Kauno „Žalgiris“ penktadienį namuose turi žaisti Eurolygos mačą su Milano „Olimpia“, visi bilietai į susitikimą yra išparduoti.
Svečiai atvyks iš žaibiško koronaviruso protrūkio užkluptos Šiaurės Italijos, tad pirmadienį ryte imta kelti klausimą, ar dvikovos dalyviams ir žiūrovams nekils pavojaus sveikatai.
Po Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos posėdžio, kurio metu sutarta siūlyti Vyriausybei skelbti valstybės lygio ekstremalią situaciją, sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis informavo, jog kol kas sprendimo teisė paliekama patiems varžybų organizatoriams.
„Kol kas situacija stebima. Pasiūlyta skelbti ekstremalią situaciją, o tolesni sprendimai turi būti priimti, kai tai bus padaryta. Laukiame papildomos informacijos iš organizatorių, su jais visais kontaktuojame, bet galutinių atsakymų neturime.
Nenoriu spėlioti dėl konkrečių varžybų ir kitų sporto renginių. Jokių rekomendacijų iš mūsų pusės kol kas nebuvo – buvo išreikštas susirūpinimas, kalbama su klubo vadovais, organizatoriais. Sprendimai turėtų būti artimiausiu metu, tada matysime, ar bus varžybos, ar jos bus atšauktos. Žinome, kad Italijoje renginiai atšaukiami, pasižiūrėsime, kaip vystysis situacija“, – dėstė A. Šešelgis.
Pasak jo, nuo šiol iš Šiaurės Italijos regiono atvykstantys keliautojai bus kontroliuojami taip pat kaip atvykėliai iš Kinijos, bus tikrinama jų sveikatos būklė.
Tuo metu „Žalgirio“ klubas pirmadienį pranešė pasitikintis atsakingomis Lietuvos institucijomis ir jų sprendimais, o pats apie galimybę atšaukti ar nukelti rungtynes neužsiminė.
„Į šio penktadienio rungtynes „Žalgirio“ arenoje visi bilietai buvo išparduoti dar prieš 3 savaites. Milano klubui buvo rezervuoti 35 bilietai, o kiek atvyks pavienių aistruolių, nėra žinoma.
Milano klubas patvirtino, kad šiuo metu nėra jokių kliūčių keliauti mažoms grupėms ar atskiriems asmenims. Komanda ruošiasi penktadienio rungtynėms ir, kaip ir planuota, ketina atvykti į Kauną.
Pasitikime Lietuvos sveikatos apsaugos institucijomis ir tikime, kad visi atvykstantieji į Lietuvą bus kruopščiai patikrinti dar oro uostuose, o rungtynės „Žalgirio“ arenoje galės vykti, kaip ir numatyta“, – skelbta Lietuvos čempionų pranešime.
Pirmadienio popietę savo poziciją pateikė ir Eurolyga, kuri kol kas neskuba imtis radikalių priemonių dėl Italijoje plintančio koronaviruso grėsmės.
„Mes nuolat sekame situaciją ir glaudžiai bendraujame su Italijos klubais, taip pat komandomis, kurios artimiausiu metu vyks rungtyniauti į Italiją. Be to, sekame naujausias Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijas.
Lyga reaguos į kiekvieną potencialią grėsmę, rengiame planus nenumatytoms situacijoms, tačiau šiuo metu vis dar neaišku, ar reikės juos aktyvuoti“, – pranešė Eurolyga.
Klausimas dėl rungtynių ir pavojaus jų dalyviams bei žiūrovams iškilo dėl to, kad Šiaurės Italijoje sparčiai plinta koronavirusas. Milano komandoje žaidžia lietuvis Artūras Gudaitis.
Pasak Italijos civilinio saugumo departamento vadovo Angelo Borrellio, šalyje koronavirusas diagnozuotas daugiau nei 150 žmonių. Tai yra daugiau nei bet kurioje kitoje Europos valstybėje.
Lombardijoje uždaryti 10 miestelių, kaimyniniame Veneto regione – dar vienas. Iš viso apie 50 tūkst. gyventojų uždrausta išvykti. Regiono valdžia taip pat nurodė uždaryti žmonių susibūrimo vietas, tokias kaip barai, restoranai ir klubai.
Vyriausybei ėmusis priemonių, kad virusas būtų sustabdytas, jų pasekmes jau pajuto futbolo atstovai. Sekmadienį turėję vykti „Serie A“ lygos mačai tarp Milano „Inter“ ir „Sampdoria“, „Verona“ ir „Cagliari“ bei „Atalanta“ ir „Sassuolo“ neįvyko.
Italijos olimpinis komitetas buvo rekomendavęs atšaukti visus sekmadienį Lombardijoje, Venete ir Turine turėjusius vykti sporto renginius.
Pirmadienį žiniasklaidoje pasirodė pranešimų, kad šią savaitę laukianti atsakomoji UEFA Europos lygos atkrintamųjų varžybų dvikova tarp „Inter“ ir Razgrado „Ludogorec“ (Bulgarija) futbolininkų veikiausiai vyks už uždarų durų. Mačas „San Siro“ stadione suplanuotas ketvirtadienį.
Italijoje nuo koronaviruso jau mirė penki asmenys. Kinijoje, kur kilo ligos protrūkis, aukų skaičius siekia pustrečio tūkstančio.
Dauguma užsikrėtusiųjų Italijoje gyvena šiauriniame Lombardijos regione. Manoma, kad italai koronavirusu užsikrėtė nuo „pirmuoju pacientu“ vadinamo 38-erių vyro.
Šiuo metu tyrėjai atkuria vyro veiksmus minutės tikslumu – kur miegojo, valgė ir vaikščiojo – kad nustatytų visus žmones, kurie galėjo turėti kontaktą su juo.