Nuramino bent favoritų gerbėjus
Kodėl krepšinio kraštu save tituluojančioje Lietuvoje neįmanoma pasižiūrėti svarbių dvikovų per televizorių?
Tokį klausimą pastarosiomis savaitėmis kėlė ne tik nusivylę krepšinio mėgėjai, bet ir Šarūnas Jasikevičius ar Tomas Pačėsas.
Pyktis kilo dėl to, jog TV3 televizija nepanoro transliuoti Karaliaus Mindaugo taurės ketvirtfinalių. Kad apsiriko ir televizija, ir jos nepaspaudusi LKL, geriausiai įrodė Utenos „Juventus“ klubas, antradienį sensacingai iš kovos išmetęs favoritu laikytą ir titulą gynusį Vilniaus „Lietuvos rytą“.
Istorinę šeimininkų pergalę Utenoje pamatė tik DELFI.tv žiūrovai ir sirgaliai tribūnose. Mat TV6 kanalo, per kurį transliuojamos LKL rungtynės, programoje taurės ketvirtfinaliai nebuvo numatyti. Televizija rodys tik savaitgalį vyksiančius pusfinalius ir finalą.
„Mūsų rungtynės šiame sezone per televiziją transliuojamos tik savaitgaliais. Bet mes suprantame, kad susidomėjimas taurės turnyru išaugo. Kitais metais atsižvelgsime į žiūrovų pageidavimus. Turėsime uždavinį parodyti per televizorių ketvirtfinalius. Nežinau, ar visus, bet bent du – tikrai“, – teigė penktadienį DELFI konferencijoje apsilankęs R. Brazauskas.
Bilietų kasose – permaininga sėkmė
Jei ketvirtfinaliai vyko keturiuose skirtinguose miestuose – Utenoje, Alytuje, Pasvalyje ir Kaune, savaitgalį juos laimėjusios ekipos susirinks į vieną vietą.
Po dvejų metų lemiamos taurės turnyro kovos grįžta į „Žalgirio“ areną. Tik jas jau organizuoja LKL, o ne Lietuvos krepšinio federacija (LKF), perleidusi varžybas lygai būtent po paskutinės viešnagės Kaune.
2015-aisiais taurės turnyras patyrė visišką fiasko tribūnose: net finalą tarp „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“ stebėjo vos 5 tūkst. žiūrovų. Dar daugiau tuščių kėdžių 15 tūkst. vietų turinčioje arenoje buvo per pusfinalius.
„Labai ilgai dvejojome dėl „Žalgirio“ arenos. Kauno žiūrovas – labai išlepintas aukščiausio lygio krepšiniu, Eurolyga. Šiais metais čia jau buvo Maskvos CSKA, „Barcelona“, kitos stiprios Europos komandos. Todėl reikėjo labai aktyviai reklamuoti varžybas. Nepaisant to, bilietų prekybos pradžia buvo „sausa“ ir žadėjo mums LKF likimą. Bet esame maloniai nustebinti tuo, kaip paskutiniu metu prekyba įsibėgėjo. Galbūt sekmadienį „Žalgirio“ arena nebus sausakimša, bet turėtų būti artipilnė“, – prognozavo LKL komercijos direktorius Žygimantas Surintas.
Penktadienio duomenimis, į finalą parduota daugiau nei 7 tūkst. bilietų, tad triukšmas arenoje bet kokiu atveju bus didesnis nei prieš dvejus metus.
Tačiau per šeštadienį vyksiančius pusfinalių susitikimus žiūrovai bus leidžiami tik į tribūnas pirmame aukšte. Viršutinis bus uždarytas net ir tuomet, kai žais „Žalgiris“.
„Būtų per didelė ambicija tikėtis per pusfinalį užpildyti visą areną“, – sakė Ž. Surintas.
Gal prekyba bilietais būtų aktyvesnė, jei į Kauną užsuktų ne „Juventus“, o principinis varžovas „Lietuvos rytas“?
„Nežinau, gal žiūrovai ir nupirktų keliais bilietais daugiau. Bet jeigu iš anksto žinotume, kas prieš ką laimės, salės išvis būtų tuščios. Sportas įdomus dėl to, kad jis – nenuspėjamas“, – dėstė R. Brazauskas.
Pernykščio formato nesugrąžins
Po antausio ketvirtfinalyje naujasis „Lietuvos ryto“ vairininkas Rimas Kurtinaitis sukritikavo varžybų sistemą, pagal kurią aukštesnę vietą LKL turnyro lentelėje užimanti ekipa negauna namų aikštės pranašumo ketvirtfinalyje.
Paklaustas, ką atsakytų treneriui, R. Brazauskas traukė pečiais.
„Klubai patys patvirtino varžybų nuostatus. Kitą rugsėjį jie tai darys vėl, tuomet galės keisti, kas nepatinka“, – sakė vienas LKL vadovų.
Bet grįžti prie vienos aikštės visam turnyrui modelio, kuris taikytas praėjusiais metais Vilniuje, LKL neketina jokiu atveju.
Nors Ispanijoje ar Italijoje aštuonios komandos dėl trofėjų kaunasi viename mieste. O stebėti Vitorijoje ketvirtadienį prasidėjusių Karaliaus taurės varžybų pilnutėlė „Fernando Buesa“ arena susirinko ne tik per vietos numylėtinių „Baskonia“ krepšininkų mūšį su Tenerifės „Iberostar“, bet ir Madrido „Real“ bei Andoros „MoraBanc“ dvikovos metu.