Neleis sau atsipalaiduoti

Vokietija pagrindiniuose turnyruose dar nė sykio nėra nugalėjusi Lietuvos – net ir tuomet, kai savo rikiuotėje turėjo ryškiausią Europos žvaigždę Dirką Nowitzkį.

Bet žemyno pirmenybes namuose Gordono Herberto auklėtiniai pradėjo taip, jog dėl jų kvalifikacijos niekam nebeturėtų kilti abejonių.

Prieš pat startą Kelne sutriuškinę Slovėniją pasaulio čempionato atrankoje (90:71), šią savaitę vokiečiai parklupdė ir Prancūziją (76:63) bei Bosniją ir Hercegoviną (92:82).
Sezonas buvo bjaurus – bjaurus visiems. Ir labai nestabilus visais aspektais. Ne vieną mėnesį visi buvo labai suirzę.
Nielsas Giffey

Dabar užimama B grupės lyderių pozicija nereiškia, kad komanda leis sau lengviau atsikvėpti – tvirtina gynėjas Nickas Weileris-Babbas.

„Nemanau, kad atsipalaiduosime – tokiuose turnyruose bet kokiomis aplinkybėmis norisi laimėti kiek įmanoma daugiau, išvengti visų įmanomų atsitiktinumų. Ypač tokioje stiprioje grupėje, kur bet kas gali nugalėti, bet kas gali ir pralaimėti keturis kartus iš eilės“, – pažymėjo Miuncheno „Bayern“ atstovas.

Priminti šį faktą ekipai turėtų jos gerbėjų užnugaris – sekmadienį „Lanxess“ arenoje lietuviai pirmą kartą nebesijaus šeimininkais.

Tiesa, Kelno publika nėra pratusi prie krepšinio, todėl nors ir aklinai užpildo tribūnas, ją reikia šiek tiek išjudinti.

„Po kelių efektingesnių epizodų fanai užsiveda ir įsitraukia. Tuomet jau jie stumia mus į priekį, iš jų pasisemiame energijos“, – sakė rinktinės kapitonas Dennisas Schroderis.


Nors pirmame mače tokių momentų pasiūlė mažai, būtent jis yra pavojingiausias vokiečių ginklas puolime. Jau kitose rungtynėse pakėlęs savo vidurkius, šiuo metu kontrakto neturintis įžaidėjas iš NBA lygos dabar fiksuoja 14,5 taško ir 7 rezultatyvių perdavimų statistiką.

Tiesa, dar naudingiau žaidžia Berlyno ALBA puolėjas Johannesas Thiemannas ir apskritai visa vokiečių priekinė linija. O svarbiausia, kad komanda jau įrodė prancūzams gebanti efektyviai gintis.

„Visas mūsų dvyliktukas yra labai stiprus. Turime universalių vaikinų, kurie visi stengiasi įnešti maksimalų indėlį į komandos rezultatą – kas gynyboje, kas puolime“, – kalbėjo N. Weileris-Babbas.

Svarbu ir tai, kad „Die Mannschaft“, regis, stengiasi neužsisvajoti – paklaustas apie augančius lūkesčius, tai leido suprasti D. Schroderis.

„Tegul žmonės kalba, o mes užsiimsime savais reikalais, kuriuos galime kontroliuoti“, – numojo ranka 28-erių krepšininkas, kuriam po šeštadienio mačo su bosniais vienas gerbėjas įteikė jo garbei išradingai apipavidalintą plakatą.

Lietuvius žino ir be skautų raporto

Trečias turas B grupės komandų laukia jau kitą dieną po antrojo, tad laiko studijuoti Lietuvos rinktinės žaidimą vokiečiai turėjo minimaliai – nors ir trimis valandomis daugiau nei vėliau savo rungtynes su Prancūzija žaidę lietuviai.

Šiaip ar taip, bent jau bendrais bruožais savo varžovus jie pažįsta.

„Lietuva – labai stipri komanda su pajėgiais, aukštai reitinguojamais žaidėjais. Bet mes – tokie patys. Nėra laiko žvalgybai, ypatingų planų kūrimui, tad turėsime tiesiog pasistengti pademonstruoti geriausią savo krepšinį“, – dėstė N. Weileris-Babbas.


