Susitikimas pažymėjo pirmąjį praėjusių metų vasario mėnesį į Memfį išsiųsto Jono Valančiūno mūšį su savo buvusia ekipa. Rungtynes starto penkete pradėjęs lietuvis visos dvikovos metu susidūrė su agresyvia varžovų dviguba gynyba, neutralizavusia visus pagrindinius JV puolimo ginklus.

Rungtynes uteniškis pradėjo klaida, kuri tapo viso būsimojo jo vakaro indikatoriumi. 27 minutes aikštėje praleidęs Valančiūnas per jas nepelnė nė taško (0/1 dvit., 0/1 trit., 0/2 baud.) ir prarado 4 kamuolius. Nebylų pasirodymą puolime Jonas kompensavo atkovodamas 10 ir perimdamas 1 kamuolį bei atlikdamas po vieną bloką ir rezultatyvų perdavimą.

Pastarąjį kartą NBA rungtynes be pelnytų taškų JV paliko prieš daugiau nei pustrečių metų. 2018-ų sausio 20-ą vidurio puolėjas nepasižymėjo rungtynėse su Minesotos „Timberwolves“, tačiau minėtame susitikime Valančiūnas žaidė vos 11 minučių.

Dvikovos metu lietuvis sulaukė visos eilės nostalgiškų „Raptors“ komentatorių Matto Devlino ir Jacko Armstrongo komplimentų. Ilgamečiai Toronto komandos rungtynių balsai ne sykį pabrėžė, jog Jonas Toronte vis dar išlieka mylimas ir yra atsimenamas tik pačiais geriausiais žodžiais.

Apylygį rezultatą „Grizzlies“ sugebėjo išlaikyti tik pirmame ketvirtyje, kuriame Memfio komanda pataikė net 7 iš 13 mestų tritaškių, kai jų varžovai – vos 1 iš 10. Vos prasidėjus antram kėlinukui vaizdas aikštėje pasikeitė kardinaliai: čempionų titulą ginantys „Raptors“ realizavo 7 iš 11 tolimų metimų ir susikrovė dviženklį pranašumą.

Trečiame ketvirtyje po Pascalio Siakamo taiklaus tritaškio itin tolimą ir sudėtingą tolimą metimą nuo lentos įsmeigė Marcas Gasolis, padidinęs kanadiečių persvarą iki penkiolikos taškų. Su kėlinuko sirena dar vieną sudėtingą šūvį pridėjo ir Kyle'as Lowry, o prieš lemiamą kėlinuką komandas skyrė triuškinama 17 taškų „Raptors“ persvara.

Nors antroje ketvirto ketvirčio pusėje jaunieji Grizlių krepšininkai sugebėjo surengti spurtą ir sumažinti atsilikimą iki 4 taškų, užtikrinčiau susitikimo pabaigą sužaidusi Toronto ekipa įsirašė 50-ą pergalę. Šią ribą „Raptors“ pasiekė jau penktame reguliariajame NBA sezone iš eilės, o laimėtas susitikimas leido jiems užsitikrinti antrą vietą galutinėje Rytų konferencijos turnyro lentelėje.

Savo ruožtu, „Grizzlies“ patyrė jau penktą pralaimėjimą per šešis NBA „burbule“ sužaistus susitikimus ir dar labiau komplikavo savo viltis patekti į atkrintamąsias varžybas. Šiuo metu Memfio ekipa Vakaruose vis dar užima aštuntą vietą, tačiau jau spėjo iššvaistyti beveik visą savo prieš sezono pratęsimą turėtą atotrūkį nuo artimiausių persekiotojų.

„Grizzlies“: Dillonas Brooksas 25 (8/16 dvit., 3/10 trit.), Graysonas Allenas 20, Ja Morantas 17 (5/15 dvit., 10 rez.perd.), Brandonas Clarke'as 16 taškų.

„Raptors“: Pascalis Siakamas 26, Normanas Powellas 16, Kyle'as Lowry 15 (7 atk.kam., 8 rez.perd., 4 per.kam.), Fredas VanVleetas 14 (4 per.kam.), Serge'as Ibaka 12 (12 atk.kam.), Marcas Gasolis 10 taškų.

Jonas Valančiūnas

Anksčiau pasibaigusiose rungtynėse Vašingtono „Wizards“ (24-46) pratęsė savo beviltišką pasirodymą „burbulo“ turnyre. Šeštą pralaimėjimą per šešerias rungtynes patyrę JAV sostinės krepšininkai 103:121 (23:32, 25:32, 27:26, 28:31) nusileido Oklahomos „Thunder“ (43-26) ekipai.

Pergalę iškovoję Billy Donovano auklėtiniai įsitvirtino penktoje Vakarų konferencijos vietoje. Laipteliu žemiau žengiantys Jutos „Jazz“ taip pat turi 43 pergales, tačiau yra pralaimėję vienomis rungtynėmis daugiau.

„Wizards“: Jerome'as Robinsonas 19 (4/9 trit., 6 rez.perd.), Isaacas Bonga 14, Troy Brownas ir Moritzas Wagneris po 12, Rui Hachimura 11 (8 atk.kam.), Ishas Smithas 10 taškų.

„Thunder“: Darius Bazley 23 (5/8 trit.), Danilo Gallinari 20, Shai Gilgeous-Alexanderis 18 (6 atk.kam., 7 rez.perd.), Mike'as Muscala 14, Hamidou Diallo ir Chrisas Paulas (6 atk.kam., 9 rez.perd.) po 13 taškų.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (110)