Nė viena komanda Europoje pirmo pasaulio čempionato atrankos etapo nebeužbaigs be nuostolių. Paskutinieji tokį šansą turėję lietuviai pakriko susidūrę su kol kas stipriausiu varžovu šiame cikle.

Čekai iki paskutinio turo rizikavo baigti savo kelionę link planetos pirmenybių, tad Ronenas Ginzburgas į Klaipėdą atsivežė kone visus pajėgiausius šalies krepšininkus, išskyrus pailsėti norėjusį Janą Vesely.

Ir Čekija jau po 12 min. triuškino šeimininkus atrankos varžybose dar nepatirtu skirtumu – 32:15.

Po pertraukos Lietuvos rinktinė sugebėjo beveik visą jį panaikinti, bet iškart krito į dar vieną duobę, kurioje šeštosios pergalės viltys jau užgeso galutinai.

„Čekija nusipelnė šios pergalės. Jiems tai buvo „mirk arba gyvenk“ rungtynės, jie buvo šviežesni ir greitesni, žaidė fiziškiau. O mes, nors ir stengėmės, nesilaikėme savo plano. Atsiprašau dėl šių rungtynių, bet bendras atrankos rezultatas – vis tiek geras“, – komentavo pirmą vietą F grupėje jau anksčiau užsitikrinusios ekipos treneris.

Rungtynių pabaigoje jis buvo nubaustas technine pražanga, o po finalinės sirenos toliau žėrė priekaištus teisėjams į akis.

Pusė Lietuvos ekipos atstovų griebėsi už galvų arbitrams neužfiksavus pražangos prieš paskutinį metimą atlikusį Tomą Dimšą. Pastarasis būtų įgijęs galimybę sumažinti skirtumą iki 8 taškų – būtent tokia persvara lietuviai laimėjo pirmą tarpusavio mačą, ir teoriškai tai gali turėti įtakos antrame atrankos etape.

„Buvo kelios abejotinos situacijos, pabaigoje techninę gavau paprašęs peržiūrėti epizodą, ar buvo nesportinė pražanga. Maniau, treneriai turi teisę to paprašyti. Buvo daug abejotinų sprendimų, T. Dimšą tikrai kabino, bet pražangos nešvilpė. Daug nekalbėsiu apie teisėjus, bet šiuos mačiau pirmą kartą, jie prastai kontroliavo rungtynes“, – spaudos konferencijoje dar neatlyžęs buvo K. Maksvytis.

Vis dėlto treneris iš Darbėnų pripažįsta, kad pirmąją nesėkmę lėmė ne arbitrai.

Visas rungtynes jis desperatiškai ieškojo veiksmingų ginklų, išbandydamas visus 12 savo auklėtinių. Tačiau patyręs čekų branduolys, prie kurio prisijungė visus 8 mestus dvitaškius pataikęs Bambergo „Brose“ (Vokietija) gynėjas Tomašas Kyzlinkas, žaidė ir užtikrinčiau, ir efektyviau.

„Nei T. Kyzlinkas, nei Tomašas Satoransky nemeta daug tritaškių, todėl mūsų planas buvo neleisti jų į baudos aikštelę. Reikėjo išlaikyti didesnį atstumą ginantis ir stabdyti prasiveržimus, bet to nepadarėme, ir jie ardė mūsų gynybą.

Šiandien buvo sunku surasti pasirengusių žaidėjų: kas pavargęs po kelionės, kam sunkus debiutas namuose, kas išsimušęs iš ritmo. Antroje pusėje siaurinome rotaciją, bet kai pasodinome ant suolo Igną Brazdeikį ir Karolį Lukošiūną, kitiems pritrūko jėgų“, – vertino K. Maksvytis.

Jo teigimu, Vytenis Čižauskas paskutiniam pirmo atrankos etapo mačui nebuvo registruotas dėl kojos traumos, o likusių įžaidėjų – Donato Sabeckio bei Arno Veličkos – pasirodymas trenerio akivaizdžiai netenkino.

