„Per „rinktinės“ langus turėdavau kelias dienas pasirengimui, dabar vasarą to laiko daugiau, labiau jausis trenerio ranka. Esu patenkintas, jog pagaliau pradėsime darbus ir su gera energija kimbame į pratybas“, – rinktinės stovyklos starte kalbėjo strategas K. Maksvytis, kuris pirmadienį sulaukė 13-os nacionalinės komandos kandidatų, dar trys – Ignas Brazdeikis, Jonas Valančiūnas ir Domantas Sabonis prisijungs pirmomis rugpjūčio dienomis.

– Nuo ko prasidės stovykla, kiek komanda dirbs fiziškai, kada pradės pratybas krepšinio salėje?, – žurnalistų buvo paklaustas rinktinės vairininkas.

– Keičiasi metodikos, dabar paprastai krepšininkai atvyksta fiziškai pasirengę. Pirmas kelias dienas keliausime į treniruoklių salę, ten dirbsime fiziškai.

Pora dienų pasitikrinsime baterijas, duosime žaidėjams fizinių krūvių.

– Šiemet jauna rinktinė, pats vyriausias – Mindaugas Kuzminskas. Sąlyginai – jauna komanda, gal tai pliusas rengiantis Europos čempionatui?

– Priklauso ir nuo žaidėjo. Anksčiau į rinktinę atvykdavo skirtingo pasiruošimo, rinktinės stovykloje įgydavo gerą formą.

Dabar viskas keičiasi, žaidėjų požiūris vis profesionalesnis. Manau, tai nuo amžiaus nepriklauso.

– Kada prie rinktinės gretų prisijungs Ignas Brazdeikis?

– Jis atvyksta liepos 30-ą, prisijungs nuo rugpjūčio 1-os dienos. Jau jį šiek tiek pažįstame, matėme jį paskutinėse rinktinės kovose. Šioje vietoje dėl jo problemų nėra.

– Kodėl priimtas sprendimas Gediminą Oreliką pakeisti Donatu Taroliu?

– Visų pirma gana nedėkinga situacija. Apie tai sužinojome penktadienį vakare, o pirmadienį – jau stovykla. Reikėjo dar vieno žaidėjo, nes dabar rinktinės stovykla startuos be trijų žaidėjų. Reikėjo Donato dėl konkurencijos.

Donatas jau buvo pasirengęs padėti, kai turėjome bėdų dėl koronaviruso. Nusprendėme duoti šansą jam ir sudaryti didesnę konkurenciją 4-oje pozicijoje.

D. Tarolis – geras pagalbininkas, atlieka daug nematomo darbo, padeda greitame puolime, atkovoja kamuolius, gynyboje nėra skylė, gerai ginasi.

– Kai sunkiojo krašto pozicija tapo problemine, gal bandėte kalbėti su Arnoldu Kulboka, su Eimantu Bendžiumi?

– Ne, nes A. Kulboką jau čiupinėjome, E. Bendžius jau buvo pasakęs, kad šią vasarą nori skirti poilsiui ir prie to klausimo negrįžome.

– Kuri pozicija kelia daugiausiai klaustukų ir galvos skausmo?

– Greičiausiai ta ketvirta pozicija. Kai abu aukštaūgiai žais kartu, reikės juos keisti arba jie vienas kitą keis.

Kas užims tas minutes aikštėje, kai nežais Domantas Sabonis? Čia galės pakonkuruoti Gytis Masiulis, Eigirdas Žukauskas ar Mindaugas Kuzminskas. Manau, išsiversime šioje vietoje, bet faktas, kad prie tokių aukštaūgių norisi turėti mobilų, galintį pataikyti „ketvirtą“ numerį.

– Kiek Marius Grigonis tapo ramesnis dėl savo ateities po to, kai galų gale pasirašė sutartį su Atėnų „Panathinaikos“?

– Na, Marius pasirinko žalią spalvą, tiktai ne tą, kaip kad juokavome. Žinoma, kad jis ramesnis. Bendraujame su juo ir kaip treneris su žaidėju ir apskritai kaip žmonės betarpiškai. Jis buvo „pakibęs“ tokioje situacijoje, nežinomybėje dėl sutarties – ar pavyks pasirašyti, ar jį išleis? Manau, dabar jis bus nusiraminęs, susikoncentravęs ir rinktinė jam bus gera galimybė pasiruošti sezonui.

– Žalios spalvos marškinėlius apsivilks ir Ignas Brazdeikis. Kaip jums sekėsi su juo tartis dėl žaidimo „Žalgiryje“, ko tikitės?

– Ignas labai gerai pasirodė praėjusioje stovykloje, tiek treniruotėse, tiek „languose“. Jis atvyko labai gerai pasiruošęs, motyvuotas, puikiai pritapo prie kolektyvo. Manau, kad ir man kaip treneriui buvo apsispręsti ir dėl šito artėjančio „lango“, ir dėl „Žalgirio“.

– Kokią poziciją jis užims „Žalgiryje“ – bus starto penketo atakuojantis gynėjas?

– Manau, kad jis gali žaisti tiek antroje, tiek trečioje pozicijoje. Turint jį, „Žalgiris“ galės imtis nestandartinių žingsnių, gal jis galės sužaisti ir po krepšiu. Manau, įvairiai jį išnaudosime tiek klube, tiek rinktinėje.

– Kaip rinktinės stovyklai ruošiasi abu NBA lygos aukštaūgiai – Jonas Valančiūnas ir Domantas Sabonis?

