„Žalgiris“, kuriam šiose rungtynėse negalėjo padėti Sonny's Weemsas ir Mindaugas Kuzminskas, ketvirtame kėlinyje vienu metu nuo varžovų buvo atsilikęs net 18 taškų skirtumu (66:84), bet vėliau kiek priartėjo.

Kitą LKL mačą žalgiriečiai žais jau šį ketvirtadienį, balandžio 5 dieną, Kaune su Vilniaus „Lietuvos ryto“ (18/3) klubu.

Rungtynių eiga:

Per pirmąsias 4 minutes „Žalgirio“ taškų sąskaitą atidarė tik po vieną baudą įmetę Paulius Jankūnas ir Robertas Javtokas. Tuo pasinaudoję šeimininkai šovė į priekį - 11:2. Nuo suolo pakilęs Dainius Šalenga pelnė pirmuosius Kauno ekipos taškus iš žaidimo, dvitaškį pridėjo Milovanas Rakovičius ir žalgiriečiai kiek priartėjo (10:16). Į tai „Šiauliai“ atsakė 8 taškais iš eilės, kai du tritaškius pataikė Cameronas Longas (24:10). Per paskutiniąją pirmojo kėlinio minutę M. Rakovičius surinko tris taškus – 13:24.

Prasidėjus antrajam ketvirčiui šiauliečiai trumpam atstatė 14 taškų persvarą - 27:13. Su tuo nesitaikstė galingu dėjimu ataką užbaigęs R. Javtokas, pirmąjį komandos tritaškį įmetęs D. Šalenga ir keturis taškus surinkęs Tomas Delininkaitis – 23:29. Netrukus baudą ir dvitaškį pataikęs R. Javtokas bei dar vieną metimą pridėjęs D. Šalenga sumažino atsilikimą iki trijų taškų (28:31). Tą patį netrukus darė ir penkis taškus iš eilės pelnęs DeJuanas Collinsas (33:36), baudas sumetęs P. Jankūnas (35:38) bei galiausiai penktuoju bandymu iš žaidimo pataikęs Marko Popovičius – 38:41.

Trečiojo kėlinio pradžia buvo itin rezultatyvi. Iš pradžių R. Javtokas puskabliu ir kamuolį perėmęs M. Popovičius persvėrė rezultatą (42:41). Tris tolimus metimus pataikę šiauliečiai neleido perimti iniciatyvos - 49:45. Mantas Kalnietis prasiveržimu su pražanga bei vėliau sekusiu tritaškiu švelnino atsilikimą iki minimumo (53:54). „Šiauliams“ pelnius keturis taškus, abi komandos porai minučių sustojo. Tylą nutraukė T. Delininkaičio tritaškis (56:58), bet paskutines dvi trečiojo kėlinio minutes šeimininkai žaidė lyg ant sparnų, laimėjo atkarpą 10:2 ir pirmavo 68:58.

Šiauliečių entuziazmas ir toliau neblėso. C. Longui įmetus savo trečiąjį tritaškį, o žalgiriečiams prametus jau dvyliktąjį baudos metimą, šeimininkai atsiplėšė 73:58. D. Šalengos ir M. Popovičiaus tritaškiai bei D. Collinso metimas iš vidutinio nuotolio greitai nukirpo deficitą iki 7 taškų – 66:73. Tai „Šiaulių“ krepšininkų nepalaužė: jie pelnė 11 taškų be atsako ir susikrovė didžiausią pranašumą – 84:66. Šešias baudas pataikęs M. Kalnietis, 4 taškus pridėjęs T. Delininkaitis ir dvitaškį su bauda įmetęs P. Jankūnas nukirpo skirtumą perpus 79:88. Visgi per paskutiniąją minutę žalgiriečiams stebuklo nepavyko sukurti ir teko patirti pirmąjį pralaimėjimą BEKO-LKL čempionate - 81:92.

Rungtynės:

Šiaulių „Šiauliai“ - Kauno „Žalgiris“ 92:81 (24:13, 17:25, 27:20, 24:23).

„Šiauliai“: Cameronas Longas 21 (4/6 dvitaškiai, 3/6 tritaškiai, 5 rez. per.d, 4 per. kam., 5 klaidos), Edvinas Ruzgas 17 (4/5 dvitaškiai, 3/5 tritaškiai), Raitis Grafas 14, Arvydas Šikšnius 11, Mindaugas Žukauskas 9 (3/3 tritaškiai, 5 klaidos), Vytautas Šarakauskas 6, Rashaunas Broadusas, Vitalijus Liutyčius ir Julius Jucikas po 4, Ignas Ramašauskas 2 taškai. Valdas Vasylius taškų nepelnė.

„Žalgiris“: Mantas Kalnietis ir Dainius Šalenga po 14, Tomas Delininkaitis 11, Marko Popovičius 10, Paulius Jankūnas ir Robertas Javtokas po 9, DeJuanas Collinsas 7, Milovanas Rakovičius 5, Tadas Klimavičius 2 taškai. Vytenis Lipkevičius taškų nepelnė.