Dėl to organizuoti atakas bandė ir asmeninį rezultatyvių perdavimų rekordą (9) pakartojęs Marius Grigonis, ir Tomas Dimša.

„Bet dėl to nukentėjo jų pačių rezultatyvumas. Paskaičiuokite, čekai žaidė be vienintelio J. Vesely, o mums kiek krepšininkų trūko. Vasarą rinktinė turėtų būti stipriausia, deja, sistema tokia, kad tokios suburti mums neišeina“, – pažymėjo K. Maksvytis.

45-erių specialistas patikslino, jog nepriekaištauja į rinktinę neatvykusiems žaidėjams, bet abejoja logika rengti atrankos „langą“ iškart po klubų sezono pabaigos.

„Krepšininkai aukoja savo atostogas, pinigų už tai jie negauna. Bet tokiai rinktinei kaip Lietuvos nėra naudinga žaisti iškart po sezono. Čekai tik vieno neturi, o mūsų buvo tik trys ar keturi iš pagrindinės rinktinės. Taip nėra teisinga.

Apskritai tokia atranka treneriams labai sunki: trys „langai“ – trys skirtingos rinktinės. Kaskart nauji žaidėjai, kaskart juos reikia įtraukti į sistemą, ieškoti optimalaus penketo ir panašiai. Įdomus formatas, kuriame nelengva dirbti“, – vertino rinktinės strategas.

Tiesa, vieno žaidėjo jis taip ir neišbandė – užribyje liko NBA G lygoje sezoną praleidęs Deividas Sirvydis. Paklaustas apie Detroito „Pistons“ priklausantį snaiperį, K. Maksvytis patvirtino, jog nekviesti jo nusprendė pats trenerių štabas.

„Nemanau, kad mums trūko metikų. Šioje pozicijoje turėjome T. Dimšą ir M. Grigonį, dar buvo I. Brazdeikis, Eigirdas Žukauskas ir Gytis Radzevičius. Pakankamai žaidėjų, todėl D. Sirvydžio kandidatūros labai rimtai ir nesvarstėme. Deividas – jaunas, jam viskas prieš akis, jis dar turi parodyti, kad yra vertas rinktinės. O mums labiau reikėjo įžaisti kamuolį galinčių gynėjų ir vidurio puolėjų“, – aiškino K. Maksvytis.

Jis taip pat atskleidė dar dvi pavardes žaidėjų, kartu su Edgaru Ulanovu praleisiančių rugsėjį laukiantį Europos čempionatą.

Artūras Gudaitis greičiausiai skirs vasarą pasiruošimui kitam sezonui, jis nori išsigydyti traumas. Dar Eimantas Bendžius paprašė šią vasarą leisti pailsėti. Donatas Motiejūnas? Su juo kalbėsimės artimiausiomis dienoms ir aptarsime šį klausimą“, – vardijo specialistas, artimiausią savaitę skirsiantis atostogoms užsienyje, o vėliau pradėsiantis rikiuoti nacionalinės komandos sudėtį antram atrankos etapui bei įsitrauksiantis į Kauno „Žalgirio“ komplektacijos procesą.

Dvikovą Klaipėdoje stebėjo 5,1 tūkst. žiūrovų.

Pirmąsias komandų tarpusavio rungtynes praėjusį lapkritį lietuviai išvykoje laimėjo 74:66, tačiau tuomet jau čekų sudėtis buvo visiškai avarinė.

Kitoje pirmadienio F grupės akistatoje Bosnija ir Hercegovina (3/3) namuose po Džanano Musos pergalingo tritaškio 76:73 užbaigė autsaiderės Bulgarijos (1/5) pasirodymą kvalifikacijoje.

Antrame etape Lietuvos rinktinė žais dar šešerias rungtynes su Prancūzija, Juodkalnija ir Vengrija – trimis geriausiomis pirmo etapo E grupės ekipomis.

Naujai suformuotos šešių dalyvių K grupės varžybos prasidės rugpjūtį, į planetos pirmenybes iškops pusė komandų.

Standings provided by SofaScore LiveScore



Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)