Psichologija, koncentracija ir šaltakraujiškumas – dalykai, kuriuos krepšinio treneriai išskiria kaip būtinybę šiuolaikiniame sporte. Marijampoliečiai šiuos bruožus ugdo Lietuvoje kiek neįprastu būdu – meditacija.

Komandos veteranas Aurimas Kieža pasirūpina meditacijos melodijomis, krepšininkai susėda ir viskas – „Sūduva-Mantinga“ pasineria į neilgus, tačiau itin svarbius apmąstymus.

Meditaciją Suvalkijos sostinėje įskiepijo prieš pusantrų metų prie komandos vairo stojęs vyriausiasis treneris Marius Kiltinavičius. Jo teigimu, pagrindinis meditacijos tikslas krepšinyje yra koncentracijos ir ramybės ugdymas.

„Meditacija yra priemonė kaip tu gali mokytis kontroliuoti save. Žinome, kaip sporte yra svarbu koncentracija, visi treneriai apie tai kalba. Mums jos trūko. Kaip ir kiti dalykai, koncentracija taip pat yra ugdoma. Žinome, kad būna situacijų, kad minutės pertraukėlės metu kažką pabraižei, keturi žaidėjai atlieka tai, ką parodei, o penktas daro absoliučiai kitaip.

Mes rėkiame, šaukiame. Bet tai atsitinka todėl, kad žaidėjas, atrodo, žiūrėjo, kas buvo aiškinama, bet jo mintys buvo visai kitur. Medituodami mes bandome sutelkti mintis į kažkokį objektą“, – teigė komandos treneris.

Kaip ir kitose Mezon-NKL pirmenybių komandose, per metus „Sūduvos-Mantingos“ ekipoje pasikeitė ne vienas krepšininkas. Specialisto teigimu, pirmą kartą jo komandos auklėtiniai neretai nesupranta šio proceso.

„Jei žmogus anksčiau su tuo nesusidūręs, jis nežino, apie ką kalbama. Jei žmogus supranta tai, ką jis daro, reakcija natūraliai yra teigiama. Čia lyg norėjimas ryškinti raumenį. Raumenį stipriname darydami veiksmą ir jis stiprėja. Jei mes koncentruosime savo protą į vieną objektą kuo dažniau, tuo daugiau jėgos pas mus atsiras. Rezultatą pajauti tik darydamas tai“, – pasakojo M. Kiltinavičius.

Sutapimas ar ne, tačiau rezultatai veda į tai, kad meditacijos marijampoliečiams padeda. Praėjusį sezoną užtikrintai iškovotas čempionų titulas, o šįmet sūduviečiai užtikrintai žengia lyderės pozicijoje. Ar meditacija turi įtakos tokiems žygiams aikštelėje?

„Aš žinau, kad taip. Buvo matyti akivaizdūs rezultatai. Tai buvo laipsniškas procesas ir rezultatas daro savo“, – sakė specialistas.

Patenkinti šiuo procesu yra ir komandos žaidėjai. Naudingiausias praėjusios savaitės Mezon-NKL pirmenybių krepšininkas Gintautas Matulis pasakojo įsitikinęs, kad meditacija yra labai naudinga.

„Buvo įdomu, bet treneris pasakoja, kad meditacija nėra vienos treniruotės procesas. Čia reikia didelio darbo, kaip ir treniruojantis. Man tikrai patiko. Reikia tai išbandyti. Pabandai ir jauti kaip mintys skraido. Kaip sako treneris, tai labai reikalinga koncentracija, ypač jauniems žaidėjams“, – tvirtino Matulis.

Jei šiam „Sūduvos-Mantingos“ puolėjui meditacijos prieš rytinę treniruotę nėra naujas procesas, tai praėjusią vasarą prie komandos prisijungusiam gynėjui Dominykui Domarkui tai turėjo būti nauja patirtis.

Kaunietis tuo spėjo įsitikinti ir krepšinio aikštelėje. Domarkas patikino, kad būdamas karštų emocijų žaidėjas, jis meditacijos naudą pajautė greitai.

„Man tai buvo naujovė. Prieš tai nieko apie tai nebuvau girdėjęs. Pirmoji reakcija buvo teigiama. Pajaučiau, kad tai yra naudingas dalykas, ypač man, nes esu karštas žaidėjas. Pradedu jausti sezono metu, kad man tai padeda suvaldyti mintis ir emocijas. Tai leidžia susikoncetruoti į derinius, situacijas, neleidžia skleistis emocijoms. Manau, kad tai turi tiesioginės įtakos ir rezultatams“ , – sakė krepšininkas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)