Jonas Valančiūnas per 30 min. pelnė 16 taškų (6/8 dvitaškiai, 1/1 tritaškis, 1/2 bauda), atkovojo 18 kamuolių (6 iš jų – puolime), atliko 3 rezultatyvius perdavimus, kartą suklydo ir kartą pažeidė taisykles.

Tiesa, aukštaūgis ketvirto kėlinio viduryje susižeidė čiurną ir vėliau ant parketo grįžo jau tik iš bėdos bei labai epizodiškai.

Atkaklioje kovoje po pirmosios rungtynių pusės nežymiai pirmavo svečiai (63:57). Prieš lemiamą kėlinį „Thunder“ turėjo beveik dviženklę persvarą (96:87), tačiau šeimininkai šį deficitą ketvirto kėlinio pradžioje greitai panaikino.

Dramatiškoje dvikovos pabaigoje ekipos keitėsi taškais, o likus 1:21 min. po Brandono Ingramo dvitaškio „Pelikanai“ pirmavo 114:112.

CJ McCollumas likus 37 sek. galėjo padidinti šeimininkų pranašumą, tačiau prametė dvitaškį.

Shai'us Gilgeous-Alexanderis sudėtingu metimu išvedė svečius į priekį (115:114).

Nepataikė ir B. Ingramas, o likus 12 sek. svečių pranašumą didino Joshas Giddey (117:114).

Baudų metimų serijose svečiai nesuteikė dovanų šeimininkams, kurių viltį palaikė dar tolimas B. Ingramo metimas (118:119), tačiau buvo likusios tik 2 sek., per kurias „Pelicans“ stebuklo nesukūrė.

„Pelicans“: Brandonas Ingramas 30, Trey Murphy 21, Herbertas Jonesas 20, Jonas Valančiūnas 16, CJ McCollumas 14 taškų.

„Thunder“: Shai Gilgeous-Alexander 32, Joshas Giddey 31, Luguentzas Dortas 27, Jalenas Williamsas 11 taškų.

Šiame sezone „Pelicans“ vidurio puolėjas iš Lietuvos per rungtynes pelnydavo po 14,1 tašką bei atkovodavo po 10,2 kamuolio (7-as rezultatas lygoje), atlikdavo po beveik 2 rezultatyvius perdavimus, o krepšį atakuodavo 54,7 proc. tikslumu.

Oklahomos klubas dėl vietos atkrintamosiose šeštadienį paryčiais (Lietuvos laiku) susikaus su Minesotos „Timberwolves“ ekipa.

Šios poros laimėtojas atkrintamosiose mes iššūkį Denverio „Nuggets“ ekipai.

Kitose „įkrintamųjų“ rungtynėse Čikagos „Bulls“ svečiuose 109:105 (23:28, 24:30, 25:23, 37:24) įveikė Toronto „Raptors“ ekipą bei lemiamoje kovoje dėl atkrintamųjų susikaus su Majamio „Heat“ krepšininkais.

Trečio kėlinio pabaigoje „Raptors“ pranašumas siekė 16 taškų, tačiau susitelkę svečiai sparčiai mažino skirtumą ir įpusėjus lemiamam kėliniui švieslentė fiksavo lygybę (91:91).

Intriguojančioje rungtynių pabaigoje vis per vieną metimą pirmavo Čikagos krepšininkai, kurie po Zacho LaVine'o baudų metimų likus 17 sek. turėjo 3 taškų pranašumą (107:104).

Paskutinėmis sekundėmis komandos keitėsi baudų metimais, čia „Bulls“ išlaikė trapią persvarą ir pasiekė pergalę 109:105.

„Raptors“: Pascalis Siakamas 32, Fredas Vanvleetas 26, Scottie Barnesas 19, O.G. Anunoby 13 taškų.

„Bulls“: Zachas LaVine'as 39, DeMararas DeRozanas 23, Nikola Vučevičius 14, Patrickas Williamsas 10 taškų.

Primename, naktį iš antradienio į trečiadienį Rytų konferencijoje septintą poziciją užsitikrino Atlantos „Hawks“ krepšininkai, kurie svečiuose dominavo prieš Majamio „Heat“ klubą – 116:105 (36:27, 29:23, 26:28, 25:27).

Tuo metu tikras trileris vyko Vakaruose, kur Los Andželo „Lakers“ tik per pratęsimą susitvarkė su Minesotos „Timberwolves“ vyrukais.

Rungtynėse prireikė pratęsimo, jame abi ekipos atrodė išsekusios, bet taškus lengviau ir dažniau visgi rinko „Lakers“ 108:102 (22:28, 27:32, 30:26, 19:12; 10:4).