Po dviejų nelauktų nesėkmių iš eilės atsitiesė Tomo Purlio vadovaujami Lietuvos talentai (1-2), kurie po permainingos kovos 84:81 (23:24, 16:20, 16:17, 29:20) palaužė Ispanijos atstovus (1-2) ir D grupėje užėmė trečią vietą.

Mūsiškiai trečio kėlinio pabaigoje pavojingai atsiliko (50:60), tačiau sugebėjo panaikinti dviženklį deficitą. Viskas sprendėsi paskutinę minutę. Nors po poros taiklių tritaškių ispanai vėl išsiveržė į priekį (79:80), Mantas Juzėnas pataikė iš toli su varžovo pražanga ir išplėšė svarbią pergalę.

Nugalėtojams Nojus Indrušaitis atnešė 25 (10/23 metimai iš žaidimo, 2/2 baudos), Kasparas Jakučionis 15 (3/9 metimai iš žaidimo, 6/6 baudos, 5 atk. kam., 5 rez. perd., 7 klaidos), o M. Juzėnas – 13 taškų.

Matas Buteliauskas pridėjo 9, o Arminas Vilkas – 6 taškus.

Ispanams, kurie atkrintamąsias pradės akistata su Izraelio krepšininkais, Hugo Gonzalezas surinko 26 (9 atk. kam., 5 rez. perd.), Mario Saintas-Supery – 18 (6 rez. perd.), Bruno Alocenas – 15, o Ianas Platteeuw – 11 taškų.

Vieni pagrindinių turnyro favoritų lietuviai aštuntfinalyje išvengė akistatos su C grupės nugalėtojais Serbijos bendraamžiais (3-0) ir susigrums su italais.

Primename, kad pirmame mače lietuviai 80:81 krito prieš šeimininkus suomius, o antrajame 95:100 neatsilaikė ir prieš slovėnus, kurie laimėjo visas pirmas trejas rungtynes.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)