Neapsigynėme nuo varžovų tritaškių - jie mus užbombardavo taikliais tolimais šūviais (iš 19 bandymų tikslą pasiekė 9 tolimi metimai, - aut. past.)“, - teigė VU komandos strategas.

ŠU ekipa sutriuškino KU komandą

Šiaulių universiteto (ŠU) krepšininkai namuose be didesnio vargo 41 taško skirtumu - 100:59 (31:15, 27:12, 20:19, 22:13) nugalėjo Klaipėdos universiteto (KU) atstovus.

Šiauliečiai nuo pat dvikovos pradžios akivaizdžiai įrodė savo pranašumą, o į didžiąją pertrauką iškeliavo turėdami 31 taško persvarą - 58:27.

Antroji rungtynių pusė buvo tik formalumas.

Šiauliečių ekipą į pergalę vedė Julius Jucikas, surinkęs 22 taškus (7 atk. kam.), 19 taškų surinko Rokas Giedraitis, 13 - Ignas Vaitkus, 11 - Šarūnas Kulevičius.

KU gretose Mantas Martinkus pelnė 15 taškų, Valentas Tarolis - 14, Laurynas Liučinskas - 12 taškų.

Įdomu pastebėti, kad ŠU per rungtynes suklydo vos 6 kartus, o tuo tarpu klaipėdiečių sąskaitoje - 23 klaidos.

„Vaikinai supranta, kad lieka vis mažiau rungtynių iki atkrintamų varžybų ir rungtyniauja susikaupę. Visi norime patekti į ketveriukę, tiesiog tęsiame savo pradėtus darbus. Šiandien mes retai klydome bei tikrai mums sekėsi“, - džiaugėsi ŠU treneris Rolandas Vaičiūnas.

Visai kitokios nuotaikos tvyrojo KU ekipos stovykloje.

„Į Šiaulius atvykome ne stipriausios sudėties, tad sunkiai sekėsi lipdyti žaidimą. Tenka pripažinti, kad šįkart varžovai visur buvo taiklesni ir greitesni“, - teigė KU ekipos treneris Mindaugas Bugys.

Po šios pergalės ŠU su 19 taškų (8 pergalės, 3 pralaimėjimai) žengia antroje LSKL turnyro lentelės pozicijoje, KU su 15 taškų (4 pergalės, 7 pralaimėjimai) nukrito į septintą poziciją.

VGTU krepšininkai palaužė LEU studentus

Kitame Vilniaus komandų susitikime Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) savoje salėje rezultatu 54:73 (14:15, 14:18, 19:27, 7:13) nusileido Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) atstovams.

Gintaro Šerkšno auklėtiniai iniciatyvą į savo rankas perėmė antroje rungtynių dalyje, kuomet trečią kėlinį laimėjo 27:19. Po šio šalto dušo LEU krepšininkams nepavyko atsitiesti ir jie buvo priversti susitaikyti su pralaimėjimu.

VGTU ekipą nuolat į priekį vedė Ignotas Braziulis, pelnęs 24 taškus, 15 taškų prie pergalės prisidėjo Evaldas Rastenis, 12 - Karolis Alekna, 11 - Lukas Augustinas.

LEU komandoje dviženklį taškų skaičių surinko du krepšininkai: Darius Tarvydas (15) ir Algirdas Palaima (10).

„Pergalę lėmė žaidėjų nusiteikimas kovai. Priešininkų gretose buvo NKL žaidėjų, tačiau mes, mėgėjai, labiau norėjome pergalės. Buvome kovingai nusiteikę. Nors pralaimėjome kovą dėl kamuolių - 40:53, tačiau tai nesutrukdė mums laimėti. Rezultatas - teigiamas, esu patenkintas, reikia bandyti dar pakilti bent vienu kitu laipteliu aukščiau“, - teigė VGTU treneris Gintaras Šerkšnas.

Po pertraukos į krepšinio aikšteles sugrįžo ir merginos

Po daugiau nei mėnesio pertraukos į aikšteles sugrįžo ir LSKL dailiosios lyties atstovės. Pirmadienį sužaistos dvejos rungtynės, kurios buvo visiškai skirtingos: Kauno derbis tarp Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) ir Kauno technologijos universiteto (KTU) buvo itin įtemptas ir atkaklus, o štai kita akistata tarp Vilniaus universiteto (VU) ir Lietuvos sporto universiteto (LSU) ekipų nekėlė jokios intrigos - nugalėtojos buvo aiškios jau po pirmo kėlinio.

LSU - vienvaldė lyderė

Praėjusio sezono LSKL vicečempionės LSU merginos šį sezoną dar nė karto nesuklupo - iškovojo šeštą paeiliui pergalę. Šįkart jos Vilniuje vykusiose rungtynėse akivaizdžiai - 92:50 (27:6, 23:12, 22:24, 20:8) sutriuškino VU atstoves.

Vilnietės kol kas šį sezoną nėra pajutusios pergalės skonio - pralaimėjo visus šešis susitikimus.

Jau nuo pat pirmo kėlinio buvo akivaizdžiai matyti, kad LSU kur kas pranašesnės.

Kita vertus, negalima labai smerkti ir VU ekipos merginų. Šios komandos žaidėjos Miglė Kurpytė (pelnė 12 taškų), Gabrielė Liubachonskytė (16 tšk.), Živilė Gribulytė (5), Justė Raluševičiūtė (13) ir Silvija Skinderskytė (4) žaidė be keitimų - aikštėje praleido po 40 minučių.

Kaunietes į pergalę vedė Monika Petrauskaitė, pelniusi 23 taškus (3/3 tritaškiai, 11 atk. kam.), 15 taškų įmetė Neringa Skadaitė, 13 - Laura Svarytė.

LSU komanda laimėjo kovą po krepšiais rezultatu 67:34.

VDU vargo su KTU

Kauno technologijos universiteto (KTU) krepšininkės, rungtyniavusios savoje salėje, vos nepateikė staigmenos - nedaug trūko, jog jos būtų patiesusios čempionių titulą ginančias Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) merginas. VDU nuo nemalonaus pralaimėjimo išsigelbėjo tik paskutinėmis rungtynių sekundėmis - 72:71 (22:17, 19:17, 10:20, 21:17).

Prieš lemiamą ketvirtį KTU dar pirmavo - 54:51, tačiau rungtynių pabaigoje sėkmė labiau šypsojosi VDU merginoms.

VDU komandoje nesulaikoma buvo Ieva Stankevičiūtė, pelniusi 25 taškus (9 atk. kam.), 14 taškų (9 atk. kam.) susrinko Jurgita Marcinkevičiūtė, 12 (14 atk. kam.) Gintarė Gurklytė, 11 - Dovilė Saurazaitė.

KTU komandos rezultatyviausios: Akvilė Baronėnaitė - 29 taškai (15 atk. kam.), Goda Ziutelytė - 14, Giedrė Pekarskytė - 12 tšk.

KTU komandą pražudė klaidos: jos suklydo 21 kartą, o tuo tarpu varžovių sąskaitoje - 13 klaidų.