Kaip viskas prasidėjo

Simboliška, bet būtent „Raptors“ klubas ir žaidė pirmąsias reguliariojo sezono rungtynes užsienyje. 2011 metų balandžio 3 dieną Kanados ekipa 103:116 nusileido tuometinei Naujojo Džersio „Nets“ komandai. Jau kitą vakarą kanadiečiai siekė revanšo. Nors jis neįvyko, žiūrovai išvydo įspūdingą trijų pratęsimų trilerį, pasibaigusį „Nets“ triumfu 137:136.

O štai nuo 2013-ųjų mačai Londono O2 arenoje tapo tradicija. 2013-ais ant 20 tūkstančių sirgalių talpinančios arenos parketo žengė Niujorko „Knicks“ ir Detroito „Pistons“, 2014-ais – Bruklino „Nets“ ir Atlantos „Hawks“, o pernai – „Knicks“ su Carmelo Anthony priešakyje ir Milvokio „Bucks“.

„Buvo beviltiškai nuobodus mačas“, – nevyniodamas žodžių į vatą dvikovą, kurią „elniai“ laimėjo 95:79, prisiminė vienas britų žurnalistas.

Vis tik šį kartą tikimasi daug aršesnės kovos, nes antrą vietą Rytų konferencijoje užimančiai „Raptors“ (24/15) komandai iššūkį mes Orlando „Magic“ (20/18) klubas, demonstruojantis itin solidų žaidimą.

Žurnalistų „išmonė“

Nors Londone iki šiol buvo surengta net 13 rungtynių (9 – ikisezoninės), kuriose žaidė NBA klubai, kai kuriems britams dar sunku suprasti net elementarią šios lygos varžybų sistemą.

„Dvejose konferencijose žaidžia po 15 komandų. Po aštuonias geriausias patenka į atkrintamąsias varžybas, kuriose jos žaidžia tarpusavyje, kol išsiaiškinami čempionai“, – su televizijos mikrofonu stovinčiai merginai situaciją aiškino kitas žurnalistas.

Kad anglams krepšinis – nė motais, pripažino ir vietinis žurnalistas. Tiesa, jam taip pat prireikė laiko suprasti, kas ta Lietuva. Bet Krepšinis.lt žurnalistui paaiškinus, kad šios šalies rinktinė rudenį tapo Europos vicečempione ir pateko į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes, vyrukui jau pasidarė aiškiau.

Stebino ir krepšininkus bei trenerius kalbinę žiniasklaidos atstovai, iš kurių retas suprato, kokios komandos čia apskritai atvyko. Buvo galima nugirsti itin keistų klausimų: apie mėgstamiausius patiekalus, laisvalaikį ar net orą Londone.

O štai kitas Anglijos žurnalistas „Raptors“ treniruotėje nusprendė atlikti spėlionę. Patricko Pattersono ir Jono Valančiūno jis prašė iš pavadinimo nuspręsti, kuri komanda laimės Britanijos krepšinio lygą (BBL).

Kiek sutrikęs 23-ejų uteniškis paprašė Lietuvos žurnalistų pagalbos: „Kurią man rinktis?“

„Thunder“ skamba patikimiau“, – šyptelėjo vienas kolega.

Įdomūs pokalbiai vyko ir žurnalistų kambarėlyje. Galima buvo nugirsti ne vieną pašnekesį apie Anglijos futbolo „Premier“ lygą, netikėtą jos sezoną ar visus stebinančią „Leicester City“ komandą.

Chaosas aikštėje

Nors organizaciniai dalykai ir atrodė sustyguoti, pusamžės moteriškės klausė retas žurnalistas. „Viskas, pokalbiai baigti“, – krepšininkus žiniasklaidos atstovams iš panosių tempė ji.

Gausybė kamerų, blyksinčių fotoaparatų ir apie 100 žurnalistų zujo ant O2 arenos parketo, bandydami išpešti bent kelis atsakymus iš norimo žaidėjo. Dėl tokių masiškų srautų vienam pasikalbinti žaidėją buvo didelis iššūkis. Bet įsijungus „naglumo režimą“ viskas tampa įmanoma.

Pralaukus 10 minučių, kol su „Magic“ nariu Evanu Fournier gimtąją kalba pašnekės prancūzų reporteris, iš panosės krepšininką nugvelbė treniruotę „kontroliavusi“ moteris. „Jo laukia pokalbis su televizijos žurnalistais“, – pareiškė ji.

Baigęs šnekučiuotis E. Fournier patraukė rūbinės link. Nebeliko nieko kito, kaip tik žygiuoti kartu ir bent taip priminti jam apie Europos krepšinio čempionatą. Basomis kojomis parketu vaikščiojęs ir kairės rankos riešą ledukais šaldęs prancūzas mielai pasišnekučiavo ir patapšnojo per petį: „Nepyk, bet prancūzai stipresni už lietuvius“, – įsitikinęs buvo jis, nors skaičiai ir rezultatai sako ką kitą.

