50-ą vietą FIBA reitinge užimantys varžovai penktadienį priešintis pajėgė tik tiek, kiek krito tolimi metimai, kuriuos atkakliai laidė Pavlinas Ivanovas (20 taškų). Arčiau krepšio argumentų bulgarai neturėjo ir dvitaškius didžiąją mačo dalį metė vos 30 proc. tikslumu.

„Lietuviai buvo geresni visas rungtynes ir visais aspektais. Jie tiesiog sugriovė mūsų puolimą gynyba keičiantis dengiamaisiais – mes to nesitikėjome“, – neslėpė svečių strategas Rosenas Barčovskis.

Statistikos protokolas patvirtina jo žodžius: pagal bendrus naudingumo balus lietuviai buvo pranašesni net 120:63.

Šeimininkų gretose visi 12 krepšininkų ant parketo spėjo pasirodyti dar iki pertraukos, o taškais nepavyko pasižymėti vieninteliam Mindaugui Girdžiūnui.

„Prieš rungtynes modeliavome, kaip bulgarai galėtų žaisti neturėdami daug aukštų krepšininkų. Tikėjomės daug tritaškių, panašaus žaidimo, kokį ir išvydome, todėl gynyboje keitėmės dengiamaisiais po užtvarų ir prieš varžovus su kamuoliu, ir be jo. Pavyko neblogai.

Mūsų pačių žaidimą labai pagyvino atsarginiai krepšininkai: tiek Vytenis Čižauskas, tiek Osvaldas Olisevičius su Eigirdu Žukausku. Antroje mačo pusėje paskui juos užsikūrė ir likę žaidėjai. Džiaugiuosi, kad labai gerai dalinomės kamuoliu – tai smarkiai akcentavome“, – susitikimą komentavo K. Maksvytis.

Kiekvienam iš naujokų jis negailėjo gerų žodžių, o pirmiausia – atsarginiu rinktinės įžaidėju tapusiam V. Čižauskui, kurio pavardė buvo labiausiai aptarinėjama prieš rungtynes.

„Jis buvo vienas tų žaidėjų, kurio sugebėjimais buvo abejojama. Bet manau, kad jis šiandien įrodė, jog nusipelnė rinktinės. Vytenis gerai kontroliavo komandą, gana agresyviai gynėsi, ir ne tik savo aikštės pusėje. Vytenis atliko neblogą darbą, pirmasis pakeitė rungtynių tempą, pristabdė bulgarų įžaidėjus.

Tuo metu Osvaldas dar labiau subrendo kaip žaidėjas. Prieš treniruočių stovyklą sakiau jam, kad nemėtysiu jo per pozicijas ir grąžinsiu į seną gerą ketvirtą. Jis per daug dėl to nepyko, ir bent šiose rungtynėse tai pasiteisino. Be abejo, jis gali žaisti ir lengvuoju krašto puolėju.

O dėl E. Žukausko galimybių aš neabejoju – ir jūs pamatėte, koks geras jo kūnas, kaip kietai gali žaisti. Šiek tiek abejojau dėl to, kaip jis susitvarkys su spaudimu pirmose rungtynėse, bet padarė tai puikiai, įnešė energijos ir buvo vienas tų, kurie pakeitė rungtynių eigą“, – kalbėjo K. Maksvytis.

Vis dėlto iš visų naujų rinktinės veidų daugiausiai dėmesio Klaipėdoje susilaukė jis pats.

44-erių specialisto debiuto proga už Lietuvos rinktinės atsarginių suolo kabėjo asmeniškai jam dedikuotas transparantas „Maksvytis – Darbėnų pasididžiavimas“. Anot paties trenerio, kraštiečiai tokiu būdu jį palaiko dar nuo pergalingo 2011 metų pasaulio jaunimo čempionato Latvijoje.

Tačiau palaikymo šūksnių penktadienį buvo girdėti ir kitose „Švyturio“ arenos tribūnose, veikiausiai nepamiršusiose K. Maksvyčio darbo su Klaipėdos „Neptūnu“.

Delfi paklaustas apie Lietuvos rinktinės sirgalių priėmimą, jis teigė suprantantis, jog ne visuomet liesis vien palaikymas ir pagyros.

„Priėmimas buvo tikrai šiltas. Bet dažniausiai kiekvienas naujas treneris sutinkamas džiaugsmingai ir su ovacijomis. Tik nenorėčiau būti išleidžiamas su kaupu negatyvo, kaip paprastai nutinka.

Ėjau čia, nes tiesiog nenorėjau praleisti tokio šanso įrodyti, jog aš galiu būti ne tik geras jaunimo treneris. Norėjau pasinaudoti šia proga daugiau įrodyti vyrų krepšinyje, net ir žinodamas, kas manęs gali laukti“, – kalbėjo K. Maksvytis.

Jis pripažino, jog ir įtampos, ir atsakomybės prieš pirmąsias rungtynes netrūko nė vienam rinktinės trenerių štabo atstovui.

Anot K. Maksvyčio, pirmoji jo darbo diena prasidėjus rinktinės stovyklai truko 16 valandų.

„Jaučiuosi išsikrovęs, turbūt girdite iš balso. Neatsimenu, kada tokiu balsu bekalbėjau, gal paskutiniuose jaunimo čempionatuose ar Eurolygoje. Krūvis buvo, patikėkite, didelis: pirmą dieną dirbau nuo 8 val. ryto iki 12-os vakaro. Taip pat ir visas štabas. Net nepavyko išeiti į Klaipėdą pasivaikščioti“, – pasakojo rinktinės vairininkas.

Jis nepamiršo padėkoti gausiam ir tituluotam savo asistentų pulkui, kuriame – Kęstutis Kemzūra, Giedrius Žibėnas, Tomas Rinkevičius ir Evaldas Beržininkaitis.

„Aš džiaugiuosi kiekviena treniruote. Kaskart giliai išdiskutuojame kiekvieną pratimą, kiekvieną žingsnį, ką darysime. Tikiuosi, tiek aš, tiek mano asistentai po šios stovyklos bus dar geresni. Atėjome su skirtingomis idėjomis, bet susijungėme vienam tikslui ir, regis, mums tai pavyko“, – sakė K. Maksvytis.

Pasaulio čempionato atranka: Lietuva - Bulgarija. Statistika

Atsakomosios komandų rungtynės Bulgarijoje vyks kitų metų liepą.

Pirmąjį pasaulio čempionato atrankos „langą“ lietuviai uždarys pirmadienį Opavoje su Čekijos rinktine, bulgarai tą pačią dieną priims Bosnijos ir Hercegovinos krepšininkus.

Į antrą atrankos etapą žengs po tris ekipas iš aštuonių grupių.

Planetos pirmenybės 2023 metais vyks Japonijoje, Indonezijoje ir Filipinuose.

Standings provided by SofaScore LiveScore



Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (11)