– Jonas kurį laiką buvo Lietuvoje, Domantas – užsienyje. Mačiau, kad Domas labai rimtai sportavo. Kai tik jie abu sugrįš į Lietuvą, juos globoti imsis mūsų treneriai, tik kurį laiką jie negalės treniruotis su komanda, tik individualiai. Su Jonu nemažai bendravome per jo vardo stovyklą Klaipėdoje. Ryšį palaikome, abu žaidėjai nusiteikę ne tik žaisti, bet ir kažką daugiau pasiekti.

– Kaip planuojate „sutalpinti“ juos abu į „europinę“ – FIBA aikštelę?

– Apie tai kalbėjau su ankstesniais treneriais, Dariumi Maskoliūnu, Dainiumi Adomaičiu. Be abejo, bus atvejų, kai jie bus aikštėje kartu, tačiau dažnai žais ir po vieną. Reikia bandyti sutalpinti, Jonas pradėjo mėtyti tritaškius, Domantas irgi metimą visą vasarą gerina (juokiasi).

Žinoma, išnaudosime ir tai, kad Domas labai gerai skirsto kamuolį, bandysime jam sudaryti komfortabilias sąlygas.

– Ar Marius Grigonis ir toliau bus rinktinės kapitonu, ar kažkas keisis?

– Manau, jis bus laikinu kapitonu kol visi susirinks, o geriausiems suvažiavus bus nauji rinkimai. Turiu omenyje, kai bus visa rinktinė.

– Keistai skamba, bet M. Kuzminskas – vyriausias rinktinės žaidėjas. Ką jis dar gali duoti komandai?

– Mindaugas – vienas iš tų žaidėjų, kuris gali žaisti keliose pozicijose. Turi patirties, tiek rinktinėje, tiek klubiniame krepšinyje. Manau, jis bus svarbus.

– Kiek, jūsų nuomone, iš 16 stovyklos žaidėjų yra garantuoti dėl savo vietų galutiniame dvyliktuke?

– Visų pirma, reikia ateiti į salę. Bet iš esmės manau 8-9 krepšininkai turi vietas, o dėl kitų pozicijų vyksta konkurencija. Apskritai kalbant, kol kas neturime visų susirinkusių, kai kurie atvyks vėliau. Todėl nesinorėjo stovyklos pradėti vos su 12 žaidėjų. Stovyklos pradžioje mėgstame dirbti penketais ar ketvertais. Norėjosi turėti bent 13 krepšininkų, tai tiek jų dabar ir turime.



Jonas Valančiūnas ir Domantas Sabonis prie rinktinės prisijungs rugpjūčio 5-6 dienomis, prabėgus keletai pirmųjų pasirengimo stovyklos dienų. Pagal NBA taisykles, pradinėje stadijoje NBA žaidėjai gali treniruotis tik individualiai, o vėliau sportuoti kartu su rinktine 28 dienas.

Kiek vėliau prisijungs ir Ignas Brazdeikis, paprašęs vyriausiojo trenerio Kazio Maksvyčio kelių laisvų dienų asmeniniams reikalams.

Likus porai dienų iki rinktinės stovyklos pradžios K. Maksvytis turėjo įvesti korekcijas rinktinės kandidatų sąraše: dėl sveikatos problemų padėti nacionalinei komandai negalės Gediminas Orelik, jį pakeis Donatas Tarolis.

Kaip jau buvo pranešta anksčiau, rinktinėje šią vasarą nežais Edgaras Ulanovas, Artūras Gudaitis ir Eimantas Bendžius. Prie šių žaidėjų taip pat jungiasi Tadas Sedekerskis, norintis skirti didesnį dėmesį klubinio sezono pasiruošimui.

Šešioliktuke neišvysime „Monaco“ klube rungtyniaujančio Donato Motiejūno. Visgi, esant būtinybei aukštaūgis bus pasirengęs padėti rinktinei.

Rinktinės tvarkaraštis

Prieš Europos čempionatą, startuosiantį rugsėjo 1 d., Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės lauks 7 kontrolinės rungtynės:

  • rugpjūčio 4 d. (Klaipėdoje) su Estija;
  • rugpjūčio 7 d. (Alytuje) su Estija;
  • rugpjūčio 10 d. (Kaune) su Suomija;
  • rugpjūčio 11 d. (Vilniuje) su Suomija;
  • rugpjūčio 16 d. (išvykoje) su Ispanija;
  • rugpjūčio 18 d. (Vilniuje) su Ispanija;
  • rugpjūčio 19 d. (Vilniuje) su Nyderlandais.


Paskutinę rugpjūčio savaitę lietuvių dar lauks FIBA 2023 m. Pasaulio taurės atrankos mačai su Vengrija (rugpjūčio 24 d. išvykoje) ir Juodkalnija (rugpjūčio 27 d. Kaune).

Rinktinės šešioliktukas (žaidėjas, klubas):

Arnas ButkevičiusKauno „Žalgiris“
Domantas SabonisSakramento „Kings“ (NBA)
Eigirdas ŽukauskasBursos „Tofaš“ (Turkija)
Donatas TarolisPodgoricos „Budučnost“
Gytis MasiulisVilniaus „Rytas“
Ignas BrazdeikisOrlando „Magic“ (NBA)
Jonas ValančiūnasNaujojo Orleano „Pelicans“ (NBA)
Kristupas ŽemaitisVilniaus „Wolves“
Laurynas BirutisKauno „Žalgiris“
Lukas LekavičiusKauno „Žalgiris“
Marius GrigonisAtėnų „Panathinaikos“ (Graikija)
Martynas EchodasVilniaus „Rytas“
Mindaugas KuzminskasBe klubo
Rokas GiedraitisVitorijos „Baskonia“ (Ispanija)
Rokas JokubaitisBarselonos „FC Barcelona“ (Ispanija)
Tomas DimšaTrevizo „NutriBullet“ (Italija)

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją