31-erių metų 196 cm ūgio L. Brownas yra gimęs Džordžijos valstijoje JAV, niekada nežaidė Ispanijos komandose, tačiau keletą sezonų atstovavo Toronto „Raptors“ ekipai NBA lygoje, kur vienu iš asistentų dirbo vyriausiasis Ispanijos rinktinės treneris Sergio Scariolo.
Apie tai, kad naujų pajėgių įžaidėjų stokojanti ir kartų kaitą išgyvenanti Ispanija gali vėl gali imtis natūralizacijos, kalbama buvo jau keletą mėnesių, o galų gale žodis tapo kūnu.
Pilietybė krepšininkui suteikta skubos tvarka. Norėdamas S. Scariolo krepšininką galės įtraukti į Ispanijos rinktinės, žaisiančios šių metų Europos krepšinio čempionate, sudėtį.
Pažymėtina, kad net ir pačioje Ispanijoje toks sprendimas sutiktas nevienareikšmiškai. Jei Pau Gasolis prieš kurį laiką apie L. Browno natūralizavimą atsiliepė palankiai, socialiniuose tinkluose antradienio rytą netrūko kritiškų komentarų, o krepšinio portalas Encestando tokią Ispanijos krepšinio federacijos užmačią natūralizuoti nieko bendro su šalimi neturintį krepšininką pavadino „gėdinga“.
Praėjusį sezoną amerikietis atstovavo Kazanės UNIKS komandai, kuri sezonui įpusėjus dėl Rusijos agresijos Ukrainoje buvo išmesta iš Eurolygos. Iki tol per rungtynes jis pelnė po 13,8 taško ir atkovojo po 3,6 kamuolio.
Šią vasarą L. Brownas pasirašė naują sutartį su Tel Avivo „Maccabi“ – susitarė dėl dvejų metų trukmės kontrakto.
Primename, kad 2019-ųjų pasaulio čempionė Ispanijos rinktinė Europos čempionate greičiausiai versis be žiemą sunkią traumą patyrusio Ricky Rubio, karjerą nacionalinėje ekipoje jau baigė ir kitas patyręs įžaidėjas Sergio Rodriguezas.
Ispanai Europos čempionatą pradės A grupės turnyre Sakartvele, kur jų varžovėmis bus šeimininkų, turkų, belgų, bulgarų ir išmestus rusus turnyre pakeitusių Šiaurės Makedonijos krepšininkų rinktinės.
Primename, kad tai toli gražu ne pirmas žaidėjo nacionalizacijos atvejis, susijęs su Ispanijos rinktine. Visi puikiai pamena, kad per pastarąjį dešimtmetį joje yra žaidęs iš Kongo kilęs Serge'as Ibaka ir juodkalnietis Nikola Mirotičius, tačiau tokių atvejų būta ir daugiau.
Dar 1971 m. Ispanijos rinktinėje debiutavo natūralizuotas amerikietis gynėjas Wayne'as Brabenderis, 1995 ir 1997 m. Europos čempionatuose Ispanijos ekipos marškinėlius vilkėjo krašto puolėjas iš JAV Mikelis Smithas, 2000-ųjų olimpinėse žaidynėse – dar vienas amerikietis puolėjas Johny Rogersas, o 2001-ųjų Europos čempionate – JAV „pasiuntinys“ Chuckas Kornegay.
Tiesa, skirtingai nei šis L. Browno atvejis, visi minėtieji krepšininkai turėjo bent jau šiokių tokių ryšių su Ispanija – ilgiau ar triumpiau atstovavo ispanų krepšinio klubams, gyveno toje šalyje. Verta prisiminti, kad Ispanijoje buvo beįsiplieskiančios kalbos ir apie Lukos Dončičiaus nacionalizavimą, tačiau kelią joms greitai užkirto pats tvirtą pasirinkimą padaręs ir Slovėnijos rinktinės aprangą pasirinkęs puolėjas.