Luisvilio „Cardinals“ studentas debiutiniame NCAA sezone baudų metimus mesdavo tragišku, vos 46,7%, taiklumu.
„Buvau pasiryžęs išbandyti viską, kad mano pataikymas pagerėtų. Kartą treneris (Rickas Pitino) pasikvietė mane į savo kabinetą ir parodė vaizdo įrašą, kaip Rickas Barry metimus atlikdavo iš apačios. Jis pasakė, kad taip mano pataikymo procentas pagerėtų, todėl sutikau su šiuo pasiūlymu“, – neeilinę istoriją prisiminė 20-metis.
Neįtikėtina, bet sprendimas išbandyti tokią techniką pasiteisino! Antrakursis šiemet baudas realizuoja kur kas geriau – 59,1% taiklumu.
Pamatę tokią sėkmę amerikiečiai netgi ėmė svarstyti – galbūt tokie NBA žaidėjai kaip Dwightas Howardas (Hjustono „Rockets“), DeAndre Jordanas (Los Andželo „Clippers“) ar Andre Drummondas (Detroito „Pistons“) taip pat turėtų išbandyti tokią techniką? Juk niekas nesijuoktų, jeigu metimai skrostų tinklelį.
Pažymėtina, kad šiuolaikinėje NBA išpopuliarėjo nauja taktika: prieš itin prastai baudas metančius „centrus“ priešininkai nuolat specialiai prasižengia ir siunčia juos atlikti tiesiog nekenčiamo žaidimo elemento.
Ši taktika neretai pasiteisina – štai visai neseniai A. Drummondas metė net 36 baudų metimus, iš kurių prametė 23 ir taip pasiekė naują NBA antirekordą.
Kalbant apie patį Ch. Onuaku, vaikinui prognozuojama labai nebloga ateitis. NCAA čempionate jo statistiniai rodikliai kaip reikiant šoktelėjo į viršų: nuo 3 iki 10,1 taško ir nuo 4,6 ir 8,5 atkovoto kamuolio per rungtynes.
Nenuostabu, kad toks žaidimas patraukė ir NBA komandų skautų dėmesį – artėjančią vasarą rengiamoje naujokų biržoje jam žadamas 39-as šaukimas.
Beje, verta pažymėti, kad praėjusią vasarą „centras“ jau prisistatė ir visam pasauliui – Ch. Onuaku su JAV rinktine triumfavo 19-mečių pasaulio čempionate, o „bobutės“ techniką naudojęs 208 cm ūgio vidurio puolėjas vidutiniškai rinkdavo 4,6 taško ir 5 atkovotus kamuolius.