„Laukia atletiška, agresyvų krepšinį žaidžianti komanda, turinti du „centrus“, esančius tarp geriausių pasaulyje. Turėsime atsakyti į jų energiją kietu žaidimu“, – pridūrė D. Schroderis.

Tuo metu jo tautiečiui Nielsui Giffey skautų raportai apskritai nereikalingi.

31-erių puolėjas praėjusį sezoną praleido Kauno „Žalgiryje“. O paskutinius sezono mėnesius jį treniravo tas pats Kazys Maksvytis, vadovaujantis ir Lietuvos nacionalinei komandai.

„Žinau nemažai vaikinų iš Lietuvos rinktinės ir, be abejo, vyriausiąjį trenerį. Žiūrėdamas lietuvių žaidimą pastebiu kai kurias detales, apie kurias būdavo daug kalbama „Žalgirio“ rūbinėje: pavyzdžiui, kaip keistis dengiamaisiais. Bus smagu pasigalynėti“, – teigė N. Giffey.

Kaune nervai buvo įtempti mėnesius

Po nesėkmingo praėjusio pasaulio čempionato, kuriame to paties D. Schroderio vedami vokiečiai liko tik 18-i, N. Giffey Delfi atskleidė, jog rinktinėje nepavyko užmegzti žaidybinių saitų tarp NBA ir Eurolygos krepšininkų.

„Problema galbūt ta, kad tokia sudėtimi rinktinė anksčiau niekada nebuvo žaidusi. Ir tai tikrai jautėsi – turiu omenyje tiek žaidybinius ryšius aikštėje, tiek atmosferą rūbinėje. Mums sunkiai sekėsi rasti bendrą stilių, kiekvienas griežė savo melodiją, ir todėl mūsų žaidimas kartais taip smarkiai bangavo“, – tuomet svarstė N. Giffey.

Kaip vokiečiams pavyko susiklijuoti į vieningą junginį šiemet?

„Tiesiog dabar esame vyresni, geriau pažįstame vienas kitą. Tai labai padeda. Visada kils situacijų, kai kažkas erzina, dirgina nervus. Bet dabar mes geriau žinome, kaip elgtis vienas su kitu, kaip vienas kitam nekliudyti“, – įsitikinęs berlynietis, išlaikęs tą patį svarbaus rotacijos žaidėjo vaidmenį ir Kelne renkantis 10 taškų vidurkį.

Tuo metu rasti savo vietos „Žalgiryje“ per visą praėjusį sezoną jam taip ir nepavyko. Kaip savo žaidimo bergždžiai ieškojo ir visa komanda.

Kauniečiai prarado vienuolika metų turėtą Lietuvos čempionų titulą, Eurolygoje liko paskutiniai, o N. Giffey naudingumas per metus nuo 8,3 balo krito iki 5,1.

Ne taip legionieriaus duoną įsivaizdavo buvęs ALBA atstovas, visą profesionalo karjerą iki tol praleidęs savo gimtojo miesto klube.

„Sezonas buvo bjaurus – bjaurus visiems. Ir labai nestabilus visais aspektais. Ne vieną mėnesį visi buvo labai suirzę. Ką čia bepridursi – mums nepavyko, bet linkiu „Žalgiriui“ visokeropos sėkmės kitame sezone. O aš pats tikiuosi, kad dar galėsiu pažaisti užsienyje – toks yra planas“, – patikino N. Giffey.

Tiesa, jokių naujienų kitos darbovietės vis dar nesusiradęs vokietis kol kas neturi.

Paklaustas, kur norėtų atsidurti ateityje, N. Giffey šypsodamasis dūrė pirštu į Berlyną – Vokietijos sostinėje vyks Europos čempionato atkrintamosios varžybos ir finalai.

„O paskui jau žiūrėsime – kol kas neturiu jokių įsipareigojimų, nesu dėl nieko apsisprendęs“, – neskubino įvykių N. Giffey.

Nielsas Giffey

Primename, kad sekmadienio rungtynės tarp Lietuvos (0/2) ir Vokietijos (2/0) Kelne prasidės 15.30 val. Lietuvos laiku. Tą pačią dieną slovėnai (2/0) tikrins bosnius (1/1), o prancūzai (1/1) – vengrus (0/2).

Į atkrintamąsias varžybas pateks keturios stipriausios grupės komandos.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją