Lankytojų gretos didėja
„Tiesiog nieko negalėjau daryti – net miegoti buvo sunku, nes skausmas mane prikeldavo, – sakė Palangos „Vyturio“ viešbučio reabilitacijos centre ant abiejų kojų tiesiai bandantis stotis G.Krapikas. – Po operacijos savaitę gulėjau Kauno klinikose, kur mane prižiūrėjo it mažą vaiką, o dabar iki mėnesio pabaigos būsiu pajūrio kurorte.
Reabilitacija vyksta puikiai, jau galvoju apie kelionę į Kazanę – mat rugpjūčio 10 dieną prasidės „Uniks“ komandos treniruotės, ir aš ten turiu būti.“
Anot Gintaro, Kaune po operacijos jį lankė sūnus Gytis, nes žmona Ingrida ir dukra Joana liko namie – trenerio šeima gyvena Vokietijoje. „Norėjo atvažiuoti manęs slaugyti visa šeimyna, tačiau Joanai buvo abitūros egzaminai, o Ingrida dirbo, – dienraščiui L.T. pasakojo G.Krapikas. – Juo labiau jog jiems pasakiau – tai ne širdies ar galvos operacija, po kurios gali ir neatsibusti, tad nėra ko važiuoti. Sūnus kaip tik buvo Lietuvoje, todėl ir ėmėsi slaugytojo vaidmens.“
Tačiau krepšinio specialistas pasidžiaugė, kad į Palangą pabūti su juo sugužėjo visi namiškiai. „Linksma, kad dabar esu su šeima. Bet ne tik jie praskaidrina nuotaiką – neseniai pabendrauti buvo atvykę Palangoje besitreniruojančios vyrų krepšinio rinktinės treneriai Ramūnas Butautas ir Rimas Kurtinaitis. Maloniai nustebino ir žaidėjai Darjušas bei Kšyštofas Lavrinovičiai – aplankyti manęs atvyko su žmonomis ir vaikais. Žodžiu, neliūdna“, – pasakojo G.Krapikas.
Konsultavosi ir su rusais
Anot buvusio auksinių laikų Kauno „Žalgirio“ krepšinio komandos žaidėjo, problemos dėl dešinio klubo jam prasidėjo dar aktyviai sportuojant, o paaštrėjo būnant treneriu.
„Jau senokai reikėjo tos operacijos. Nebuvau labai techniškas žaidėjas – teisingiau, mano kaulų sandara neleido tokiu krepšininku būti, tad tekdavo gerokai prasitampyti, kad galėčiau būti naudingas „Žalgiriui“, – teigė G.Krapikas. – Štai ir pasekmės – susidėvėjo klubas. Norėjau operaciją pasidaryti daug anksčiau, bet vis nebuvo laiko: pastaruosius penkerius metus kaip stratego asistentas su vyrų rinktine praleisdavau vasaras stovyklose ir čempionatuose, o rudenį su „Žalgiriu“ siekdavome pergalių įvairiuose turnyruose.
Šią vasarą, kai nereikia mano paslaugų nacionalinei ekipai, atsirado pora mėnesių laisvo laiko ir puoliau save remontuoti“.
Treneris sakė visiškai pasitikėjęs Lietuvos medicina ir net negalvojo apie galimybę operuotis Vokietijoje, tačiau konsultavosi ir su Rusijos medikais. „Juk daugiau nuomonių yra geriau, – konstatavo Gintaras. – Rusai padarė kompiuterinę tomografiją ir verdiktas buvo paprastas – operacija. Pasirinkau geriausią variantą – Lietuvos medikų pagalbą, o daktaras A.Vertelis yra savo srities asas. Ačiū jam. Manau, dabar galėsiu ne tik normaliai vaikščioti, bet ir krepšinį bei tenisą žaisti.“
Prašys pagalbos
G.Krapikas sakė, kad jam atlikta operacija bei dešinio klubo pakaitalas kainavo nemažai. Nenorintis įvardyti mokėtos sumos krepšinio specialistas teigė besitikintis ir valdžios pagalbos.
„Dar per praėjusių metų pasaulio pirmenybes Japonijoje apie galimą operaciją kalbėjausi su Lietuvos kūno kultūros ir sporto departamento direktoriumi Algirdu Raslanu, – pasakojo jis. – Dabar parašysiu prašymą departamentui ir krepšinio federacijai, kad nors iš dalies padengtų išlaidas. Kita vertus, nereikia mano žodžių traktuoti taip, lyg tų pinigų reikalauju: padės, bus gerai, nepagelbės – ką darysi...“