Viskas, treniruotė baigėsi ir visi žurnalistai nukulniavo į atskirą kambarėlį.

Iškalbingas Jonas

Tuo metu ant parketo „Magic“ treneriai ir žaidėjai vedė treniruotę projekto „Jr. NBA“ dalyviams, o po jų į areną įžengė „Raptors“ žvaigždės: Kyle‘as Lowry iš rūbinės atėjo su kalėdine kepure, o DeMaras DeRozanas nieko nelaukęs griebė kamuolį ir ėmė jį bumbsenti į grindinį.

Nors apsaugos darbuotojai liepė žurnalistams nežengti nuo parketo, niekas jų neklausė – visi norėjo pirmi pasikalbinti norimą krepšininką. Pokalbiams žiniasklaidos atstovai turėjo pusvalandį, bet, kaip tyčia, J. Valančiūnas atkeliavo paskutinis. Visgi išvydęs saviškius lietuvis nušvito.

Paspaudę vieni kitiems rankas, prisėdome ir ėmėme šnekučiuotis. Nors Jonas nepasižymi iškalbumu, šįkart jis atsakinėjo gana išsamiai. Net nustebino. Interviu truko kiek ilgiau nei 8 minutes! Matyt buvo pasiilgęs „savų veidų“, nes angliškai su juo bendravusiems žurnalistams į klausimus atsakinėdavo gana trumpai ir aiškiai.

Kitas žaidėjas taikinyje – Luisas Scola. Deja, argentinietį buvo apspitę kone 20 žurnalistų – teko luktelėti. Vos tik atsiradus galimybei ėmiau kamantinėti, tačiau viskas truko neilgai – diskusiją nutraukė kriokianti sirena, skelbianti apie pokalbių pabaigą. Supratę, kad gražiais prašymais žurnalistų neišvaikys, organizatoriai tiesiog nebeleido kalbėtis, paleisdami garsinę sireną, NBA reiškiančią pauzę rungtynėse. Pažymėtina ,kad nors užduotus klausimus L Scola turbūt girdėjo jau ne pirmą kartą, savo darbą jis atliko mandagiai ir šnekėtis nevengė.

Tuomet visi žengė nuo parketo ir prasidėjo „Raptors“ treniruotė. Ji startavo nuo paprasčiausių apšilimo pratimų ir lengvo pasimėtymo. Kas vyko toliau – žiniasklaidos atstovai nebeišvydo.

Priešingai nei „Magic“ treniruotėje, kuomet buvo galima stebėti įdomiausią dalį – taktines gudrybes.

Nustebino tai, kaip komandos treneriai ruošia žaidėjus prieš varžovų derinius. Juos žinodavo tik puolantysis penketas, o antrasis turėjo apsiginti be jokių užuominų. „Tu būsi Jamesas Johnsonas“, – Mario Hezonjai paliepė vienas iš trenerių. „Galiu būti kad ir DeMaras“, – šyptelėjo kroatas.

Areną užpildys lietuviai

NBA virtuvė iš arti

Nors Londono O2 arenoje rungtynes gali stebėti net 20 tūkstančių žiūrovų, stovint jos viduryje didybės nesijaučia. Tai – kompaktiška, gerai išdėstyta arena, savo struktūra kiek primenanti Vilniaus „Siemens“ areną.

Virš pirmame aukšte esančių sėdimų vietų – VIP ložės, išsidėsčiusios dviem aukštais. Virš jų – dar šiek tiek sėdimų vietų fanams. Arenos kamputyje – jau paruošta studija tiesioginiams žurnalistų pokalbiams ir analizėms prieš rungtynes, jų metu ir joms pasibaigus.

Į šią akistatą bilietų jau seniai nėra. Nors krepšinis Londone nėra toks populiarus, gana nesunku nuspėti, kodėl bilietai buvo iššluoti taip greitai: didžioji jų dalis išdalinta rėmėjams, o net ketvirtadalį įsigijo vietos lietuviai.

Taip, J. Valančiūną palaikys net 5 tūkstančių žaliai apsirengusių sirgalių armija. Apie tai LNK žurnalistei Astai Žukaitei-Nalivaikienei prasitarė pats JV, trečiadienio popietę susitikęs su lietuvių bendruomene Londone.

Nors akistata tarp „Raptors“ ir „Magic“ prasidės 20 val. vietos laiku, visi Lietuvos krepšinio fanai į areną atvykti kviečiami dviem valandomis anksčiau – čia vyks lietuvių susibūrimas. O turistams, turintiems laisvo laiko, yra ką veikti net ir belaukiant rungtynių: O2 arena yra įrengta didelio prekybos centro viduje – aplink pilną barų, restoranų, parduotuvių ir net kino teatras.

Jau šį vakarą J. Valančiūnas vėl išbėgs ant parketo arenoje, kurioje dar būdamas 20-metis pirmą kartą su Lietuvos nacionaline komanda dalyvavo olimpinėse žaidynėse.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (39)