Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai Stambulo derbyje 85:74 (22:16, 29:20, 20:15, 14:23) išvykoje nugalėjo „Anadolu Efes“ ir finalo serijoje iki 3 pergalių išsiveržė į priekį 1-0.

Šaro komandos gretose lyderio vaidmuo priklausė Nigeliui Hayesas-Davisui. 29-erių puolėjas per 33 minutes pelnė 28 taškus (4/8 dvit., 4/6 trit., 8/9 baud. met.) ir atkovojo 5 kamuolius. 16 taškų (7/9 met.) ir 5 atkovotus kamuolius pridėjo Dyshawnas Pierre’as, 8 taškais ir 11 rezultatyvių perdavimų parūpino Nickas Calathesas.

„Efes“ gretose daugiau nei 10 taškų pelnė 3 žaidėjai: Erčanas Osmani – 18 (6 atkv. kam.), Shane’as Larkinas (8 rez. perd.) ir Danielis Oturu – po 16.

Kitas Turkijos lygos finalo serijos mačas vyks šeštadienį 20.30 val.

Be Donato Motiejūno žaidę „Monaco“ krepšininkai namuose 70:77 (11:25, 25:13, 15:17, 19:22) nusileido „Paris Basketball“ ekipai. Dabar serijos rezultatas 1-1, o kitiems dviem mačams ji keliasi į Paryžių.

T.J. Shortsas

Antradienį pirmąją serijos akistatą Monake Saša Obradovičiaus auklėtiniai laimėjo 90:80. Tąkart rezultatyvumu sprogo komandos lyderis Mike’as Jamesas, kuris per 25 minutes į varžovų krepšį subėrė net 31 tašką.

Tiesa, antrame serijos mače amerikiečio pasirodymas buvo kur kas kuklesnis – 10 taškų (1/8 trit.), 2 atkovoti kamuoliai ir 3 rezultatyvūs perdavimai. „Monaco“ gelbėti bandė Elie Okobo, kuris per 26 minutes pelnė 15 taškų ir išdalino 6 rezultatyvius perdavimus.

Pirmose pusfinalio rungtynėse čiurnos traumą patyręs D. Motiejūnas rungtynėms dar nebuvo registruotas.

Šeimininkų viltis traiškė nuostabiai žaidęs Paryžiaus gynėjų duetas – 175 cm ūgio T.J Shortsas pelnė 21 tašką (8/17 met.), atkovojo 6 kamuolius ir išdalino 4 rezultatyvius perdavimus, o prancūzas Nadiras Hifi pridėjo 24 taškus (5/7 trit.).

Trečioji Prancūzijos krepšinio lygos finalo serijos akistata – sekmadienį 19.30 val.