– Kaip vertinate atrankos varžybų ciklą ir mūsų rinktinės pasirodymą?

Vydas Gedvilas: Žaidimas nuteikė optimistiškai, nes buvome sudėtingame pogrupyje, iš kurio išeina tik viena komanda. Manau situacija buvo sudėtinga, reikėjo įveikti Europos vicečempiones, Prancūzijos rinktinę.

Mums nepavyko to padaryti, nors antrose rungtynėse buvome arti pergalės, galbūt pritrūko sportinės sėkmės, kiti faktoriai nulėmė rezultatą. Sekmadienį reikėjo laimėti didžiuliu 33 taškų skirtumu ir nugalėti pakankamai stiprią Ukrainos komandą. Ukraina laimėjo, bet nežiūrint to nepateko į Europos čempionato finalus. Manau šią varžybų vykdymo sistemą reikia keisti, siūlyti FIBA kitokią sistemą.

Mūsų rinktinė nuteikia optimistiškai, perspektyvos geros, atsiskleidė keletas naujų žaidėjų, turime branduolį, apie kurį suksis žaidimas. Laura Juškaitė, labai gaila, kad gavo sunkią traumą, bet ji kovotoja, karys ir atsigaus po operacijos. Justė Jocytė yra viena perspektyviausių Europos žaidėjų. Perspektyvas turime geras, žaidimas gerėja.

Mindaugas Balčiūnas: Emociškai vertinant rezultatą – nėra laimingos nei žaidėjos, nei treneris, nei mes patys, nei sirgaliai. Lūkestis buvo aiškus, kvalifikuotis. Kai įjungi šaltą protą ir logiką, supranti, kad nuo Europos čempionato skiria keli metimai prieš Prancūziją, vienas metimas prieš Ukrainą. Šios dvi pergalės garantuotų pirmą vietą stipriausioje arba vienoje iš stipriausių grupių.

Suprantame, kad esame labai arti elito. Labai dėkingi merginoms ir trenerių štabui, kurie nuveikė didelį darbą. Turime vertinti ne vien šį rezultatą, bet visą veiksmų, sprendimų visumą.

Esu tikras, kad mūsų darbai merginų krepšinyje, klubiniame krepšinyje, Baltijos šalių krepšinyje, tarptautiniame krepšinyje duos rezultatų. Norime stabilizuoti merginų ir moterų rengimo sistemą Lietuvoje ir, kad ilgalaikėje perspektyvoje tai garantuotų mums vietas Europos čempionatuose bei leistų pasiekti strateginį tikslą – dalyvauti 2028 m. Olimpiadoje.

– Kaip realizuojasi dar prieš prezidento rinkimus pristatytas planas stiprinti moterų krepšinį?

– Mindaugas Balčiūnas: Didžiausias argumentas – pilna žiūrovų arena rungtynėse su prancūzėmis. Atgaivinti tikėjimą, pasitikėjimą, viltį moterų krepšiniu, buvo pirmas uždavinys. Moterų krepšinio bendruomenėje motyvacijos stigo.

Džiaugiamės, kad pačios merginos labai įsitraukė į tą procesą, ypatingai kapitonė Gintarė Petronytė, kurios labai didelis nematomas indėlis į komandos valdymą ir patį rezultatą. Jaunoms krepšininkėms mūsų moterų rinktinės narės yra idealai ir tai ką jos seks.

Antras dalykas, centrų ir atrankos stiprinimas. Su šituo žingsniu mes sprendžiame merginų kiekybės problemą, nes iš kiekybės ateiname į kokybę. Aktyviai ieškoje užsienio lietuvių išeivijose talentų.

Šiai dienai iš Italijos vienai merginai pilietybės suteikimas jau procese. Australijos ir Amerikos išeivijose keli talentai taip pat jau surinkę dokumentus. Šeimos labai nori, kad jos atstovautų Lietuvai jaunimo čempionatuose.

Baltijos šalių krepšinį, klubinį krepšinį mes stengiamės labai intensyviai atgaivinti. Biudžeto didinimas, specialistų pritraukimas. Tai žingsniai, kurie nukreipti rinktinės ilgalaikės perspektyvos stiprinimui.

Galų gale, pasižiūrėjus į reitingus, 7-ta vieta istoriškai aukščiausia. Jaunimo rinktinė, kuri 10 metų bus ašis, aplink kurią lipdysis viskas. Argumentai, kuriems sunku prieštarauti. Tas įprasmina, iliustruoja tos strategijos įgyvendinimo žingsnius. Per metus kardinalūs pokyčiai neįvyksta, bet pozityvo daug, nežiūrint į tą vakarykštę situaciją.

– Kokie tolimesni planai dėl Lietuvos moterų krepšinio rinktinės?

Vydas Gedvilas: Kai tiek metų teko dirbti su moterų krepšiniu, noriu pasakyti, kad merginos atidavė viską aikštelėje. Žaidė pagal savo galimybes, gal šiek tiek pritrūko sėkmės. Toliau procesai nesustoja, viskas tęsiasi, einame į priekį, prasidės nauja atranka į kitą Europos čempionatą.

Kardinalių pasikeitimų rinktinėje, atleisti ar nekalbėti su vyresnio amžiaus žaidėjomis, o tik paimti jaunas žaidėjas, nėra. Pagrindinis dalykas, kad rinktinėje žaistų pačios stipriausios žaidėjos. Perėjimas iš vyresnės kartos krepšininkių į jaunesnę kartą ir atiduoti visas vadžias – taip nėra.

Žais pačios stipriausios, kurios tuo metu bus rinktinėje. Bendravimas tarp jaunų ir vyresnių žaidėjų duoda gerą pozityvą ir rezultatus. Perspektyvos geros, staigių judesių nedarysime.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją