"Nėra arenos - nėra "Žalgirio". Jei nebus "Žalgirio" - niekas nestatys arenos, ji miestui nereikalinga. Jei pastatome areną, vadinasi, išlaikome krepšinį, tai bus impulsas ekonomikos plėtrai. Savivaldybė subsidijuos šį projektą. Jei "Žalgiris" iškris iš aukščiausiųjų ešelono, Lietuva, o juo labiau Kaunas, neturės tokių lėšų, kad finansuotų jo grįžimą į "Eurolygą", - trečiadienį spaudos konferencijoje kalbėjo savivaldybės administracijos direktorius Giedrius Buinevičius.

Norint, kad "Žalgiris" ir ateityje žaistų pajėgiausių Europos krepšinio klubų turnyre, ne mažiau 10 tūkstančių žiūrovų talpinanti arena turi stovėti iki 2006-ųjų pabaigos. Iki šio laiko ir tikimasi suspėti užbaigti Pramogų ir sporto rūmų Nemuno saloje statybos darbus. Savivaldybės atstovai kritiškai vertina iš verslininkų pasigirstančius ketinimus statyti sporto arenas kitose Kauno vietose.

"Pastarosiomis dienomis spaudoje nestinga pačių įvairiausių ir fantastiškiausių vizijų apie sporto arenos statybas, tik deja, savivaldybei nebuvo pateikta nei vieno konkretaus pasiūlymo projekto ar oficialių ketinimų, paraiškos dėl detaliųjų planų ar kito dokumento, kitaip sakant visa tai - tik kalbos, galinčios įnešti tam tikrą sumaištį, ypač kai suvokiame, kad laikas statyboms patvirtinti ir pradėti vykdyti yra pats brangiausias dalykas", - trečiadienį spaudos konferencijoje sakė Kauno miesto meras Arvydas Garbaravičius.

Kauno miesto vadovo teigimu, sporto rūmų statybos Nemuno saloje reikalai jau yra įsibėgėję - parengti detalieji planai, netrukus bus skelbiamas konkursas koncesininko parinkimui, kalbėtasi su potencialiais užsienio investuotojais. Tiesa, investuotoją turės pasirinkti Kauno "Žalgirio" krepšinio klubo vadovybė.

"Po konsultacijų paaiškėjo, jog nė vienas privatus investuotojas neateis, jei Kaune nebus rimto krepšinio klubo. Ateis tik tas investuotojas, su kuriuo "Žalgirio" klubas pasirašys sutartį. Pats klubas pasirinks partnerį. Priešingu atveju, nebus galimybės sudaryti verslo planą", - aiškino G.Buinevičius.

A.Garbaravičiaus teigimu, arenos išlaikymas, bent pradiniame etape, veikiau bus socialinė paslauga nei pelningas verslas. Tačiau, neabejojama, kad savivaldybės indėlis į areną atsipirks mokesčiais į miesto biudžetą padidėjus viešbučių, restoranų ir kitų su arena susijusių privačių įstaigų pelnui. Kauno vadovai teigia, jog dauguma Europos arenų yra išlaikomos savivaldybių.

Trečiadienį Kauno miesto savivaldybė Lietuvos verslo ir plėtros agentūrai pateikė projektą, pagal kurį tikimasi iš Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų gauti 50 mln. litų paramą viešosios infrastruktūros Nemuno saloje kūrimui ir plėtrai, pati miesto savivaldybė tam numačiusi skirti 5 mln. litų.

Už 53,5 mln. litų numatoma įrengti lauko inžinerinius tinklus, pastatyti elektros skirstomąjį punktą, du tiltus į salą, 700 vietų automobilių stovėjimo aikštelę, keturias krantines, sutvarkyti teritoriją priešais sporto rūmus. 1,5 mln. litų numatoma skirti projekto aptarnavimui.

Ketvirtadienį Vyriausybės Strateginio planavimo komitete bus svarstoma, ar Pramogų ir sporto rūmus Nemuno saloje pripažinti nacionalinės svarbos objektu. Tikimasi, jog nacionalinio objekto statusas bus papildomas balas gaunant ES paramą.

Pirminiais skaičiavimais, pačios arenos statyba kainuos apie 75 mln. litų. Kauno savivaldybė arenos statybai numato pasiskolinti 20 mln. litų. Likusių lėšų tikimasi iš privataus kapitalo.

Šaltinis
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją