Pirmomis minutėmis lietuviams teko patirti šaltą dušą (0:9), tačiau netrukus Tado Sedekerskio geri epizodai leido išlyginti rezultatą (11:11). Nors užsikūrusi puolimo mašina veikė gerai, sunkiau sekėsi gynyboje. Po dešimties minučių turėta tik trapi persvara – 29:26.

Antrajam kėliniui artėjant link pabaigos iniciatyvos ėmėsi Marius Grigonis. Po jo 8 paeiliui pelnytų taškų atkarpos komandas pirmąsyk skyrė dviženklis skirtumas (47:35), tačiau varžovai iki pertraukos sugebėjo savo deficitą sumažinti ir išlikti kovoje – 44:49.

Lūžis rungtynėse įvyko iškart po pertraukos, kuomet per pusę kėlinio net 25 taškus suvertę lietuviai jau ėmė triuškinti varžovus (74:50). Paskutinįjį ketvirtį K. Maksvyčio kariauna jau pasitiko su užtikrintu rezervu – 83:61.

Ketvirtajame kėlinyje skirtumas tarp komandų sumažėjo, tačiau finalinė sirena galiausiai skelbė abejonių nekėlusią Lietuvos pergalę.

Itin ryškus pranašumas statistikoje lietuviams priklausė pagal taškus greitose atakose (24:2) bei nuo suolo pakilusių žaidėjų indėlį (40:18).

Visas Lietuvos rinktinės dvyliktukas pasižymėjo taškais. Rezultatyviausias ir naudingiausias šįsyk buvo M. Grigonis, per minutę rinkęs po tašką. Gynėjo sąskaitoje per beveik 21 minutę – 21 taškas (4/6 dvit., 4/7 trit.) bei 19 naudingumo balų.

Tai jo rezultatyvumo rekordas atstovaujant Lietuvai oficialiose rungtynėse.

Lietuva: Marius Grigonis 21 (4/6 dvit., 4/7 trit., 1/1 baud., 19 n.b.), Tadas Sedekerskis ir Domantas Sabonis (6/9 dvit., 11 atkov .k., 16 n.b.) po 12, Lukas Lekavičius 10 (5 rez.p.), Rokas Jokubaitis 8 (6 rez. p.), Mindaugas Kuzminskas ir Arnas Butkevičius po 7, Ąžuolas Tubelis ir Edgaras Ulanovas po 5, Donatas Motiejūnas 4, Deividas Sirvydis 2 taškai.

Meksika: Joshua Ibarra 18, Gabrielis Gironas 15, Fabianas Jaimesas 13, Karimas Rodriguezas 11, Moisesas Andriassi 10 taškų.

Statistika

Praeityje Lietuva ir Meksika ant krepšinio parketo buvo susidūrusios du kartus, abusyk laimėjo lietuviai.

Antrąjį mačą po dienos K. Maksvyčio ekipa žais su Dramblio Kaulo Krantu. Iš trijų A grupės komandų į pusfinalius žengs dvi.

B grupėje varžosi šeimininkai, Italija bei Bahreinas. Pirmoje akistatoje italai 114:53 nupūtė Bahreino atstovus.

Po savaitę truksiančių varžybų bilietą į olimpinį Paryžių pelnys tik nugalėtojai.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (13)