Lietuvos nacionalinė komanda sekmadienį suklupo olimpinės atrankos turnyro finale, 85:96 neatlaikiusi Slovėnijos puolimo uragano.

Pirmą kartą po nepriklausomybės atkūrimo Lietuvos krepšininkų nebus olimpinėse žaidynėse, liepą prasidėsiančiose Tokijuje.

„Žiauriai nusivylėme ir nuvylėme daug žmonių Lietuvoje, fanus, kurie labai šiltai ir garsiai mus čia palaikė. Mes, treneriai, priėmėme daug neteisingų taktinių sprendimų, dėl to pralaimėjome. Užbėgdamas už akių klausimams, galiu pasakyti, kad aš tikrai savo darbą rinktinėje baigiau, gaila, kad tokiu akcentu. Bet taip jau yra“, – iškart po rungtynių trumpoje spaudos konferencijoje atsisveikino D. Maskoliūnas.

Jo auklėtiniams nepavyko į slovėnišką ugnį atsakyti lygiavertėmis atakų papliūpomis.

Jei užsakymą susukti antrąją kultinio filmo „Kosminis krepšinis“ dalį būtų gavusi Lietuvos kino studija, jai būtų tereikėję savo kameras sekmadienį išdėlioti „Žalgirio“ arenoje. Ir susirinkti trečiame kėlinyje, nes laimingos pabaigos ši istorija neturėjo.

Pusę rungtynių abi komandos siautėjo puolime ir per du kėlinius kartu sumetė 104 taškus: rezultatas buvo lygus 52:52.

Lietuviai sustojo trečio kėlino pabaigoje, kai praleido varžovų spurtą 0:14.

Kaip ir reikėjo tikėtis, šeimininkų ekipą pirmiausia skandino L. Dončičius. Slovėnijos ekipos žvaigždė surinko galingą trigubą dublį: 31 taškas, 11 atkovotų kamuolių, 13 rezultatyvių perdavimų.

„Sveikinimai slovėnams, jie buvo geresni, ypač gynyboje. Taip pat pataikė daug sunkių metimų. Mus žudė gynyba, praleidome beveik šimtą taškų. O patys antroje pusėje nebepristatėme kamuolio į baudos aikštelę.

Žinojome, kad ten turime persvarą, bet slovėnai „sumažino“ savo penketą ir pradėjo daugiau gintis išeidami iš priekio. Kamuolys niekaip nebenueidavo po krepšiu, nors situacijos atrodydavo nesudėtingos. Yra kaip yra, mes liūdni, nusivylę“, – komentavo D. Maskoliūnas.

Rinktinei 50-metis jonavietis vadovavo kiek daugiau nei pusantrų metų.

Jo treniruojama komanda patyrė didelių sunkumų Europos čempionato atrankoje, bet galiausiai pastarąją įveikė. Olimpinis kvalifikacijos barjeras pasirodė per aukštas.

Finale pirmą kartą „Žalgirio“ arena buvo užpildyta maksimaliai, kiek leidžiama pagal Vyriausybės patvirtintus teisės aktus – lemiamas rungtynes stebėjo 11,6 tūkst. žiūrovų, užėmusių 75 proc. visų vietų tribūnose. Tarp jų – prezidentas Gitanas Nausėda, buvęs ilgametis rinktinės gynėjas Rimantas Kaukėnas, po atostogų Maljorkoje grįžęs Kauno „Žalgirio“ treneris Martinas Schilleris, Slovėnijos krepšinio žvaigždės Goranas Dragičius ir Radoslavas Nesterovičius.

Olimpinėje atrankoje lietuviai su slovėnais buvo susitikę ir 1992 metais – tuomet 90:73 laimėję Vlado Garasto auklėtiniai vėliau pirmą kartą iškėlė trispalvę Barselonos olimpiadoje.

Apskritai po nepriklausomybės atkūrimo Lietuvos krepšininkai iki šiol nepraleido nė vienų olimpinių žaidynių, kuriose iš viso pasirodė septynis kartus iš eilės ir iškovojo tris bronzos medalių komplektus.

Savo ruožtu, slovėnams užlipti ant olimpinio parketo dar nebuvo pavykę.

Primename, kad Lietuvos rinktinė atrankos turnyro pusfinalyje 88:69 įveikė Lenkiją, prieš tai grupių etape susirinko pergales prieš Venesuelą (76:65) ir Pietų Korėją (96:57).

Slovėnija Kaune paeiliui nurungė Angolą (118:68), Lenkiją (112:77) ir Venesuelą (98:70).

Tokijo olimpinės žaidynės vyks liepos 23 – rugpjūčio 8 dienomis. Slovėnija jas pradės C grupėje su Ispanija, Argentina ir šeimininke Japonija.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1115)